Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TOTM

Myślę że dobry wybór, dawno nie było zbiornika z tak różną obsadą która mocno nadaję ruchu w zbiorniku.

Bardzo podoba mi się aranżacja akwarium w pokoju.

Powala mnie ilość watów whistle.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta rozbujana masa wody mnie przeraza. Ja bym skrecil to akwa lancuchami :)

Ale fakt zbiornika bajka :)

Ta przydacznia na pierwszym miejscu wyglada jak ... :whistle: mejsce w ktorym ten hepatusik mieszka :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zawsze chciałem mieć takie duże akwarium, ale gdy założyłem małe i zobaczyłem ile czasu potrzebne jest na skrobanie szyb i inne rzeczy to wstrzymam się z tym projektem do emerytury. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bajeczka, w ogóle widzę że efekt wave boxa jest wręcz niezbędny do poprawnego wyglądu akwarium morskiego ;x


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki basenik to chyba marzenie każdego z Nas :)

Oda samego patrzenia na ruch wody można dostać choroby morskiej hehe

Jest potęga nie ma co :thumbup:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wymiar baniaka,oswietlenie, aranzacje we wnetrzu mieszkania to respect dla goscia , ale w srodku baniaka jak dla mnie trochu lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam lipa, taki baniak na zdjęciach wygląda lipnie, tego typu zbiorniki trzeba zobaczyć na żywo, to falowanie, ruch i mnogośc form życia, jak dla mnie bomba! :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do aranżacji to trochę podobnie jak u Snocha :)

fajny zbiorniczek

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik super, staz akwarysty tez budzi respekt. Rozmiar przydaczni swiadczy ze zbiornik juz swoje lata ma a mimo wszystko sie buja bez zadnej zalamki. Calosc wyglada bardzo naturalnie rafowo :unworthy:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak !!!


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif bardzo fajny

250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w dzisiejszych czasach, gdzie możliwość wstawienia wysokiej jakości zdjęć to raczej norma, zbiorniki, które są pokazywane jako TOTM mają tak marne zdjęcia!

Nie ma tam nawet jednej porządnej fotki od frontu...

Ciężko ocenić coś tak dużego patrząc przez dziurkę od klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcosB - zgadzam się z Tobą - tym bardziej, że wysyła się dość duże fotki i w dużej ilości - maja z czego wybierać i co pokazać...

ja po tych zdjęciach nie widzę ładnego baniaka - i mało mnie obchodzi jak wygląda na żywo skoro go nigdy nie zobaczę - a oceniam po tym co widzę...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, te fotografie.... pozostaje sie domyślić jaki ładny jest na żywo


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba zbiorniczek.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie wavebox właśnie wygląda nienaturalne. Takie byle jakie chlupanie. Nie wiem dlaczego sie wszyscy tym systemem zachwycają. Ogólnie też uważam że słabo jak na TOTM. Rafa bez cukierkowych SPSów traci swój urok. Ale to moja opinia co do tego zbiornika. Oczywiście zazdroszczę rozmiaru :-)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się baniaczek podoba. Trochę nurkuje i moje nano odzwierciedla wygląd naturalnej rafy; tylko rozmiar nie ten:-(. Z całym szacunkiem, ale to właśnie akwa z cukierkowymi SPS-ami wyglądają jak niektóre kobiety po paru wizytach u chirurga plastycznego :lol:

Stawiam na naturę!


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STYCZEŃ

TOTM


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne duże koralowce. Jak oni to robią, że koralowce pomimo iż rosną blisko siebie nie parzą się? :question:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce ładne, ale cały zbiornik sprawia wrażenie bardzo "ciężkiego". Zdecydowanie brakuje przestrzeni.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.