Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, snocho napisał:

Cała akcja zajęła niecałe 4 godziny, z czego najgorzej wspominam wnoszenie. W takich chwilach myślę sobie: a mogłem zbierać znaczki ;)

ja mam sporo klaserow one szczescia nie daja... ;)

 

pieknie to wyglada


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Snocho, Noa, Daniel) jeszcze raz wielkie dzięki[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Efendi- napisz co się stało ze starym akwarium ze musiałeś zmienić szkło??

Edytowane przez R@F@L (wyświetl historię edycji)

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o powrót wody? Dlaczego taka kombinacja z przeciąganiem rury na drugi koniec?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, R@F@L napisał:

-Efendi- napisz co się stało ze starym akwarium ze musiałeś zmienić szkło??

Akwarium zaczynało się rozklejać, niestety ten sam producent co u Snocha i Noa.

2 minuty temu, katani napisał:

Pytanko o powrót wody? Dlaczego taka kombinacja z przeciąganiem rury na drugi koniec?

żeby woda lepiej się "przemieliła" oraz wpychała "kożuch" do komina


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za pompka cyrkulacyjna?

czy powrot plus ta cyrkulacja daja rade owiac wszystko?

 

bo masz dość spory zbiornik przecież

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zapomnijcie jeszcze mnie dopisać do listy szczęśliwych posiadaczy akwarium od tego producenta. W maju 700l akwarium rozszczelniło się przy dnie w dzień  w którym byłem na komunii. Gwarancja na 5 lat a akwarium rozszczelniło się po 5,5. Czy działacie coś w temacie z producentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to torchę dziwne tak sądzę raczej kleju używa tego co wszyscy czyli silikonu do szkła

szkło  no cóż jest wszędzie takie samo w zasadzie

jedyną wadą jest albo jego starość albo jego grubość

względnie niedoczyszczone miejsca klejenia...

co można skopać przy zbiorniku?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinsoroka napisał:

a co to za pompka cyrkulacyjna?

czy powrot plus ta cyrkulacja daja rade owiac wszystko?

 

bo masz dość spory zbiornik przecież

 

na zdjęciach jest tylko jedna pompa ale docelowo będą dwie i to wystarczy żeby dobrze "zakręcić" zbiornikiem


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafal Stargard napisał:

Dużo Masz siporaxu w sumpie?

około 6L


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płuczesz go co jakiś czas?


Raz na rok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja po przesiadce?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przeszło parę zmian: nowa obudowa oraz zmiana filtracji na rektor glonowy i filtr na złoże zraszane (oba produkty ze stajni PS). 

 

IMG_5454.JPG

IMG_5444.JPG

IMG_5446.JPG

IMG_5447.JPG

IMG_5451.jpg

Edytowane przez Efendi (wyświetl historię edycji)

145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne filterki to złoże zraszane nie powinno mieć dostepu powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tomi1140 napisał:

Fajne filterki to złoże zraszane nie powinno mieć dostepu powietrza?

Filtr ma dostęp do powietrza przez uchylną regulowaną zapadkę. 

IMG_5456.JPG


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Efendi napisał:

Filtr ma dostęp do powietrza przez uchylną regulowaną zapadkę. 

IMG_5456.JPG

 

Super fajnie to wygląda . Wydajny taki filtr? Robi robotę? Cały jest w wodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomi1140 napisał:

 

Super fajnie to wygląda . Wydajny taki filtr? Robi robotę? Cały jest w wodzie?

Poziom wody w filtrze jest taki sam jak w sumpie około 1/3 zanurzona do 2/3 nad powierzchnią. Co do działania to nie jest tajemnicą że filtr zraszane są już trochę na rynku więc muszą działać. Cały plus tego rozwiązania że mamy kontrolę nad ilością bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych. W poprzednim filtrze włożyłem za dużo siporaxu co doprowadziło do namnożenia bakterii i zgonem kilku SPSów. Super wydajny jest filtr glonowy - w ciagu 10 dniu urobek był okazały (na zdjęciu dobrze to widać) a redox podskoczył wreszcie z 230 do 330.


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2018 o 20:08, Efendi napisał:

 W poprzednim filtrze włożyłem za dużo siporaxu co doprowadziło do namnożenia bakterii i zgonem kilku SPSów. 

Jakie były objawy  i czas trwania ? (może plamy ?)

Mam obecnie pewną hmm "przypadłość" z niektórymi acroporami i szukam genezy przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arturro napisał:

Jakie były objawy  i czas trwania ? (może plamy ?)

Mam obecnie pewną hmm "przypadłość" z niektórymi acroporami i szukam genezy przyczyny.

Bardzo szybka utrata tkanki (12-24h) którą nawet widać jak się odrywa od koralowca. Czasami proces  zaczyna się od podstawy ale i również od samych polipów a jeszcze w moim przypadku towarzyszył temu niski redox około 200 

 

IMG_5367.JPG

IMG_5369.JPG

IMG_5370.JPG

Edytowane przez Efendi (wyświetl historię edycji)

145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bardzo "ciekawe" zjawisko .. były symptomy uprzedzające ? niższy redox, lekkie plamy, mniejsze polipowanie. I kończąc by wątku choróbstwami nie zaprzątać ;) - tkanka z czasem odżywała czy kostucha ja zabiera definitywnie ? (mój przypadek miałem lekkie  symptomy: plamy, odbarwienia nagle po nocy; duże podmiany wody + aqua crobes rozwiązało skutek, nad przyczyną myślę..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Arturro napisał:

Dziękuję. Bardzo "ciekawe" zjawisko .. były symptomy uprzedzające ? niższy redox, lekkie plamy, mniejsze polipowanie. I kończąc by wątku choróbstwami nie zaprzątać ;) - tkanka z czasem odżywała czy kostucha ja zabiera definitywnie ? (mój przypadek miałem lekkie  symptomy: plamy, odbarwienia nagle po nocy; duże podmiany wody + aqua crobes rozwiązało skutek, nad przyczyną myślę..)

Tak jak wspomniałem wcześniej tylko redox był niski, polipowanie było OK. Niestety korale były oskalpowane do zero:( pozostało tylko usuniecie z zbiornika.


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie podobnie było z jedną acroporą a jedyne co się wtedy zmieniło to wymieniłem węgiel - nie wiem czy nie dałem go wtedy za dużo. Węgiel po 2 dniach w całości wywaliłem a szczepkę acropory spisałem na straty, jednak nie zeszła tkanka z całej i dzisiaj już normalnie rośnie. Od 2 miesięcy nie mam w zbiorniku węgla.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2018 o 20:08, Efendi napisał:

Poziom wody w filtrze jest taki sam jak w sumpie około 1/3 zanurzona do 2/3 nad powierzchnią. Co do działania to nie jest tajemnicą że filtr zraszane są już trochę na rynku więc muszą działać. Cały plus tego rozwiązania że mamy kontrolę nad ilością bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych. W poprzednim filtrze włożyłem za dużo siporaxu co doprowadziło do namnożenia bakterii i zgonem kilku SPSów. Super wydajny jest filtr glonowy - w ciagu 10 dniu urobek był okazały (na zdjęciu dobrze to widać) a redox podskoczył wreszcie z 230 do 330.

W jaki sposób masz wpływ na ilość bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych ? bo wg mnie taki sam jak na ilość złoża siporaxu...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.