Skocz do zawartości
inmar

Dozowanie magnezu.

Rekomendowane odpowiedzi

Coś wydaje mi się,że mam jakiś problem z magnezem i brnę w nie tą uliczkę co trzeba.Zawsze miałem za duży magnez więc stosuję sól IO.Od jakiegoś czasu,tak z dwa miesiące musiałem rozpocząć dozowanie i zwiększałem je co tydzień dochodząc do dawki 90ml dziennie.Coś mi się wydaje,że to za dużo jest.W międzyczasie musiałem jeszcze osobno podbić go według kalkulatora.Aktualnie poziom mam 1330.Balinga leję osobno Kh,Ca i sól bez NaCl leję po 175ml dziennie.Wapń właśnie też musiałem podbijać osobno.Ca mam już 440 a Kh-8,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek mam nowy nowy test Gilbers Analytik na Mg, jeśli chcesz podskoczę to zmierzymy i porównamy, mój Salifert którego skończyłem podawał mniejszy wynik niż Gilbers.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Gilbers jest super testem,godnym polecenia


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek mam nowy nowy test Gilbers Analytik na Mg, jeśli chcesz podskoczę to zmierzymy i porównamy, mój Salifert którego skończyłem podawał mniejszy wynik niż Gilbers.

Chętnie skorzystam Mirek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, napisałes ze lejesz 90 ml, ale nie wiemy czego, w sensie jak stężony jest roztwór, bo 90 to może byc i bardzo dużo i bardzo mało...

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem że r-r ballingowski.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

Jak to mówią w tym sporcie myślisz , że już wiesz wszystko , a tu bum :) i okazuje się , że nic nie wiesz :).

O ile mnie pamięć nie myli to obserwuj glony wapienne , jeśli glony rosną i kolor jest ok , to nie zwiększaj dozowania mg , ustaw sobie na poziomie np 90ml i tak zostaw oczywiście obserwuj co się będzie działo.

Obawiam się , że wszyscy idziemy w złą stronę a producenci testów zacierają tylko ręce , przecież nikt z nas nie ma pewności czy testy dobrze pokazują to co tak naprawdę dzieje się u nas w zbiorniku , bo jak sobie wytłumaczyć , że testy tego samego producenta potrafią się diametralnie różnić.

Dlatego ja już ślepo nie wierzę w żadne testy, owszem sprawdzam raz w tygodniu czy nie ma jakiś wielkich wahnięć , ale nie traktuję ich jak wyrocznię.

Dlatego , jeśli nie dzieje się nic złego i glony rosną to Marek nic nie rób.

Pozdrawiam

Fal


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony rosną,skała jest dość różowa.Zdecydowałem nawet,że nie będę czyścił tylnej szyby 3 tygodnie temu by porosły algami,ale na razie nic,tylko zrobiła się częściowo czarna.Może dlatego,że skała jest porośnięta zwiększyło się zapotrzebowanie ? Mogę sprawdzić poziom Mg innymi testami,ale wcale nie ma pewności czy wynik będzie prawidłowy lub warty kombinowania jeśli będzie mocno odbiegał od mojego testu.Z resztą ostatnio jak zmieniałem testy na nowe na Ca i Mg to nowe pudełka pokazały skrajnie odmiennie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak napisał fal. Mg można ciągnąć w zbiorniku wysoko - sam miałem ponad 2200 a pewnie można i więcej i zbiornik nie wykazuje żadnej reakcji. W zasadzie gdyby nie testy i śmierć pewnych glonów nie wiedziałbym że coś w wodzie jest nie tak. Ale myślę że w pewnym momencie zbiornik po prostu powie dość i d*pa zbita. Zbicie Mg do przyzwoitych poziomów to bardzo długotrwała sprawa.

Ja na Twoim miejscu Inmar doprowadziłbym Mg do 1350-1400 i odstawił siarczan. Najwygodniej podaje się chlorek magnezy razem z chlorkiem wapnia (15-20%) objętości. Nigdy nie miałem żadnych problemów, zresztą nie za bardzo rozumiem co się dzieje z siarczanem który niepotrzebnie dostarczamy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u Mirka i porównaliśmy wyniki testów na różnych testach.Bardzo się zdziwiłem bo oba pokazały 1440.Sprawdziłem też test na Ca Salifierta i Tropicala i wynik też podobny bo mój pokazał 475 a Mirka 498.

c25ccc86267f4a9fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek i Marek ale z Was ładna para


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi strzykawkami wyglądacie jak na spotkaniu narkomanów, a nie akwarystów.


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka gustowna poduszeczka - kwiatuszek w tle :thumbsup:

No śliczniście :-)

A na pewno mierzyliście poziom Ca w wodzie z akwarium ?? :harhar:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u Mirka i porównaliśmy wyniki testów na różnych testach.Bardzo się zdziwiłem bo oba pokazały 1440.Sprawdziłem też test na Ca Salifierta i Tropicala i wynik też podobny bo mój pokazał 475 a Mirka 498.

c25ccc86267f4a9fmed.jpg

i to się nazywa pełna dokumentacja! super :thumbup:

rozumiem, że płyny z zielonej puszki, nie wpłynęły na odczyty wyników? :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to się nazywa pełna dokumentacja! super :thumbup:

rozumiem, że płyny z zielonej puszki, nie wpłynęły na odczyty wyników? :D

Nie wpłynęły bo ani łyczka przed testami nie zrobiliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar po minie widzę że przedawkowałeś evil.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie warto po prostu zaczac przechodzic na bogatsza sol?

Tak myślę,nawet z Mirkiem o tym rozmawialiśmy.Mam prawie całe wiadro IO i chyba kupię inną sól,którą będę na zmianę podmieniał z IO.Nie wiem jeszcze jaką kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę,nawet z Mirkiem o tym rozmawialiśmy.Mam prawie całe wiadro IO i chyba kupię inną sól,którą będę na zmianę podmieniał z IO.Nie wiem jeszcze jaką kupić.

jesli juz to lepiej pół na pół a nie na zmiane


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to lepiej pół na pół a nie na zmiane

A o tej szkole nie słyszałem,raczej odradzali mieszanie soli i nawet na jakimś pudełku to czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI? :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ja teraz stosuję reef crystal z TMBA, oczywiście TMBA raz na dwie podmiany na RC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tej szkole nie słyszałem,raczej odradzali mieszanie soli i nawet na jakimś pudełku to czytałem.

dopóki nie ballingowałem mieszałem instant ocean z reef crystal. sama RC ma czegos za duzo i przysparzała tylko kłopotów. dlatego wolałem mieszać tak jak wielu kolegów te dwie sole. Obecnie stosuje uboga sól a reszte sobie sam dozuje co mi potrzeba.

Edytowane przez luft
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@luft a co z mikroelementami??.Uboga sól ich zawiera mało a balling chyba stosujesz rozszerzony

Edytowane przez dieter25
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.