Skocz do zawartości
Qlfon

Projekt Nautilus [480l w systemie]

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że dopiero teraz - nie zawsze dostaję powiadomienia o odpowiedziach:(

OK, po kolei:

Co mnie denerwuje - kostka mnie denerwuje:) Chciałbym mieć lepszy (bo szczątkowy od strony okna mam) dostęp z trzech stron. Z dwóch jest b. dobrze ale od okna mam tak na styk, może dieta by pomogła:)?. Wymiar jest OK - wysokość przy takim dnie - cóż jakby było 5 cm niżej to nie byłoby problemu, czasem jak mam sięgnąć gdzieś po pzrekątnej na tył zbiornika to ręki brakuje i stołeczek idzie w ruch. Ale to nie problem w sumie. Większy problem to zagospodarowanie i obsługa sumpa i zawartości szafki pod kostką - to jest dopiero trudność. może teraz bardziej mnie to wkurza bo po wypadku mam nie do końca sprawną lewą dłoń i się trochę męczę. Na szczęście są kumple morszczaki:) Gdybym znów zakładał baniak na 100% zrobiłbym go wyżej - nawet mimo konieczności używania stołeczka - każdy cm w szafce to 10 cm na zewnątrz. Co jeszcze jest ważne przy kostce - trzeba mieć świadomość jak trudno jest ustawić sensowną cyrkulację - jakoś mi się udało i złogów syfu nie widzę ale pewnie gdzieś tam jest na szczęście o porządek dwa b. pracowita valenciennea puellaris.

Z koralami był spory kłopot od lipca - miałem wypadek, zaniedbałem baniak, brak podmian, brak testów pęknięty kubek odpieniacza - tego nie zauważyłem i się jazda z parametrami zaczęła - NO3 pod 100, PO4 ok 0,25 - w efekcie dwa największe koralowce poszły w śmieci. Co dziwne - bardziej wymagające akry przeżyły i mają się dobrze. Ale np. trachyphylia mimo przenosin do sterylnego baniaka Foxa nie dała rady, dwie favie odzyskują siły. Dziwne to jest ze bardziej dostał LPS niż acry. Ale ja się nie znam. Od ponad miesiąca znów pracuję przy baniaku, zmieniłem odpieniacz na BK200, zacząłem robić regularne podmianki (dwa wiadra po soli co tydzień) i włączyłem pellety XL - i baniak zaczyna wstawać na nogi. Do kolorów jeszcze daleko ale znów polipy są, montipory znów ruszyły i chce się żyć:)

A i po drodze od ostatniej aktualizacji w końcu doczekałem się korony:) Jak większość sprzęty z tworzyw sztucznych przy moim baniaku zrobiona przez Twistmana:)

gallery_7666_1521_4404918.jpg

gallery_7666_1521_4746999.jpgCo do komina zewnętrznego - nie wyobrażam sobie innego: Ale masz rację - zrobiłbym teraz większe przeloty bo chodzi mi po głowie mocniejsza obiegówka - mam dużo paprochów w wodzie - sądzę ze to mogłoby pomóc.

Okno i akwa - oczywiście jest to brudniejsza szyba niż pozostałe ale widok ryb pływających w pełnym słońcu jest dla mnie niesamowity - widać że im to sprawia przyjemność. Co do glonów - nigdy (poza dojrzewaniem) nie miałem zielonych glonów. Dino było, cyjano było ale obeszło się bez chemicleanu ale glonów nigdy. Po drodze było kilka strat w odbędzie pływającej - salarias wyskoczył, piękny wargatek też, jedną magnificę i randalli najprawdopodobniej pożarła moja modliszka:( Walcząc ze sobą nie dokupuję nic pływającego chociaż b. bym chciał...

W planach (jak skończę walki z ubezpieczalnią sprawcy wypadku) reaktor dastaco II, i prawdopodobnie nowa lampa hybrydowa.

Update fotograficznego na razie nie mam co robić bo akwa wstaje po ciężkich akacjach ale juz w listopadzie coś pewnie pokaże. Co naprawdę mnie dziwi to tempo wzrostu heteractis magnifica - ten ukwiał jest w stanie zeżreć małego kota - gdy się rozłoży ma średnicę dużej pizzy:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna korona takie coś to ja rozumiem to jest korona a nie szerokie pudlo,czy to czarne szkło? i kto ci zrobił? napisz cos wiecej na ten temat, bardzo pozytywnie wplynelo na gruzowisko nad-akwariowe to co bylo irytujace z perspektywy ogladającego.

Kolor korony idealnie pasuje do reszty.

Fota calosci prezentuje sie elegancko

Tylko nie stawiaj predko wiekszego baniaka bo im mniejsze szklo tym duzej stoi tak z obserwacji.

Co to za lampa hybrydowa pierwsze o tym slysze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że się podoba, akwa się obniżyło trochę bo korona zachodzi na linię wody ale to było celowe - mama waveboxa i wkurzałoby mnie gdyby co kilka sekund pojawiała by się tafla wody w którymś narożniku i błyskała odbitym światłem:)

Korona jest zrobiona z czarnego akrylu przez naszego forumowego kolegę Twistmana. Zewnętrzna cześć to 3 mm wewnętrzna "konstrukcja nośna" to bodajże 6 mm. Konstrukcja nośna opiera się na trzech bokach akwarium, tyla ścianka korony opiera się na kominie zewnętrznym - stąd też korona jest dłuższa niż akwarium. Moim zdaniem nie rzuca się to jakoś bardzo w oczy. Akryl zewnętrzny jest przyklejony do tej konstrukcji na całej powierzchni i wbrew wcześniejszym obawom (głownie moim) to dosyć sztywna konstrukcja z tego powstała - mogę ją spokojnie zdjąć samemu bez połamania;)

Szkła nie zmienię dopóki nie zmienię adresu a ponieważ totalizator sportowy mnie nie lubi to raczej szybko nie nastąpi;)

A lampa hybrydowa - to nic innego jak hybryda LED jako "światło efektowe" i T5 - w sumie to tak jak mam teraz ale mam w głowie pomysł na 8 zamiast 6 T5 i do tego dwa moduły z LEDami w jednej obudowie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wypucowałeś wszystko do fotek.. :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że tak to nie wygląda codziennie? Jak możesz...;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadniemy z Krzychem któregoś razu na inspekcję to zobaczymy jak się błyszczy obudowa na co dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wepchniecie mi kłębowisko kabli od tunze za szafkę?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale co dwa miesiące chyba można co? Na szybko pstryknąłem:

gallery_7666_1521_1730975.jpg

Okrzemki są :) Kolorów nie ma, Życie jakoś odbija po wakacyjnych przebojach. To jeden z moich pierwszych RAWów więc cudów nie ma. Teraz pewnie będzie więcej fotek bo sprzęt nabyłem trochę poważniejszy niż był do tej pory i będę się starał :)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te fotki? Wrzucaj... a nie kolorów w PS tyle dni już dorzucasz :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że brakuje Ci histrixów :) właśnie wywaliłem od siebie tego co miał na oko 40 cm średnicy to sobie jutro uzupełnisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a metraż w akwarium tez mi b.d. powiekszysz? Chyba tę t.musice wielką wywale no mi miejsca zabiera hektar....

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł a metraż w akwarium tez mi b.d. powiekszysz? Chyba tę t.musice wielką wywale no mi miejsca zabiera hektar....

Qlfon mobilnie.

Nie marudz tylko pakuj sie z rana i wpadaj bo mi sie chrust juz nie miesci i zaczynam do kosza spsy wywalac

O Twoich lpsach nie wspomne ;)

Jeszcze Twistowi musze cos upchnac i jakos do nowego roku wytrzymam ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym wolnym miejscem po kanapie na prawo od akwa? ;-)

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zona kupila nowa kanape i wiekszego akwarium nie bedzie ;(

Ale mowie serio, cos musze wywalic bo szczepkaria pelne

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wpadnę rano (powiedzmy) to coś pomogę ;-)

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Qlfon ze Ci w watku smiece ..

Napisz ewentualnie do mnie Tomek Pw czego szukasz to dam znac czy mam za duzo..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, tu i tak się nic nie dzieje :-)

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze bo wszystkim szczena opadła na widok akwa. :) Jak się tak wpatruje w Wasze zdjęcia to swierdzam, że ja mam naprawdę dwie lewe ręce do morszczyzny :p


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał kolorów może i nie ma ale najważniejsze że prawie wszystko przeżyło i się pobiera. Najgorszy widok to pusty zbiornik a u Ciebie życie jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki :-) przyznam że mam ostatnio kryzys i myślę o przejściu w kierunku FOWLR plus ew. Jakieś proste korale i ukwiały. Lubię ryby chyba bardziej ;-)

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon@ nie jest najgorzej i tylko troszkę się przyłoży a będzie super bo zbiornik ma potencjał .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - jak coś Ci wypadnie w okolicach to zapraszam, podpowiesz gdzie i co wkładać bo mi się pomysły kończą. Ale znowu wkładać coś fajnego żeby nie wyglądało fajnie to też bez sensu:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tylko będę w okolicy kręcił to dam znać i z chęcią się na kawę wproszę a i skromną wiedzą się chętnie podzielę.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.