Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejny miernk Hanny

Rekomendowane odpowiedzi

Martwiło mnie że metoda która została użyta może mieć duży wpływ na błąd pomiaru ale według producenta to szacunkowo ± 2 ppm (mg / L) ± 4% odczytu przy 25 ° C więc zupełnie przyzwoicie, czekam jeszcze co znalazł w tym temacie lukasz.s4 i rozwieje chociaż część wątpliwości.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia czy miernik ma kompensacje temperatury ewentualnie jak duzy wplyw ma temperatura na dokladnosc wyniku. 10ml wody bardzo szybko sie ochladza do temperatury pokojowej i o ile latem to nia ma wiekszego znaczenia to zima juz moze byc istotne


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.americanmarineusa.com/

a co sądzicie o tym? elektroda do pomiaru Ca?


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kmirko za zwrocenie uwagi. Oczywiscie popelnilem blad. O ile istnieje szczawianowa metoda oznaczania wapnia (istnieje w dwoich wersjach - straceniowa i miareczkowa) o tyle nie jest to metoda uzywana przez saliferta ani tym bardziej przez hanne. ie ma ona absolutnie zastosowania w akwarystyce morskiej. Nie wiem o czym myslalem piszac o metodzie szczawianowej pare postow wyzej. Salifert na 99% uzywa metody wersenianowej ewentualnie swojej wersji tej metody. Jest to obecnie jedna z najprostszych metod nadajaca sie do oznaczen kolorymetrycznych. Podejrzewam ze hanka bazuje na jakiejs wersji tej metody. Jesli ktos chce analizowac ta metoda mam bardzo dobry skrypt na temat kompleksometrii EDTA.Jeszcze raz sorki za blad.Kmirko - leci plusik za uwazne czytanie :)

Tak salifert bazuje na metodzie wernisanowej ze strąceniem siarczanów z wody morskiej, i ja polecam metodę jak ktoś ma możliwość metody miareczkowania (łatwiej przeliczyć sobie i mniejszy błąd)

HANNA wg mnie (o ile dobrze wywnioskowałem ze strony producenta) ma ciekawą metodę pomiaru wapnia ale ja i tak bym go przetestował na serii wzorców by upewnić się że nas nie oszukuje i zbadać faktyczny błąd pomiaru :)

ale wydaje mi się godny polecenia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.americanmarineusa.com/

a co sądzicie o tym? elektroda do pomiaru Ca?

Nie tylko Ca bo i np. NO3 tez sie chwala... ale ceny nie zachecaja :/ O ile pamietam to tak kolo 200-300$ za miernik.

Choc cos mi swita ze niektore byly tansze.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum, mierniki PinPoint to lipa, zwłaszcza na Ca. Psują się, kiepski serwis, drogo, problemy z kalibracją. Nie widziałem nigdzie pozytywnej opinii na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostanę go w swoje ręce, zrobię porównanie z testem Tropic Marin który póki co ma dobrą opinię.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Tez myślę żeby go zamówić, cena bardziej niż zachęcająca, pomijając łatwość "obsługi", porównanie z kosztem wykonania jednego testu "tradycyjnego" tez na plus.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między testem Tropic Marin a fotometrem ok. 20 ppm. Fotometr wskazuje wyższy wynik. Wynik z testu na Tropic Marin odczytywałem w momencie zmiany na całkowicie bezbarwny, ale nie jestem pewien czy to prawidłowo czy raczej odczytywać wynik w momencie rozpoczęcia rozjaśniania barwy w tedy różnica między wynikami się zmniejsza. Fotometr mimo wszystko łatwiejszy bo wynik mamy jak na dłoni.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione w US


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.