Skocz do zawartości
Gawer

BioPellets czy Wódka

Rekomendowane odpowiedzi

Wódka, VSV: 10 za

Bio i wódka: 2 za

Bio: 6 za

Do gardła :) : 1


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem jak na początku istnienia tego forum ktoś powiedział (bo wynalazł na zagranicznych forach)że zaczyna lać wódke do akwarium ! zgadnijcie jakie były reakcje forumowiczów ??? kupa śmiechu była !a teraz ,świat idzie z ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi ... dokładnie - tak było....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że zależy wszystko od mody,wódka była już przerabiana nie jednokrotnie,kulki również miały swoje pięć minut, wiele baniaków wywaliło i po wódce i po kulkach,tak że wydaje mi się że można i na tym i na tym spoko jechać,ale z głową, bo i kulki na których jadę i wóda na pewno działa pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, to ja zacząłem lać wódkę do akwa i nieopatrzenie pochwaliłem się na forum. Przyznam że chciano mnie zjeść żywcem, ale że pyskaty byłem to się nie dałem. Ale przyznać trzeba że wiele bojów stoczyć trzeba było. Dzisiaj sądzę że kulki są wygodniejsze i stabilniejsze, dlatego mój wybór padł na nie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wódka cały czas jest bardzo na topie. Okazuje się, że problem dotyczy regularnego lania do akwarium. Wyobrażam sobie sytuację jak wyjadę na wakacje. Bio pellets jest po prostu zautomatyzowane. Pytanie czy wódkę można, też bezobsługowo dozować? Urządzeń dozujących jest sporo tylko jak to się przekłada na koszty, to chyba pojęcie względne.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wódka cały czas jest bardzo na topie. Okazuje się, że problem dotyczy regularnego lania do akwarium. Wyobrażam sobie sytuację jak wyjadę na wakacje. Bio pellets jest po prostu zautomatyzowane. Pytanie czy wódkę można, też bezobsługowo dozować? Urządzeń dozujących jest sporo tylko jak to się przekłada na koszty, to chyba pojęcie względne.

Chińska pompeczka znakomicie daje radę i jest bardzo precyzyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, chinska pompka jest mega precyzyjna, mega cicha, mega szybka i mega tania i mega niezawodna. do tego polecam rozrobic spirytus z "woda jalowa" z apteki (zalecenie Roberta K) i roztworek postoi 2-3 tygodnie bez problemu,a moze i dluzej?

mnie to intryguje bardziej reakcja korali na ten osad, ktory sie zbiera na zeovicie. czy da sie to jakos inaczej rozegrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vsv jest duzo latwiejsza od kulek, wodka i ocet jest w sklepie za rogiem a strzykawka w kazdej aptece, natomiast do paletek trzeba specjalny reaktor kupowac, takze plus dla vsv.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińska pompeczka znakomicie daje radę i jest bardzo precyzyjna.

Może masz jakieś namiary na taką pompkę?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś namiary na taką pompkę?

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=737&products_id=7809

lub

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=737&products_id=7814

Mała uwaga przy laniu wódki lub VSV trzeba dodawać bakterie do baniaka.


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te pompki.Na lewej stronie wyświetlacza ustawiamy ile ml ma się lać a na prawym częstotliwość lania,bardzo prosta obsługa.Dozowanie 1ml traw chyba 1 sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. franki@ inmar@

Pytanie jeszcze dotyczy czy przy bio pellets trzeba lać bakterie?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bakterii nie leję wcale.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1@ dzięki za info już chciałem kupować bio digest a to widzę że jest ekonomiczniejsze.

Czyli sprawa wygląda tak, że przy odrobinie technologi można niewielkim kosztem utrzymywać dobre parametry wody. Wódka wiedzie prym, ciekawe czy w dalszej części pozbiera się trochę osób i zobaczymy co przeważa.

Jedno jest pewne, że bio pellets i wódka mają takie same zastosowanie, oczywiście z ogólnego punktu widzenie nie wnikając w dokładne szczegóły chemiczne, bo to pewnie inna bajka.

Patrząc z technicznej strony to wódka jest zdecydowanie łatwiej dostępna, bio pellets też ale w moim przypadku tylko zamówienie internetowe. Przy niewielkim wkładzie finansowym można zamówić pompkę i na wakacje można jechać ze spokojną głową.

Oczywiście teraz tylko kwestia jak często wymienia się bio pellets?

Będzie można określić co jest tańsze.

Na ta chwilę pompka do dozowania: 250zł

0,5l wódki 20zł max.

Bio pelets:

W zależności od litrażu akwarium już sam filtr przepływowy na pewno kosztuje więcej niż 300zł.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka wiedzie prym... bo tańsza, no tak po drogach też jeździ wiecej fiatów niż merców - to taka luźna uwaga. Jak tak dalej pójdzie i będziesz czekał na koniec "ankiety" to do końca wakacji moze uda ci się ustalić dawkę wódki dla Twojego zbiornika...

PS. Poza tym BioPellets się nie wymienia. Coś mi siezdaje ze przy Twojej orientacji w temacie pytania są co najmniej tendencyjne.

Zaznaczam jeszcze raz, że nie jestem przeciwnikiem wódki. Kulki wydają mi sie po prostu łatwiejsze i stabilniejsze, jednak jak już coś "badamy" to rzetelnie...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ... uważam że w każdej z tych metod bakterie to podstawa ... obyś nie przekonał się o tym za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BP kręcą się u mnie dokładnie od 20 maja zeszłego roku czyli 13,5 miesiaca. Gdyby zbiornik nie dawał sobie rady z namnażaniem bakterii to już bym to odczuł.

W zasadzie to jestem zdania że do zbiornika im mniej lejemy czegoś tam tym lepiej. Używam więc tylko Ballinga i aminokwasy. Jak widzę listę prawie z apteki co ludzie leją do mikroskopijnych czasem zbiorników to zaczyna mi się wydawać że chyba inne hobby uprawiamy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. franki@ inmar@

Pytanie jeszcze dotyczy czy przy bio pellets trzeba lać bakterie?

Bakterie zawsze jakieś się podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - ja to wszystko rozumiem i wierzę ci na słowo bo pamiętam twój zbiornik który zatykał mi dech - ale moim zdaniem jest jeszcze ważne co nam się namnaża a w tym właśnie pomagają gotowe szczepy bakterii.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie oczywiście masz rację. Ale u mnie praktyka tak chyba z zasady wygląda inaczej. Prosty przykład: w lutym miałem pożar domu. Prądu nie było 8 lub 9 godzin. Wszystko stało, razem z kulkami oczywiście. Bez żadnych konsekwencji.

Ale wracając do bakterii. Wódke zacząłem lać jakieś kilka ładnych lat temu. Wyczytałem gdzieś na amerykańskim forum i okazało się że ładnie działało. Ale o bakteriach wtedy jeszcze nic nie słyszałem.

Nie namawiam oczywiście nikogo do lania lub zaprzestania podawania bakterii jeśli widzi ich dobroczynny wpływ. Ja nie widzę ...potrzeby.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leje sie do baniaka różnej maści środki dla uzyskania danego celu. Czytamy instrukcje obslugi, doswiadczenia innych ludzi i działamy. W trakcie wyciągamy własne wnioski, ktorych wyniki pokrywają się z przeczytaną teorią lub rzucają nowe fakty (czasami słuszne czasami nie).

Tomasz jasno pisze o swojej praktyce i zadowalających efektach bez bakterii.

Mnie skończyły sie biodigesty 2 miesiące temu. Pomimo to vsv bez dodawania bakterii na tyle dobrze działa, że dawkę pożywki zmniejszyłem o połowę by parametry nie były absolutnie zerowe (NO3/PO4). Jaki wniosek? Nie ma co kombinowac z tym co dobrze działa.

Bakterie obecnie mam pod ręką, ale nie widzę konieczności sięgania po nie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spsy, niewiele ryb i wiesz ze jest zaleznosc pomiedzy skutecznym dzialaniem polimeramerow a Kh daj peletki. Dzialaja.

Ale jezeli obsada to lps i miekie to vsv bedzie lepszym rozwazaniem. Nawet jak zaprzestaniesz dozowac przez kilka dni, np podczas wyjazdow, nic sie nie stanie. Peletki w wielu przypadkach opisywanych na forum nie radzily sobie z PO4.

Na wodce odpieniacz rowniej pracuje i woda bardziej klarowna.

Dziwi mnie fakt ze skoro metoda NP jest skuteczna, to malo ludzi dzieli sie spostrzezeniami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.