Skocz do zawartości
trike3

Babeczka ma awarię :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem co jest z moim zwierzakiem, mam nadzieje, że to jakieś otarcie ale wolałbym uzyskać opinię ekspertów

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Pozdrawiam Marcin

post-11417-0-97181500-1315160311_thumb.jpg


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podać jakieś lekarstwo, czy pozamiatane ??

Pozdrawiam

P.S. Liczyłem na to że to obtarcie :(


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz lysmata ambonnensis jak tak to jest cień szansy u moich babek cytrynowych każdą infekcje leczyły ( wyskubywały do gołego mięsa a potem się goiło)

ps u mnie najskuteczniejszy okazał się mniejszy egzemplarz lysmaty tj. 3 cm krewetka, i jeszcze jedno krewetka sama chowa się po kontach jak są dwie to są śmielsze i do czyszczenia i do paradowania po zbiorniku

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam :(

Mam kuekenthali i tańczącą :(

Nie wiem czy zdążę teraz dokupić krewecie czyszczącą.

Nie ma jakiś lekarstw w akwariach morskich którymi mógłbym próbować ratować zwierzaka ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukentali to na kiełże , wieloszczety i czasem apitasję, z lekarstw wszystkie na bazie miedzi ale uwaga w baniaku wszystko zdechnie z wyjątkiem ryb a skała potem może się nie nadawać do ponownego użytku chyba że w FO, preparaty : mfc,zieleń malachitowa, błękit metylowy,serra miała kilka preparatów ale muszę poszukać czy są dostępne niemniej ja wolę krewetki już nieraz mi ryby uratowały od odejścia na wieczną rafę, jedyna wada to że jak szpaki na czereśniach czekają na żarcie i wyżerają z polipów korali jedzenie ( jak są głodne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten biały nalot mnie to trochę wygląda na jakąś infekcję pleśniawkowo-grzybiczą, a na takie coś dobry jest bactopur direct, tylko nie stosuj go w ogólnym zbiorniku, a wyłów rybcię do wiadra i tam ją w rozpuszczonej połowie tabletki kąp przez 20 minut (oczywiście w wodzie z akwa). Tylko musisz się upewnić, czy bactopur direct nadaje się też dla zwierzaków morskich. W przypadku słodkowodnych czyni cuda.

Edit: Teraz ten preparat nazywa się BactoForte S (dawniej było Bactopur direct) i z tego co znalazłem w opisie, to nadaje się też dla rybek morskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juko, na taką infekcję nic na miedzi nie poradzi, tak jak pisze ejerzyk, Bactopur Direct, tabletka na dwa litry wody, w osobnym naczyniu, kąpiel 30 minut, to jedyne co może w takim stadium pomóc, jedyne co znam.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Jak do jutra dożyje mała to pojadę kupić lek i będę leczył zwierzaka.

Po kuracji Baktopurem 30 minut, zwierzak do łapy i do akwarium czy jakieś dodatkowe zalecenia ??

Jeszcze jedno pytanie co to w ogóle jest na tej rybce ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po kuracji rybkę wyłów i do akwa, a wodę do kibelka. Możliwe, że rybcia się obtarła albo coś ją obtarło i rana nie chce się goić, a na niej pojawiła się pleśniawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.