Skocz do zawartości
thomas kay

jakie testy kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczerze to nie wydaje mi się żeby Salifert zawyżał czy zaniżal wyniki, może byla jakaś taka partia, ale żeby stale takie testy trzepali mimo głosów że źle mierzą to nie chce mi sie wierzyć.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze tylko ja tak mysle :mooning Seb


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja robie testy i mam serdecznie w d. czy mi jakiś zaniża czy zawyża, kieruję się wskazaniami testu i staram się trzymac stałe parametry i tyle. Jak mi sie kończy test to kupuję nowy i trzymam taki sam wynik, jeśli nowy mierzy inaczej niż stary to powoli podciągam załóżmy do 8 kh w jedną czy drugą i znów staram się trzymać równo.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, poruszyliscie temat NO3 z ktorym nieustannie walcze. Od roku uzywam salifert do wszystkiego , tylko do PO4 mam kieszonkowa Hanke. W zasadzie to nie mam podstaw wierzyc ze test saliferta na NO3 przeklamuje ale wkurza mnie ten odczyt na barwnej skali. Zwlaszcza ten zakres 10-25. Trudno czasami okreslic. Osobiscie czekam na mala Hanke z azotanami, ale mimo ze juz obiecywana od dawna to chyba skusze sie na duza po jakiejs wyplacie. Tylko ta cena...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie każdy widzi inny kolor w badaniu NO3.Ktoś poleciłby na spróbowanie inny test niż Salifiert na NO3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta metoda bez zmiany testów. Spróbuj rozcieńczyć dwu, albo czterokrotnie próbkę i wtedy zbadaj. Może wynik wejdzie w inny przedział skali barwowej i nie będzie wątpliwości.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester,

z odczytem No3 Saliferta nie ma przeciez zadnego problemu, gdy fiolke przylozysz do kartki i odczytujesz z boku, wynik dzielac przez 10. Powinienes to robic w jasnym pokoju, ale nie w sloncu.

@Inmar - zobacz TM


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333560 inmar :

U mnie w rodzinie każdy widzi inny kolor w badaniu NO3.Ktoś poleciłby na spróbowanie inny test niż Salifiert na NO3 ?

...Wydaje mnie sie ze to nie jest problemem...na pewno odroznisz czy masz 20 NO3 czy 5 NO3...kiedy nie widzisz koloru,nie jestes pewnym to znaczy ze chyba jest on pomiedzy np 2 i 5...Ja zauwazylem tez cos innego...fiolki kladzie sie na polu bialej kartki i porownuje do koloru...Jezeli te fiolki sie postawi to ciezej odczytac wynik.Najprosciej byloby je trzymac pare cm od bialego pola,no ale tak sie nie robi...w instrukcji tego nie ma...Oczywiscie najlepsze do tego jest swiatlo dzienne...chyba ze jest to TM na KH to i w nocy przy oswietleniu nocnyl zrobisz...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek, zauwazyles ze jak fiolka stoi na kartce kolor jest ciemniejszy, poniewaz sama fiolka rzuca cien. Jak trzymasz fiolke kilka cm w gorze to kolor jest jasniejszy. Poza tym chodzi mi o ten skok 15ppm pomiedzy 10 a 25. Dlatego kolorymetr bylby dokladniejszy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co możecie powiedzieć na temat JBL ca,mg test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, patrz z boku a nie z gory. Wynik dzielisz przez 10. To, czy masz NO3 10 czy 20 nie ma znaczenia. Wazne czy masz 1 czy 0,1, a do tego Salifert wystarcza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem, to wielką pomyłką jest robienie testu w zakresie 0-100. Po cholerę komu wiedzieć czy ma 25, czy 50, czy 75, czy tam 100? Moim zdaniem producent już dawno powinien wypuścić dokładniejszy test np w skali 0-10 max.

Z Większym naciskiem na przedział 1-5. Przecież wiadomo, że no3, będzie wysokie w pierwzych tygodniach, ale po powiedzmy 4-6 już spadnie do poniżej 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki na swiezo:

fiolka "w powietrzu"

5123-1.jpg

fiolka stojaca na skali

5123-3.jpg

widok z boku

5123-2.jpg

Ktos mi powie jaki jest prawidlowy odczyt?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tester,wlasnie o tym pisalem,tylko ze Ty masz Saliferta a ja TM...problem pozostaje ten sam...zdjecie pierwsze,masz 10 NO3,zdjecie drugie,masz pomiedzy 25 i 50siat i zdjecie trzecie,masz pomiedzy 50 a 100,dzielone na 10,czyli powiedzmy 75 dzielone na 10,czyli jakies 7,5...Czyli wynik jest blizszy,jezeli fiolke trzyma sie w powietrzu,choc zaden producent tego nie pisze...TM ladniej sie wybarwia,wedlug mnie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiolke stawiamy na kartoniku lub przystawiamy bokiem jak mierzymy /10

A co do wyniku Tester - masz gruuuubo - wiec nie ma w sumie znaczenia czy to 75 czy 25 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj razem z niejakim Grzegorzem D :) porownywalismy dwa testy saliferta na tej samej wodzie. Obie probki robione doslownie jednoczesnie. Ech, i jak tu polegac na wynikach...

5123-salifert.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś mam zamiar złożyć zamówienie w RS na testy i tym razem z NO3 i Kh postawiłem na TM a Ca,Mg tradycyjnie u mnie Salifiert.Trochę się waham bo gość z elektrowni,Darek ma w tym tygodniu jakieś niemieckie sprowadzić.

W każdym razem Tester jak tak miałem po lewej jak był stary a po prawej jak nowy przyszedł,jedna wielka masakra i oszustwo z tym Salifiertem.W sobotę jeszcze przyszedł gość z testem salifierna na NO3 z powrotem do sklepu bo w instrukcji po Polsku co się zdziwiliśmy,że jest, było napisane,że są 3 preparaty a on miał 2 przy czym buteleczka 2 to płyn !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tu fotka z mojego innego wątku

912a9be14d1e012cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chciałem się upewnić czy jak zamówię sobie testy Saliferta pH,Ca,Mg,KH,NH4,NO2,NO3,PO4 dodając że w akwa będę trzymał same miękkasy ewentualnie z 2 LPS'y maksymalnie to spełnią one moje wymagania czy mieszać jak myślicie??????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - teraz cholera wie czy mam NO3 25 czy 2. Oto przyklad jak to mozna wysadzic baniak opierajac sie na falszywych wynikach. A moze u mnie peletki zrobily robote :)

Wieczny - wlasnie rozmawiamy na temat testow. Generalnie Salifert jest OK, pod warunkiem ze nie trafisz w felerny egzemplarz. Polecam Saliferta do pH, Ca, Mg, KH (tu sa zdania podzielone)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh..,jak fajnie by znać prawdziwe parametry swojej wody.Doszukujemy się potem przyczyn naszych niepowodzeń na podstawie fałszywych danych.Chyba Stani kiedyś napisał,że po 3 miesiącach wymienia testy na nowe bo szybko wietrzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do no3 polecam Seachem. Od startu zbiornika używałem tego testu i widać było jak kolor zmieniał się z tygodnia na tydzień (mocno różowy, aż do białego). Najważniejsze, że kolory są zawsze powtarzalne i nie ma problemu z odczytem. Do Kh Sali również się nie nadaje, zawyża o 2-3 punkty w stosunku do TM oraz Seachem'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.