Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świetlówki to w tej chwili 2x Ati BluePlus oraz 4x Aquablue Special, ale od nowego roku zmieniam na 3x BluePlus i 3x Coral Plus.

Od 7:45 do 10:00 rozjaśniam niebieskie świetlówki, od 10:00 do 12:00 rozjaśniam białe, do 16:00 świecąi wszystkie na 100% po czym do 18:00 ściemniam białe światło, a od 18:00 do 20:00 ściemniam niebieskie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aquamaniac ,twoje akwa robi niesamowite wrazenie ,obecnie mam tylko ledy w akwa a widzac twoje juz troszeczke tesknie do T5 :blushing: ,napewno na zywo niejednego z nas zwaliloby z nog :thumbup: ,mam pytanko-czy dobrze cie zrozumialem-czy chwilowa przewaga swiatla bialego miala pozywywny wplyw na korale?czy raczej nie?czy miekkie i lspesy rzeczywiscie wola odrobine mniej swiatla?czy to raczej "przesad" ,serdeczne pozdrowka

p.s.te Rico-do licha brak slow :thumbsup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek się rozwija, odpieniacz to nadal ta zabawka Tunze, świetlówki świece na 70% mocy. Jedyny problem to praktycznie niewykrywalne azotany, muszę naprawdę bardzo dużo karmić, bo inaczej np. Catalaphyllia się obraża. Poniżej parę fotek:

gallery_7231_2572_103449.jpg

gallery_7231_2572_208113.jpg

gallery_7231_2572_193629.jpg

gallery_7231_2572_530349.jpg

gallery_7231_2572_286978.jpg

gallery_7231_2572_370709.jpg

gallery_7231_2572_297824.jpg

gallery_7231_2572_61840.jpg

gallery_7231_2572_216300.jpg

gallery_7231_2572_502775.jpg

gallery_7231_2572_139915.jpg

gallery_7231_2572_48300.jpg

gallery_7231_2572_633233.jpg

gallery_7231_2572_222984.jpg

gallery_7231_2572_432803.jpg

gallery_7231_2572_244429.jpg

gallery_7231_2572_160548.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kozak :o Masz focie w większej rozdzielczości żeby walnąć sobie na tapetkę ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie w 18Mpx.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość baniaczka poproszę jeszcze :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super foty, czym robione? :)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon EF100mm f2.8L Macro IS USM. Akurat nie miałem w torbie innego obiektywu więc nie ma zdjęcia całości, ale wkrótce będzie :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia, gratuluję :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I znowu muszę zmienić tapetę w telefonie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak się Wam podobają? :) Bardzo mi miło. Zdjęcia były robione spontanicznie, bez statywu, bez żadnego dodatkowego oświetlenia... Na weekend może w końcu znajdę chwilkę czasu to porobię porządne zdjęcia i nakręcę jakiś filmik.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne...

Swoją drogą, nie zamieniłbyś dalej opcję bez-sumpową na sumpową?

Pytam bo martwi mnie postawa wielu spuchłych akwarystów sumpowiczy których już większości tu nie widać a sam przez lata byłem nie sumpowym akwarystą... gdy zdecydowałem się zrobić sump sam nie wiem.

Brak sumpa był przez lata u mnie nałogiem i wcale się nie zniechęciłem a po przerwie kiedy myślę już szybszymi kroczkami o powrocie remont mieszkania ruszył.Przypominam sobie że ręczna dolewka to już taki wieczorny kult zajmujący może max 5sekund.

Nigdy mnie nie ciągnęły specjalnie spsy parę miałem ale przeszło więc tym bardziej się zastanawiam bo skoki zasolenia,brak reaktora czy dozownika nie jest mi straszny.

Zadowolony jesteś z wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ dzisiaj musiałem szafkę z akwarium przesunąć o dobry metr, z sumpem byłoby jeszcze gorzej :)

A poważnie, to nie wiem :) System bez sumpa zasadniczo funkcjonuje tak, jak w założeniu miał funkcjonować i jest bardzo cichy. Jedyna wada jest taka, że widać odpieniacz i filtr mechaniczny, ale odpieniacz jakoś zasłonilem. Nota bene zmieniłem odpieniacz na jedynie słuszną konstrukcję ;) i jestem megazadowolony, bije na głowę tego Tunze.

Natomiast sump kusi mnie tym, że mógłbym założyć w nim refugium, ale w zasadzie tylko tym. Oczywiście, gdybym stawiał dużo większe akwarium, to jednak raczej z sumpem, bo nie bardzo widzę takiego np. Bubble Kinga w akwarium :)

Ale tak właśnie do 300-400 litrów mój wybór na dziś to jest jednak system bez sumpa.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękne akwarium. Na koniec roku planuję przesiadkę z reefmaxa na zbiornik o podobnej wielkości. Z Twojego opisu wynika, że przetestowałeś już kilka odpieniaczy. Będę bardzo wdzięczny za podanie nazwy ostatniego odpieniacza z którego jesteś megazadowolony. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Ostatnie fotki z marca :shock:

Panie aktualizację trzeba zrobić, bo akwarium rewelacja :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę udany projekt, zapytam o sól , jeśli można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól to Royal Atlantic firmy NYOS, zresztą praktycznie wszystkie produkty jakich używam to NYOS, co jest dość zrozumiałe :)

Niestety, baniaczek przeszedł restart, powyżej wspominam o konieczności przesunięcia akwarium, niestety na tym się nie skończyło... Otóż dopadł nas pech i zalało nam przychodnię, strzelił wąż doprowadzający wodę do jednego z urządzeń, oczywiście byliśmy wtedy na urlopie w Warszawie... To, co początkowo wydawało się w miarę niegroźną przygodą, okazało się KOSZMAREM, musieliśmy wylać na nowo całą podłogę i założyć przychodnię praktycznie od nowa, co przy tempie pracy niemieckich "fachowców" potrwało ponad 2 miesiące. Całe życie ze zbiornika trzymałem w tym czasie w pracy (NYOS) i niestety nie obyło się bez ofiar: padły 2 Euphyllie oraz niestety kilka Zoanthusów... Ricordee przeżyły wszystkie co do jednej, ryby na szczęście też. W tej chwili sytuacja wygląda tak, iż baniaczek stoi od ponad 2 miesięcy, część korali przeniosłem do zbiornika domowego, wymieniłem część skały na świerzą, setup jest dokładnie taki sam, bo jestem z niego zadowolony. Jak tylko znajdę chwilkę, strzelę kilka fotek.

Acha, dołożyłem parkę Valenciennea sexguttata, coś wspaniałego, nie ma lepszych babek kopiących niż te. Po początkowych problemach, w tej chwili przyjmują każdy pokarm jaki dostaną, brzuszki im się zaokrągliły i chyba (odpukać tfu tfu) będzie sukces...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sexguttata jest super. Niestety, myslalem ze mam parke a teraz jedna przegania druga.

Andrzej, to troche roboty miales :rtfm: :shock:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możesz sobie Staszku wyobrazić, ile tu było pracy... na początku wydawało się, że wystarczy zdjąć panele i podsuszyć nieco podłogę

gallery_7231_2861_1285281.jpg

Niestety, pewnego dnia wpadł szaman ze swoją czarodziejską różdżką i zmierzył, ile wody dostało się w podłogę - zrobioną ze starych drewnianych belek. Jak zmierzył to się za głowę złapał i nakazał rozbiórkę całej podłogi...

Jedno zdjęcie z dojrzewania, jak widać ułożenie skłały bardzo podobne jak w pierwszej wersji, tak po prostu lubię najbardziej:

gallery_7231_2861_736356.jpg

Dzisiaj wygląda to już zupełnie dobrze, właściwie nie widać, że akwarium zostało zrestartowane, tu i ówdzie jakiś glonik jeszcze egzystuje ale za chwilę będzie czysto. Jak tylko znajdę chwilkę, to porobię zdjęcia.

Co do babek to mnie nie strasz, moja jak na razie zakochane w sobie na zabój i mam nadzieję, że tak pozostanie....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest to prototyp odpieniacza wewnętrznego firmy NYOS, bardzo podobny do tego, jest jedynie minimalnie większy i pompa jest minimalnie wydajniejsza, ale są to różnice praktycznie pomijalne: http://www.whitecorals.com/shop/en/Dry-Goods-/Skimmer/Hang-On-Skimmer-internal.html

Sprawuje się on doskonale, wielu może wydać się o wiele za mały do takiego zbiornika i takiej obsady, ale jak wiadomo nigdy nie byłem fanem agresywnego odpieniania :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jednemu wyda się mały ale jak widać można ? Można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.