Skocz do zawartości
Szymon

Czasami takie cos tez jest potrzebne

Rekomendowane odpowiedzi

:D eno , to nie są prowokacje , czy każda dyskusja to prowokacja :) pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swirlej jak ci niepasuje to wiesz znowu nikt nie bedzie plakal:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się mylisz Bartek. To akwa było przecież prowadzone na Calcium TM i dlatego całe zdechło... Przecież wszyscy chyba pamiętamy tą awanturę. Ktoś tu więc chyba naciąga...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh akurat nie to , a to o ktorym wspominasz to bylo xx lat temu i juz dawno tego nikt nie pamieta , podobnie jak Ty swojej 800setki ktora poszla w niepamiec :) bylo i nie ma , tamto moje bylo prowadzone na kalkwasser plus reaktor .

Awantura byla o wapno TM i bardzo slusznie Tomasz , jak sam przyznales niedawno ze wszelkie buffry mozna potluc o kant .. z wapnem TM jest podobnie niestety i pewnie tez kiedys do tego inni dojda , czy tez do tego jak ustawaic PH/Co2 kontroller i jego zasade dzialania .

Po za tym to ;

---->


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w porządku, trzymaj się ciepło.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nadal to brzmi dziwnie: “sterowanie ph w akwa kontrolerem przy pomocy reaktora” bo to chyba o to chodzi? ale kto wie kto wie , czekam na wyniki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie BarTy nie oto chodzi , zrozum ze wartosc Ph /Co2 i KH sa od siebie uzaleznione , steruajc wartoscia Ph przy pomocy Ph/Co2 kontrollera i uzyciu Kalkreaktora nanosimy do wody takie ilosci wapna i podnosimy alkalicznosc utrzymujac wszystkie te parametry w rownowadze , jest to bardzo elegancka metoda , ktora pozwala nie tylko utrzymac na stabilnym poziomie wartosc Ph bo nei dozujemy samego Co2 lecz rpzpuszczamy wkald w reaktorze i to dokladnei tyle ile jest go potrzebne nie ma tez obaw przedozowania Co2 .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat i sposób myślenia ma jakiś sens ale dla mnie to dziwne bo jest bardzo prawdopodobne ze do akwa będzie dostawała się codziennie inna dawka Ca/Kh, ale mniejsza z tym . Powiedz mi jak by to miało funkcjonować w moim akwa 250l gdzie bez reaktora mam ph na poziomie w nocy 7.95-8.05 a w dzień 8.25-8.35 i powiedzmy że chcę mieć stałe ph 8.3 i wapni na stałym poziomie oraz KH powiedzmy 9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak kupisz kontroller , nauczysz sie go ustawiac , to zrozumiesz o co chodzi , napewno nie bede z siebie flakow wyprowal zeby to wam tlumaczyc kazdemu z osobna :] zreszta nie zalezy mi tez na tym byscie to zrozumieli :) ani tez jaka metoda utrzymujecie poziom CA , KH w waszych tankach , nie chce wiedziec nawet , robie dalej swoje .

Ps; Jak znajde wiecej czasu to Ci wytlumacze moze kiedys na gadu , pomysl tylko jaka jest roznica pomiedzy wartoscia Ph ktora wyzej podales tj;Ph8,25-8.35 a wartoscia ktora chcialbys miec Ph8,3 , pomysl co w tym czasie zrobi reaktor jak zacznie sie dozowanie Co2 po przekroczonej wartosci ktora przykladowo podales (8,25 - 8.35 / powinno byc 8,3 ..?

Podpowiem ze w kontrolerze jest tzw , sollwert und istwert czyli wartosc Ph obecna i wartosc Ph ktora chcielibysmy utrzymac , i te dwie wartosci sa nam pokazane .(mozemy nastawic dowolna jaka chcemy ) im wieksza rozbieznosc pomiedzy ta wartoscia ktora ustawimy a obecna tym dluzej jest dozowany odciek z reaktora az osiagnei rownowage wtedy te skoki nie sa juz az tak duze , pieknie to funkcjonuje nawet nie masz pojecia i mysle ze inni rowniez.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wynika z tego że reaktor bedzie pracował 3-4h i to w kiepskim momencie bo wartośc 8,3 była przekraczana u mnie 3h przed wyłączeniem HQI i wtedy dopiero zaczęło by sie dozowanie po 3h reaktor by zaczął poprawnie rozpuszczać wkład działa sobie godzinkę i zaczyna u mnie spadać ph ( naturalnie i również pod wpływem działanie reaktora) potem nie potrzebnie reaktor obniża ph jeszcze przez 4-5 h :) imo bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miales kiepska alkalicznosc wody skoro tam Ph trzeba bylo na sile wyduszac az do samego wieczora :]

Wogole nie rozumiesz widze , a wieczorkiem nic sie nie zakwasza bo kapie nam elegancko kalkwasser BarTy :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale podejrzewam że to Ty , za bardzo wierzysz schematom i najgorsze że trafiłeś właśnie na taki:/

a jeśli nie stosuję kalkwaser , bo mam Ca na dobrym poziomie a raczej problemy z podbiciem samego Kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz nie schematom a sprawdzilem jak zauwazyles prowadzilem tak wlasnie baniak i dzialalo super :) :) az tak ciezko uwierzyc ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest on "wypełniony " twardzielami a dopiero wtedy pojawiają się problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżysz ph w baniku , i wtedy reaktor pochodzi troche dłużej. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze reaktor pracuje wtedy gdy w baniaku skoczy wartosc Ph po wyzej nastawionej wartosci w kontrolerze i dotad dozuje dopuki nie obnizy tej wartosci do odpowiedniej wartosci , przy okazji odciek z reaktora naniesie nam w tym czasie odpowiednie ilosci wapnia i podniesie (utrzyma alkalicznosc wody ) :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napisz prosze jak:| ? co takiego zmienisz w kontrolerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.