Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

APEL DO MODA

Sądzę że posty kolegi Groenendael należałoby przenieść do założonego w tym celu tematu dotyczącego Idoli. Informacje wnoszą naprawdę wiele nowego i szkoda by zginęły a tak byłyby zawsze łatwe do wyszukania w wyszukiwarce.

Ode mnie duży plus dla kolegi.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho jak Idol ? Jak z tymi LPSami ? Dzialales cos z malzami w glownym baniaku ?

Pozdrawiam

Jest (odpukać) OK. LPS-ów jak na razie nie podjada. Karmię na potęgę i trochę się boję co będzie jak przestanę. Małże zamówiłem, jak je podam to dam znać. Na razie musi sobie radzić na mrożonej artemii i kiełżu oraz granulkach i całej masie różnych pokarmów roślinnych.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho , czy możesz zmierzyć średnicę wewnętrzną wlotu pompy odpieniacza w Twoim BK , będę wdzięczny.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, przepiekna ryba.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal

Średnica wlotowa zwężki przed pompą to 34-35mm (nie mam w domu suwmiarki).

Danp

Dzięki. Idol to piękna ryba, chyba najpiękniejsza z tych, które dotychczas miałem.

Przez te kilka dni w głównym zbiorniku nabrał wigoru, jest mniej płochliwy, widocznie urosła mu "antenka". Poczuł się bardzo pewnie, chyba za bardzo bo niestety stało się to, czego się od początku obawiałem. Idol urządził sobie stołówkę na moich Faviach. Obserwowałem go dzisiaj cały dzień i nie wygląda jakby chciał odpuścić.

gallery_7670_2269_60487.jpg

Wyjścia są tylko dwa i oba bolesne. Brałem pod uwagę zamianę LPS-ów na miękasy, na których też się da zrobić ładne akwarium, ale po długich przemyśleniach... dziś w nocy łapię Idola i poszukam mu nowego akwarium. Kilka pożegnalnych fotek:

gallery_7670_2269_141152.jpg

gallery_7670_2269_24959.jpg

gallery_7670_2269_109391.jpg

gallery_7670_2269_108199.jpg

I jeszcze moja fotka zębów:

gallery_7670_2269_52940.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super rybcia, miałem taką parkę, była dobrana, wszędzie razem pływały ale pewnego dnia wybuchła wojna i jeden z nich został zabity przez drugiego. Teraz samotnik od roku szuka nowego celu:)

Fal

Średnica wlotowa zwężki przed pompą to 34-35mm (nie mam w domu suwmiarki).

Michał pozwolisz że dodam zdjęcia tej zwężki?

Pompa RD BK2000 stosowana w BK300 i BK SM 250 ma mniej więcej takie wymiary:

post-8617-0-20124400-1347219807_thumb.jpg

post-8617-0-57957100-1347219808_thumb.jpg

post-8617-0-87516200-1347219809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idol już złapany, trafił ponownie na zaplecze. Poszło łatwiej niż się spodziewałem. Zgasiłem światło nad akwarium dwie godziny wcześniej, wziąłem latarkę w jedną rękę, siatkę w drugą. Idol był bardzo powolny, światłem latarki i siatką zaprowadziłem go z łatwością w róg akwarium. Wcześniej wyłowiłem już w ten sposób borsuka, sprawdza się. Gorzej z rybami które na noc kładą się spać w skały.

@JJablonski

Wymiar wewnętrzny jest identyczny. U mnie zwężka wydaje się mieć trochę grubszą ściankę, ale to ewidentnie element toczony przez RE, więc różnice na pewno się zdarzają. A i moja zwężka jest żółta :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że Idol nie został na pewno na "żywca" pięknie to wszystko wygląda. Ale jak podgryzał LPS-y to za bardzo nie było innego wyjścia :p


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam zoasy, uwielbiam lps-y, uwielbiam tez piekne ryby, bardzo trudna decyzja. U mnie tak "flame angel" zabawial sie z paroma lps-ami, na moje szczescie tylko z paroma, wiec te lps-y wylecialy (badz zginely dzieki jego apetytowi), ryba zostala. No ale ilosc i jakosc korali i ryby bez porownania, chyba zrobilbym to samo.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APEL DO MODA

Sądzę że posty kolegi Groenendael należałoby przenieść do założonego w tym celu tematu dotyczącego Idoli. Informacje wnoszą naprawdę wiele nowego i szkoda by zginęły a tak byłyby zawsze łatwe do wyszukania w wyszukiwarce.

Ode mnie duży plus dla kolegi.

tutaj tez jest troche ciekawych informacji o diecie Idola:

http://www.reefsmaga...ore-fishes.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudny ten twój zbiorniczek, wygląda naprawdę fajnie. Teraz już wiem dlaczego inmar wzorował się na tym zbiorniku :thumbsup: zresztą oba wasze baniaki są super :unworthy: oby tak dalej. Powodzenia panowie :welcome:


baniak 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, coś mi chyba wysiadła subskrypcja wątku po tej ostatniej zmianie silnika. Cieszę się, że ktoś jeszcze pamięta :)

W weekend zrobię podmianę, wyczyszczę szyby i wrzucę aktualkę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ten Bk 300? chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem szyby, zrobiłem podmiany, ale aktualizacja... to na pewno nie to, co chciałem Wam pokazać. Wygląda na to, że i mi sól AF odstawiła dziwny manewr. Nie panikuję, nie krzyczę, choć ciśnienie lekko podwyższone. Będę musiał je zbić %%%. Z resztą chyba każdy lekko by się zaniepokoił:

gallery_7670_2359_122899.jpg

gallery_7670_2359_62818.jpg

gallery_7670_2359_22168.jpg

Zdjęcia zrobiłem 30 minut od wlania wody.

Moja wina, że nie popatrzyłem, co wlewam do akwarium. W szafce ciemno, sól sprawdzona (nawet przeze mnie), dolałem większość zawartości zbiornika na podmiany do sumpa, ale jak odpaliłem pompę główną, to usiadłem.

Liczę na to, że woda się wyklaruje. Na razie, 45 minut po wlaniu, poprawy brak. Ryby lekko wysterowane, pływają przy szybach, po koralach nic złego nie widać.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - ile mieszałeś sol przed wlaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę przyznać że nawet z takiej mgły na fotkach potrafisz wykręcić fajny efekt tajemniczości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bakterie probiotyczne dostaly pole do popisu w lepszym srodowisku. Ja w drugiej bance tez zasolilem AF i o ile sol rospusicla sie momentalnie do krysztalu, woda zmetniala po doadniu piasku ale nie od piasku tylko na drugidzien a szyby pokrylu sie minimalnym nalotem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszałem 30-45 minut.

Jest już trochę lepiej, na tyle, że widać co jest po drugiej stronie akwarium. Dzięki za taką tajemniczość :)

Grzegorz bardziej obstawiam, że coś się w wodzie strąciło. Woda nie była mętna, była biała. To była podmiana niecałych 10% objętości.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem taką sytuacje ale na innej soli na AF nie zdarzyło mi się takie coś nawet jak przechodziłem ale podniesie adrenalinke na maxa


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie kryształ, zobaczysz:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogę iść spać. Żadna sól nie będzie miała czelności sprzeciwić się woli Gandalfa :bow


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.