Skocz do zawartości
luft

Balling i chemia UWAGA

Rekomendowane odpowiedzi

Cos strasznego mnie spotkało

siedze przy biurku, wokol ktorego kilka butelek plastikowych

niesiony pragnieniem otworzylem i wlałem do ust CaCL2 + MgCl2 ballinga

cos strasznego, gorzkie pieczenie, palenie na zębach :wallbash:

chowajcie chemie z dala od siebie i dzieci :nuke:

dobrze ze nie połknąłem. trauma :ouch:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ma wlasciwosci wybielajace?? :rofl: lufcik uwazaj bo naprawde o wypadek jest tu bardzo latwo,, a pomysl jakbys w nocy wstal na kacu....pozdr i zdrowiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konkretnie zmineralizowana woda :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft, dozowanie zaczyna się od wartości zaniżonych a ty od razu pięćdziesiątkę geek.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten piekący smak roztworu zapewnia magnez, sam roztwór wapnia jest łagodniejszy w smaku :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fakt, to jest potencjalne zagrożenie: używanie pojemników "spożywczych", i nie chodzi tu tylko o trzymanie blisko siebie tylko używanie ich w ogóle do jakiejkolwiek chemii, a już całkowita tragedia kiedy jeszcze nie są z nich usunięte stare etykiety.

Miałem kiedyś przypadek, przy którym twój to pikuś (bez urazy oczywiście a jedynie ku przestrodze :)). Remont, zamieszanie, upał. W plastikowej butelce po napoju owocowym (gruszka) stała bielinka... (albo coś innego na tym specyfiku wykonane) lekko zielone... Na butelce wciąż tkwiła nalepka wskazująca że to napój. Kolor tez się skubany zgadzał, więc ja chlup.. i gdyby nie to że czasami jestem czujny jak gajowy już bym tu chyba nie klepał tych literek...

Do ballinga stosuję 2L butelki po wodzie (niestety), ale poza tym że stoją pod akwarium i są podłączone do dozownika, co utrudnia golnięcie sobie z nich :), dodatkowo są spięte we trzy taśmą izolacyjną, więc wyszarpnięcie ich, nawet po C2H5OH może być wyzwaniem.

Ale już butelka z wodą RO czasem zaplącze się w kuchni, po przepłukiwaniu mrożonek na przykład, i stąd została wymieniona na buteleczkę "techniczną", białą, ze sklepu... Lepiej dmuchać na zimno.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: i jak przerzucasz się ? :rofl:

będziesz żył - pewnie to kolejny stopień akwarystycznego wtajemniczenia

( gdzie pierwszy - napicie się wody z akwarium, zassysając węża )


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft, trzeci stopień wtajemniczenia to "golnięcie" z kubka odpieniacza :coffee::thumbsup:


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, od razu przychodzą człowiekowi na myśl różne fajne zastosowania dozownika ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj chlopaki - nie pamietacie pewnie czasow kiedy NaHCo3 mieszalo sie z octem albo kwaskiem cytrynowym aby zrobic "sodówe" czyli wode gazowaną ;) ;) Tyle, ze to czasy takich "wózków" na ulicach zwanych saturatorami ;) To była domowy sposób na saturator jak się nabój w syfonie skończył ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to na kaca się robiło :harhar:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kheheh, ja mialem wtedy tyle lat, ze kaca miec echchehehe nie moglem miec :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, podleczyłes sie trochę- działa antydepresyjnie i lekko przeczyszczająco, więc mały łyczek- tylko popic wieksza ilością wody.

Własciwie powinienes dostać OPR, bo przy takim podejściu może zdarzyć się coś naprawdę niebezpiecznego.

Moja koleżanka-stara panna, nietowarzyska, trzymała w butelce po napoju wywar z petów czy raczej papierosów do podlewania kwiatków.Mieszka sama, nikt jej nie odwiedzaa jak już to dzwoni wcześniej, raptem dzwonek(to była jakaś wizyta papieża czy innego busha- miasto sparalizowane, objazdy tłok niesamowity) koleżanka z synkiem 4 lata- małemu chciało sie okropnie siusiu i pić, a pod drzewkiem nie potrafił.

Wbiegł do domu i siegnął po colę...Skończyło się poważnie szpital płukanie żoładka jakieś komplikacje...

Więc zawsze warto stosować zasady, nawet na wszelki wypadek.

Chociaż wode z akwa pijam regularnie przy kazdej podmianie :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stad jakiekolwiek lekarstwa czy chemie powinno sie trzymac w innych butelkach niz "spozywcze" do tego wyraznie oznaczone i opisane


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacy koledzy , chłopak cierpi, a oni hahaha :( mam nadzieje , że chociaż piękne ząbki masz teraz ,jak w Holiłudzie :lol:


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były przypadki zgonów. Kwas solny, metanol w butelkach po napojach. :rtfm::whip:thumbdown:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.