Skocz do zawartości
luft

Akwarystyczne podsumowanie wakacji

Co przyniósł w Waszym morskim świecie czas wakacji?  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dobre, czy z?e wiadomo?ci po wakacjach?

    • Wszystko dobrze, baniak caly, nigdzie nie wyjecha?em
      5
    • Baniak ca?y, pomimo pozostawienia go na kilka dni bez opieki
      11
    • Wszystko super, baniak pod dobra opieka
      21
    • Baniak zniós? urlop dzi?ki automatyce
      4
    • Urlop by?, baniak troche ucierpia?
      5
    • Podczas nieobecnosci niewiele brak?o od katastrofy
      3
    • Wakacje, zonk, restart baniaka
      0
    • W wakacje zlikwidowalem akwarium
      3
    • Za?o?y?em kolejny baniak
      6
    • Zamieni?em na inne (wieksze/mniejsze)
      5
    • Odpali?em swoj? pierwsz? solniczk?
      9
    • Inne
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo - wakacje, słońce, plaża, góry, wyjazdy na pare...naście dni, rozstania z akwariami, nie służą zwierzakom.

Jak Wam minął czas rozłąki w czasie wakacyjnej przerwy? Być może cos pozytywnego przyniósł letni czas np zamiana baniaka na wiekszy, czy postawienie drugiej solniczki?

Moj odpoczynek rozlozony na raty. Majowy ubił tylko euphyllie, wrzesniowy 8-dniowy czas urlopu odpukać przebiegł bez problemu. Za każdym razem baniak pod skrzydłami mamy, ktora miała dokładne rozpiski (obiecuje mi, że już sie nigdy wiecej nie zgodzi na opiekowanie hehe).

W postach mozecie rozwinąć swoje spostrzeżenia, zaznaczenia w ankiecie.

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie wakacje minęły pod znakiem "nano-reef.pl" oraz kompletowania swojej pierwszej solniczki. Zostałem zarażony tą chorobą i nigdy nie czułem się lepiej:)

Pozdrawiam

Kamil


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje , pod znakiem pracy , dopiero teraz mam mały urlop , ale już mi go przerwali:(

A miało być tak ładnie :wallbash:

Suma summarum , siedziałem przy akwarium i nic się nie stało :thumbsup:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wakacje - rozłąka - prawie bez przygód. Jedyne co się zepsuło to pudełko przelewowe. W sensie, z tego co mówił ojciec opiekujący się akwarium to momentalnie spadła mu wydajność, ale szybka instrukcja przez telefon i wszystko wróciło do normy.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje.. hmmm.... wreszcie porzadny odpieniacz, i zwiekszenie oswietlenia... z minusow, jak dolozylem oswietlenie to znowu gluty wyskoczyly na dwa tygodnie.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem następny zbiornik - właśnie kończę przekładkę

Ale nie powiem, jestem mocno przygnębiony zagęszczeniem likwidacji zbiorników

i to tych z górnej półki :(

Wiele z tych baniaków były moimi inspiracjami i wyznacznikami drogi którą podążać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony, glony i jeszcze raz glony :crybaby:

Jedyna rzecz jaka rośnie najlepiej obecnie w moim szkiełku.

Po za tym pracowicie i słonecznie :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz pierwszy pojawilo sie cyjano :wallbash: temperatura w baniaku miala nieraz 32* ale mimo tego wszystkow wporzadku, akwa przezylo urlop|( thx ant :welcome: )i powoli do przodu :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem swój pierwszy baniak :thumbsup:


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam do żywych po dość długim urlopie (od forum również). Akwarium zniosło wszystkie wyjazdy bardzo dobrze. Dojrzewanie, można powiedzieć, na finiszu. Pewnie trochę w tym pomogło oszczędne karmienie z karmnika automatycznego. Na dniach zaktualizuję wątek to sami zobaczycie :smilieA13:

P.S. u mnie było: Baniak cały, pomimo pozostawienia go na kilka(naście) dni bez opieki


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje, ... wakacje ... - jakie wakacje ?:vava:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w wakacje powstał pierwszy zbiorniczek więc większego stresu nie było, choć został zaraz po starcie na 4 dni sam, ale to raczej wyszło mu na plus a nie minus, bo pewnie co chwila bym coś w nim grzebał a tak miał święty spokój. Ale za rok to nie wiem czy coś większego będzie, czy to zostanie na urlop samo sobie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez większych problemów, teściowa przeszkolona i spokojnie mogłem, jechać na 2 tygodnie urlopu, żadnej elektroniki więc problemów też nie było :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się znudziło morskie, więc przerzuciłem się na naleśniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z wczasów , oprócz wyczyszczenia szyb i spóźnionej podmianki baniak nie wymagał żadnych zabiegów .

Co prawda opiekowała się nim osoba mająca zerowe pojęcie o akwarystyce , ale instrukcja obsługi sporządzona przed wyjazdem na piśmie i konsultacje telefoniczne zdały egzamin.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzemem czy z serem?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to głównie wypchane discus foodem z Ichtio Tropic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo awarii odpieniacza, po powrocie do domu okazało się, że zniknęły glony :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok czasu ukwiał siedział w jednym miejscu. Jak wyjechałem na wakacje postanowił się przenieść. Niestety wpadł do mocnej pompy. Mój teść który doglądał baniaka stwierdził, że nie będzie mnie niepokoił na urlopie więc oderwał w baniaku uszkodzoną część ukwiała a resztę wrzucił do aqwa. O dziwo żaden syf do wody się nie dostał. Teraz zamiast 10 cm średnicy ma około 5 cm.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obserwuję zjawisko likwidacji akwariów.Ciekawi mnie jak wiele zbiorników z forum ma dziesięć i więcej lat.A tak w temacie urlopu akwarium zostawiam bez opieki i większych zjawisk nietypowych dla takiego działania nie dostrzegam.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po powrocie nie zauważyłem niepokojących zmian, osoba nieakwarystyczna opiekowała się przez 6 dni wyśmienicie. Nie mam dozownika płynów więc cały balling wchodził w grę i mikroelementy - na szczęście instrukcja była czytelna i po powrocie nie było zawału (o co się bałem).

Z dobrych rzeczy w te wakacje: poznałem osobiście ekipę Reefshop'u :) (dzięki chłopaki koralowce przeżyły), nareszcie zakupiłem sobie wiatraczki i temat wysokiej temperatury mnie ominął (niestety chyba dość przymusowo, bo większość Polski może powiedzieć to samo) na koniec udało mi się zdobyć bardzo długo poszukiwaną Acroporkę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja rafka była przez 9 dni pod opieką 15`sto letniej dziewczynki :)

Balling, dolewka, oświetlenie mam w automacie więc nie było kłopotu.

W sumie opieka zbiegała się do karmienia (mrożonkami), i uzupełniania

pojemnika dolewki wodą RO. Opieka wzorowa, rybki i korale zadowolone,

jedyna sprawa niewyjaśniona to mandaryn wspaniały, który odparował...

Nie znalazłem go ani w akwarium ani na podłodze. Domowinicy nie przyznali

się do zbrodni, jedyny podejrzany to quadricolor, jakoś dziwnie duży

i zadowolony, pytanie czy to możliwe ? Mandarynka była dość tłuściutka :)

Pozdrawiam

Krzysztof


[Zbiornik: 240L] [sump: 65L] [Odpieniacz: Turboflotor Blue 1000] [Cyrkulacja: 1xTunze 6045, 2xTunze 6055] [Pompa obiegowa: NewJet 3000] [LR: 34 kg] [Oświetlenie:6x39W] [GHL do ballinga]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja córka od 3 lat zajmuje się moim baniaczkiem podczas wyjazdów.Teraz też zabiera się jak będę na zlocie,ale już cennik sobie zrobiła :wallbash::realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez wiekszych zawirowan oprocz glonow i zgonu zoltka.....mial zaparcia, ratowalem. Najlepsze jest to ze po wielu nieprzespanych nocach, obliczeniach, wielkich planowaniach nowego systemu dla korali NP i checi sprobownia czego zupelnie od innej strony, nagle cala ekscytacja przeniosla sie na kupno wozka :smile_approve:

Dwa dni temu wyszlo ze tata bede :animier: od takie tam zakonczenie wakacji :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.