Skocz do zawartości
ejerzyk

zawór kulowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zomontowałem już NJ3000 i okazało się, że jest za mocny dla mojego pudełka przelewowego i muszę go trochę poskromić na wyjściu zaworem. Pojechałem więc po zawór, radośnie założyłem, wyregulowałem (lekko zakręciłem) i jest okej. Poziom wody się ustalił tak jak chciałem, ale na podłodze pod zaworem powoli robi się kałuża... Stąd moje pytanie, czy zdarzyło Wam się kiedyś, żeby zawór kulowy, o taki:

948_1.jpg

przeciekał spod tej czerwonej dźwigienki do odkręcania/zakręcania - dokładniej przy tym bolcu, na który nasunięta jest ta dźwigienka?

Sprawdzam jak wielki pech mnie spotkał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej od zawsze stosowałem zawory VDL nigdy mi nie ciekły.


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nigdy nie ciekły . Powiem inaczej - nie mają prawa cieknąć !!!


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kulowe mogą cieknąć...najlepsze takie normalnie zakręcane na gwint...pewność prawie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a twoja pompa NJ3000 nie ma regulacji wydajnisci moja NJ2300 ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ci sie po prostu rozkręcił ten zawór i sfera ma luz i dla tego cieknie ?

oglądnij ten zawór dokładnie, z jednej strony ma pierścień dokręcający sfere, czasami przy dokrecaniu i odkręcaniu śrubunków ten pierścień sie popuści i zawór zaczyna cieknąć.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa ma regulację i jest ustawiona na min, ale 1500 l/h to i tak za dużo dla mojego pudełka przelewowego... :wallbash:

To1mas - dzięki za podpowiedź!! Rzeczywiście jest taki pierścień, tylko nie wiem, czy uda mi się go dokręcić. Spróbuję jakoś dokręcić śrubunek i przekręcić zawór, może tak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj rozebrać sferę, w środku są oringi i sprawdz bo może jest tam tej jakiś paproch albo pozostałość po obróbce i też przez to może przeciekać.

Lepiej jest dobrać pompę do obiegu niż ją potem ją dławić, szkoda pompy bo bedzie cały czas pracować na pełnej mocy i dodatkowo zużycie prądu bedzie większe. Jak masz możliwość t sprzedaj tą pompę i kup z mniejszą wydajnością, tak bedzie lepiej


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak można go rozebrać? Nie za bardzo mam pomysł, jak mógłbym odkręcić ten pierścień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć szczypce do segerów albo spróbuj nożyczkami, musisz go odkręcać równomiernie, tak żeby nacisk był taki sam po obu stronach pierścienia i wtedy powinien puścic ten pierścień.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, nie będę próbował go rozkręcać, żeby go nie podziubać. Najpierw wymienię na inną sztukę i zobaczę jak będzie wtedy... Może inny zawór nie będzie przeciekał.

Na razie podstawiłem wiaderko. :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem problem z zaworami dopóki ich nie wymieniłem na zawory Georga Fishera (GF). Są drogie, nawet bardzo drogie ale wbrew pozorom woda morska jest bardzo wymagającym środowiskiem dla tego typu urządzeń i bardzo wiele zależy od jakości wykonania.

Pozdrawiam z daleka

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam (albo raczej napiszę), że jestem z siebie dzielny!! :thumbsup:

Zawór się rozbiera w prostacki sposób, tylko trzeba wiedzieć jak. Wpadłem na to, jak pisałem pracę na zupełnie inny temat i jak widać odstawienie czegoś na bok i pomyślunek z daleka czasem dobrze robi. Tak więc żeby było dla potomnych:

Mianowicie, żeby rozebrać zawór trzeba ustawić go w pozycji zamkniętej i wypchnąć kulkę w stronę pierścienia zamykającego. Okazało się bowiem, że nie jest on wkręcany, a jedynie wciśnięty.

Jak już udało mi się zawór rozebrać, to przetarłem wszystko szmatką, ułożyłem palcyma uszczelki, złożyłem i działa!! Nie przecieka!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.