Skocz do zawartości
Gotterdammung

600L Gottiego

Rekomendowane odpowiedzi

Hell-o

W zasadzie jest zdecydowanie za wcześnie na zakładanie nowego tematu, ale nie ma w pokoju nikogo kto by mógł mnie powstrzymać a więc dzieje się. A za wcześnie ponieważ szkło dopiero co jest zamówione, razem ze stelażem. Od pewnego czasu przemyśliwałem nad zmianą litrażu, planowałem coś w tych okolicach, ale trafił się Snake i jego szkło wyląduje u mnie. Po pierwsze chciałem zwiększyć litraż aby mieć więcej pola do popisu, a po drugie, chciałem usprawnić działanie mojego obecnego baniaka. Przy jego stawianiu popełniłem całą masę błędów konstrukcyjnych których niestety nie dało się już naprawić.

A co do szkła - 172 x 62 x 55h - moim zdaniem całkiem słuszne :)

Następnym krokiem jaki chciałbym uczynić to organizacja oświetlenia. Miały być ledy, ale koszt produkcji lampy byłby poważnie niemały jak się okazuje, aby poprawnie działała musiałbym dać taką samą moc jak świetlówek - więc oszczędność energii też żadna. Oczywiście pozostaje cena świetlówek, ale różnica w konstrukcji obu lamp będzie tak duża że za zaoszczędzone pieniądze będzie mnie stać na wymianę świetlówek chyba przez 2 lata :) Obecnie moim pomysłem jest 8x80W czyli 640 Watów. 4 stateczniki ściemniane 2x80W. Konfiguracja świetlówek : 3x Blue Plus, 3x KX Fiji Purple, 2x Reef Blue 15k. Chyba na moje aspiracje koralowe wystarczy - obsada będzie identyczna jak w moim aktualnym zbiorniku. Troszkę miękasów, troszkę SPS z samej góry, a głównie LPSy które podobają mi się najbardziej.

Po oświetleniu i komorze przyjdzie czas na hydraulikę i sumpa, tu ukradnę Snake'owi jego rozwiązanie, wspomogę się dodatkowym zbiorniczkiem na RO i zastosuje automatyczną dolewkę - moim zdaniem nie ma co za bardzo kombinować. W sumpie wyląduje mój obecny odpieniacz - czyli Mini BK200 od Darka, sądzę że da radę :)

Krokiem trzecim będzie organizacja cyrkulacji w akwarium. Chciałbym zostawić moje AM Nanoprop 5000, są ok, ale na takie wymiary zbiornika trzeba będzie czymś je wspomóc. Na chwilę obecną napalam się na Tunze Turbelle stream 6105 2x13000l/h + Multicontroller 7095. Tunze będzie mi generowało jakąś zmyślną falę, a AM po prostu mieliło wodę, mam nadzieję że takie coś wypali...

Na chwilę obecną to tyle choć i tak planami jak widać jestem w okolicach Stycznia ;)

Pozdro

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, choroba morska galopuje :) Już chyba nie ma dla Ciebie ratunku :harhar:

Powodzenia :thumbsup:

PS.

Fremeni za coś takiego wlekliby Cię za czerwiem po pustyni w te i we wte ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goti, oczywiście szanuję Twój wybór, jednak ekwiwalent 640W T5 w ledach to ok 300-350W, a nie tyle samo jak napisałeś. Oczywiście koszt budowy lampy i tak będzie większy niż świetlówek, jednak już nie tak kosmiczny jak liczyłeś.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i koszt wymiany samych świetlówek T5 to też nie mały wydatek :)


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goti - a jak chcesz ściemniać świetlówki? Bo fajnie że bierzesz ściemnialne stateczniki, ale musisz to czymś wysterować :) Z tego względu darowałbym sobie kontroler tunze, a zainwestował w profiluxa. Tym wysterujesz zarówno światło jak i pompy i to dużo swobodniej a na dodatek będziesz miał możliwość rozbudowy sterowania. Multicontroler to koszt około 500 zł, a bazowego Profiluxa II, kupisz już za 670 zł.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja świetlówek : 3x Blue Plus, 3x KX Fiji Purple, 2x Reef Blue 15k.

A nie lepiej zamiast 3x KZ Fiji dać 1xFiji, 2x Actinic? No i ostatnia to Reef White nie Blue :coffee:

A plan zbiornika... zacny :thumbsup:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, choroba morska galopuje :) Już chyba nie ma dla Ciebie ratunku :harhar:

Powodzenia :thumbsup:

PS.

Fremeni za coś takiego wlekliby Cię za czerwiem po pustyni w te i we wte ;)

Prawda, przykre to. Morszczyzna działa jak klasyczny narkotyk, jest piękna, pochłaniająca i dewastuje fundusze :)

PS. Jam jest Selim, Pan Szej Huluda, władca Diuny, nie boję się fremenów ;)

Goti, oczywiście szanuję Twój wybór, jednak ekwiwalent 640W T5 w ledach to ok 300-350W, a nie tyle samo jak napisałeś. Oczywiście koszt budowy lampy i tak będzie większy niż świetlówek, jednak już nie tak kosmiczny jak liczyłeś.

Tak, ale na chwilę obecną "pojadę po kosztach" i strzele oświetlenie w T5, przy budowie lampy LED, do czego dojdzie, będę chciał ją zrobić maksymalnie profesjonalnie - a nie będzie mnie na to stać w 2012 roku podejrzewam...

Goti - a jak chcesz ściemniać świetlówki? Bo fajnie że bierzesz ściemnialne stateczniki, ale musisz to czymś wysterować :) Z tego względu darowałbym sobie kontroler tunze, a zainwestował w profiluxa. Tym wysterujesz zarówno światło jak i pompy i to dużo swobodniej a na dodatek będziesz miał możliwość rozbudowy sterowania. Multicontroler to koszt około 500 zł, a bazowego Profiluxa II, kupisz już za 670 zł.

Dzięki wielkie Premiero, to jest to czego potrzebowałem, profilux będzie na 100%, i to już jakaś bardziej rozbudowana wersja, za około 900zł. Wcześniej miałem sterować układem Siemensa o nazwie Logo, ale w porównaniu z Profiluxem to rozwiązanie jest co najmniej głupie :)

A nie lepiej zamiast 3x KZ Fiji dać 1xFiji, 2x Actinic? No i ostatnia to Reef White nie Blue :coffee:

A plan zbiornika... zacny :thumbsup:

Mintaju, czyli proponujesz 2 Aktyniczne, 2 Blue Plus, 1 Fiji, i 2 Reef White? Gdzieś ktoś mi mówił że światło aktyniczne tak w sumie nie jest najlepsze dla solniczki, i lepiej zamiast tego zastosować blue plusy. Prawda to czy fałsz, za cholerę nie mogę sobie przypomnieć skąd to wiem i nie mam jak zweryfikować źródła :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, no już czuje że dzisiaj mogę się nie wyrobić ;) W ogóle, śmieszy mnie fakt, że ten zbiornik jest na tyle duży, że można w środku spokojnie odkurzać, i zajmuje już samo odkurzanie trochę czasu :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nożami go evil.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa akwa to fajna rzecz.W kwietniu jak startowałem z kostką w pracy to przypomniałem sobie frajdę jak było z dużym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Inmar!

Gotti nożyk tapeciak, ocet i do dzieła :D


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to prace przerwane???? Święta są to dawaj foty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje z baniakiem???????????????????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kolega na pewien czas musiał przerwać prace , ale na pewno wróci :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha właśnie nic nie pisze myślałem że skończył z tym hobby :p


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym się nie da skończyć :wallbash:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie że ja mam coś ale spam robimy ^_^


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.