Skocz do zawartości
Raffy14

Plaga asteriny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam plagę asteriny, trochę zaniedbałem w ich ręcznym wybieraniu, a dzisiaj na szybę wyszły chyba setki, niby siedzą na szybie, ale czasami łażą po koralach i coś zoasy mi zniknęły.... :crybaby: Jaki jest sposób, oprócz krewetki - by je wyplenić? :wacko:

Co za syf :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz krewetek nie znam żadnego, jedynie łapanie ręczne - ja swoje w starym 200L akwa wykończyłem w 2 miesiące codziennie systematycznie wyciągałem rano i wieczorem (przyda się cierpliwość :) ) trening czyni mistrza! także do dzieła :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka ma skuteczność bliską 100%. Kwestia najwyżej 1-2 miesięcy. Widziałem że mają w reefshopie:). Jest tylko jeden ból - wcina wszystkie rozgwiazdy więc na kilka miesięcy piaskowe do sumpa.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj po krewetę z Brytanem!

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta krewetka je cos oprocz rozgwiazd? To znaczy jak wszystkie wybije to czy zdycha z glodu czy zadowoli sie np artemia?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdycha. Słyszałem że komuś się udało przestawić ją na inne mięso mrożone (kraba) ale generalnie zdycha z głodu bez rozgwiazd.

Można mrożone rozgwiazdy dawać - tylko trzeba je mieć :D

Miałem dlatego piszę :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia treningu :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asteriny to kilka w gatunków zjadających się wzajemnie i inne rozgwiazdy. Jedną z metod jest znalezienie osobnika większego podgatunku, którego już łatwiej wyciągnąć. Tylko znaleźć ...

http://www.marinespecies.org/asteroidea/aphia.php?p=taxdetails&id=123281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asteriny to faktycznie dziadostwo ! Wybieram ręcznie a i tak siedzą mi na zoasach...

o jakiej krewetce mowa ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.