Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, widziałem - zapowiada się slicznie - rozmiarem poraża... Powinieneś większą "obudowę" (mieszkanie) do niego dostać w zestawie :D

Jak widzę Twój - to nie wiem czy mój własny chce mi się reaktywować po przeprowadzce :)

Reasumując - ślicznie, tylko żarniki musisz zmienić :p

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwilę się wstrzymam z nowymi fotkami. Wrzucę jak będzie zabudowa :thumbsup:

...minął tydzień :whistle:

czekamy na fotki zabudowy !


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powinno wszystko działać - po kolejnym już włamaniu trochę czasu zajęło nam zidentyfikowanie intruza.

Więcej nie powinno się powtórzyć.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - widziałem, że używałeś Miliput-a - klejiłeś na sucho czy pod wodą też ?? zastanawiam się czy jest możliwość klejenia pod wodą tym klejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemku za pomoc ze zdjęciami :welcome:

Włodek, kleiłem i na sucho, i szczepki Acropor pod wodą. Wniosek jest taki, że już nie kupię Aqua Medica, GroTecha czy innych akwarystycznych klejów. Milliput działa tak samo, nie klei ani lepiej, ani gorzej niż firmowe kleje. Jest bardzo podobny do Aqua Medica (różni się nieco konsystencją jaśniejszego składnika), nawet są tak samo zapakowane.

Dzisiaj wreszcie przyjechał stelaż pod zbiorniki na zapleczu, więc może przed urlopem uda się "garderobę" odpalić :X


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał,może jakaś aktualizacja? :welcome: pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej nie bo znow trzeba bedzie szczeke w zawiasy stawiac ;) Snocho - dawaj zdjecia !!!


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przelewy nie są w żaden sposób zasyfonowane, czy przy spadku ciśnienia atmosferycznego nie wydobywają się żadne "niemiłe zapachy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz Rusek

Przy kanalizie jest coś na kształt syfonu:

gallery_7670_1794_38600.jpg

Na większy nie było niestety miejsca i szybko wysycha w nim woda, więc na razie, żeby nie troliło muszę go często zalewać. Myślę o przeróbce, albo o puszczeniu tędy odcieku z osmozy.

Żeby nie było, że przez lato nic się nie działo wrzucam już prawie gotową zabudowę. Jeszcze wszystko nie wyregulowane i drzwi założone tylko na słowo honoru, ale zawsze coś. Zdjęcia robione przed włączeniem HQI i jeszcze przy sporym słońcu więc trochę kiszka, ale małe co nieco widać.

gallery_7670_1854_11579.jpg

gallery_7670_1854_13241.jpg

Najważniejszy postęp kryje się jednak dwa metry od akwarium...

gallery_7670_1854_117629.jpg

Wreszcie odpaliłem zaplecze. Na stelażu o wysokości 200cm udało się upchnąć 4 zbiorniki po 135l (90x60x25cm) każdy. wszystkie akwaria połączone są z akwarium rurami biegnącymi pod posadzką.

gallery_7670_1854_50907.jpg

Hydraulika zrobiona jest tak, żeby była możliwość odcięcia każdego akwarium bez wpływu na inne. Każdy zbiornik ma więc osobny zawór na zasilaniu (fi 25mm zredukowane przed zbiornikiem na 20mm) i zrzucie wody (fi 40mm).

gallery_7670_1854_71691.jpg

Akwaria zasilane są pompą NewJet 4500. W pomieszczeniu jest osobna wentylacja, sterowana czujnikiem wilgotności.

gallery_7670_1854_56110.jpg

Każdy zbiornik ma wklejony komin z dwoma otworami pod przeloty 40mm (zrzut + rewizja).

gallery_7670_1854_20113.jpg

Dwa środkowe zbiorniki będą służyły jako szczepkownie, dolny to refugium, a najwyższy, do którego dostęp jest mocno ograniczony do kwarantanna dla nowych zwierzaków.

gallery_7670_1854_24506.jpg

gallery_7670_1854_37708.jpg

Nad zbiornikami świecą świetlówki T5 39W w oprawach Akva Stabila. Szczepkownie mają 4x39W (mix Aqua Medic Reef Blue i Reef White 15KK), refugium to 2x39W (też Aqua Medic, model dla roślin), a kwarantanna będzie miała 1x18W T8 , jak jakąś starą oprawkę w garażu wygrzebię.

gallery_7670_1854_27665.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!

Ogrom tego wszystkiego poraza.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaplecze hmm po prostu rewelka :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Bogowie. A ja się zastanawiam nad rozwiązaniami mojej pierwszej 400-tki. I nic mi nie wychodzi. :wallbash: A tutaj... Idę się powiesić. :crybaby:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest power :D , ale Snocho dlaczego kwarantanne robisz na jednym obiegu? Jak będzie jakieś choróbsko? No chyba, że będziesz odcinał "system" tak jak wcześniej wspominałeś?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary POZAZDROŚCIĆ

:thumbsup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest power :D , ale Snocho dlaczego kwarantanne robisz na jednym obiegu? Jak będzie jakieś choróbsko? No chyba, że będziesz odcinał "system" tak jak wcześniej wspominałeś?

Sonho napisał ,że do każdego akwa jest oddzielny zawór i woda tam może nie wpływać i zamknąć odprowadzenie i woda jest jak w innym szkle .

"Hydraulika zrobiona jest tak, żeby była możliwość odcięcia każdego akwarium bez wpływu na inne. Każdy zbiornik ma więc osobny zawór na zasilaniu (fi 25mm zredukowane przed zbiornikiem na 20mm) i zrzucie wody (fi 40mm)."

Bomba korale 1 klasa ;) Tylko pogratulować!!!

Edytowane przez Co-2 (wyświetl historię edycji)

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość połączona z sumpem głównym ? Jeśli tak to zbiornik z kwarantanną trochę nie trafiony ? Rury zasilające idą w posadzce ? Nie obawiasz , że się syf tam będzie odkładał co może doprowadzić do zapchania instalacji ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja naprawdę fajna ale co ze zbiornikiem na kwarantanne ?? też podłączony do obiegu głównego??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, nowiutkie, czyściutkie, zrób dużo fotek, bo już tak to nie bedzie wyglądało nigdy :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa..... obleci, ogólnie nie odstaje od trójmiejskiego poziomu :harhar:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.