Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej ten filtr przepływowy Tunze ma za zadanie zbierać z powierzchni osad, ma też mała cyrkulację a mam pytanie co masz w środku filtra bo oryginalnie miał gąbkę oraz na jakim odpieniaczu teraz jedziesz powtórzę pytanie przed przedpiśca :)

pozdrawiam

ps. o odpieniaczu już przeczytałem wyżej

Tacy są właśnie szamani :)

może wystarczył by dobry pochłaniacz wilgotności/osuszacz a nie trzeba by było zrywać podłogi, robiłem tak przy zalaniach, remontach ale nie przy słonej wodzie.

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Zwykłą watę filtracyjną, którą wymieniam 2x w tygodniu, podczas dojrzewania trzeba było nieco częściej. Uważam, że jest to dobre uzupełnienie odpieniacza, który filtruje raczej te drobniejsze cząstki, wata wchłania większe. Raz w miesiącu na około 3-4 dni wkładam do niego trochę węgla. Wiem, że nie wygląda to najładniej, nawet nosiłem się z zamiarem założenia normalnego akwarium z sumpem (bo mi "fachowcy" potłukli zbiornik przy przenoszeniu...) ale żona się absolutnie nie zgodziła. Jakoś to pozasłaniałem skałą i koralami, najlepiej to nie wygląda ale za to jest naprawdę ciiiiichoooo... :) Nowe zbiornik ma widoczne szyby ze szkła optiwhite, ale przy takiej grubości nie daje to jakieś wielkiej różnicy. Odpieniacz pieni naprawdę zdrowo jak na swoje rozmiary, co dwa dni produkuje pełen kubek. Fajny jest ten patent z gumką na kubku, pozwala bardzo precyzyjnie ustawić odpienianie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo też miałem taki sam filtr (zresztą wzorowałem się na Twoim baniaku) ale od jakiegoś czasu zrezygnowałem z usług tego filtra i teraz całą robotę robi mce 600.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma to sens, mce600 jest mocniejszy od tego NYOSa i na pewno da radę, jeśli nie przesadzisz z obsadą :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego właśnie czytając i podziwiając Twoje zdjęcia wraz z filmikami jestem pod niebywałym wrażeniem.

Jako akwarysta słodkowodny z dość pokaźnym stażem zawsze byłem przeciwnikiem low techów i nadal jestem w słodkiej wodzie.

Niemniej słona woda wciągnęła mnie na zawsze i właśnie dzięki Tobie zadaję sobie pytanie po cholerę mi sump? A planuje zbiornik ok. 250-300L. Dla mnie sprzęt nie jest w żaden sposób szpecący.

Swoim tematem namieszałeś mi w moim projekcie. Moja kobieta też nie chciałaby dodatkowych zbiorników (pomijając kwestie, że nie wie czym jest sump) trza przemyśleć od początku nad koncepcją.

Raz jeszcze temat świetny, opisy na poziomie, zdjęcia i filmy nieziemskie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej słona woda wciągnęła mnie na zawsze i właśnie dzięki Tobie zadaję sobie pytanie po cholerę mi sump? A planuje zbiornik ok. 250-300L.

No właśnie po cholerę, chcesz kupić schurana 120 ? :baby:

Jak zobaczyłem tą wylewkę to chwile pomyślałem o swojej podłodze dębowej.....

U mnie lakier jeszcze schnie po cyklinowaniu ale w niedziele się wprowadzam i mam nadzieję że mnie ominie taka niechciana atrakcja...

2 miesiące to faktycznie długo w ciągu dnia(2-4h) byś skuł wylewkę i na to dał nową samopoziomującą szybko schnącą dużo nie kosztuje ,panele z matą tłumiącą i listwy. Zrobiłbyś to sam wszystko w max tydzień zamiast byczyć się w Stolicy :yes ale to była niespodzianka a można było czas inaczej zagospodarować... :smoke:

Że tak spytam od jakiego urządzenia strzelił ten wąż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam gdyby to chodziło tylko o wylewkę samopoziomującą... Tu trzeba było wylewać CAŁĄ PODŁOGĘ, przychodnia mieści się w dość starej willi, której podłoga zbudowana jest z drewnianych belek, pomiędzy nimi była zwykła ziemia, na to jakieś deski i dopiero na to wylewka. Ponieważ zalane zostały belki, trzeba było wszystko zrywać, usuwać tę ziemię, osuszyć dobrze belki (2 tygodnie...), wylać beton, odczekać aż wyschnie, na to dopiero wylewkę. W międzyczasie trzeba było zdemontować fotele dentystyczne (2 dni...) i całą resztę, za wszystko płaciło ubezpieczenie więc każdy etap roboty musiał być przez nich doglądany, a to był okres urlopowy, a okres urlopowy w Niemczech oznacza, że w firmach zostają praktycznie tylko sprzątaczki :) i trzeba było na typów czekać całymi dniami i przez ten czas nie można bylo nic robić... Potem montowanie tego wszystkiego z powrotem i testy, trwało dobry tydzień... i tak się zrobiły 2 miesiące z tego, jeszcze w międzyczasie tragarze uszkodzili mi szkło i trzeba było zamawiać nowe, co w Niemczech oznacz miesiąc czekania... A jak do tego wszystkiego doszło, dopiszę wieczorem...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relację...


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powoli wraca do dawnej świetności, poniżej mały filmik, sorry za komórkową jakość:


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też podoba ale zamaskowane są kolory balans bieli pod t5 ustawić :) wtedy będzie kolor i efekt niebo lepszy dla oglądających.

Teraz zostaje tylko czekać aż porośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie, z tym że w telefonie mam do wyboru 4 temperatury, jedna gorsza od drugiej :) Zapomniałem aparatu, byłyby ładne zdjęcia i filmiki...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeh. Mi się wydaje,że nie jesteś jakoś zrozpaczony tym restartem nie??? Bo co ty bys dalej robił przy tak fenomenalnym baniaczku???:)

zostałyby tylko dolewki i gapienie się na swoje dzieło! A co wtedy z rekoma zrobić? Nuda by cię tak dobijała,ze w końcu sam byś wpadł na pomysł z zalaniem żeby tylko coś pogrzebać!!!!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdy nudy, cały czas coś zmieniam, jeszcze nawet nie zbliżyłem się do tego, co bym chciał osiągnąć. Poza tym testuję stale nowe produkty, pokarmy, od jutra startuję np. z fito, z którym nie mam zbytnio doświadczenia. Słowem akwarium zmienia się cały czas, cały czas w nim grzebię, to nigdy ni będzie nudne. W perspektywie kilku lat czeka mnie przeniesienie zbiornika i przy okazji powiększenie, bo brakuje mi bardzo długości, stąd też nie ma więcej pokolcy, oprócz tego nieszczęsnego borsuka. Planuje co najmniej 2 metry, ile się da :) Głębokość bez zmian, wysokość może 5 cm. większa.

A w międzyczasie z tej nudy założyłem sobie w piwnicy 120 litrowy zbiorniczek eksperymentalny na LED-ach, bez sumpa oczywiście: http://nano-reef.pl/topic/62725-120-litrow-low-tech/


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajszły zmiany! Przemeblowanie nastąpiło konkretne, bo to wszystko jest jeszcze oczywiście tymczasowe. Euphyllie pojszły z góry na sam dół, robiąc miejsce dla SPS-ów w przyszłości, włączyłem falowanie, zresztą co Wam bdę truł, zobaczcie sami, mnie się takie ustawienie znacznie bardziej podoba. Korale są nieco zestresowane przestawieniem, ryby wystraszone, woda mętna, na dodatek kręcone komórką, ale coś tam jednak widać:


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w zoa poszedłeś :) coraz bardziej low tech, z tą wodą to ty na każdym zdjęciu masz mlecznie ja nie wiem co ty tam robisz.

Konkretnie dbasz o tło za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie tu nie było, ale sprawy zawodowe i osobiste pochłaniają mnie bez reszty... Baniaczek działa a nawet się rozwija, doszło parę szczepek SPS-ów a także długo wyczekiwana przeze mnie Pavona maldivensis. Acha, odpieniacz zmieniłem na Tunze 9004, bo ten NYOS był trochę chyba za mocny... Naprawdę nie mam czasu porobić zdjęć ani nakręcić filmów, dzisiaj wychodząc z pracy na szybko nakręciłem coś niecoś komórką, niestety światło było już mocno przyciemnine, no ale cóś tam widać :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe że Tunziak 9004 daje tu radę ? :-) Silna filtracja biologiczna ? częste podmiany ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, skały jest stosunkowo dużo i jest to wyłącznie żywa skała, najlepsza jaką mogłem znaleźć. Do tego sporo drobnego, żywego piasku, dość mocna cyrkulacja i co chyba najważniejsze: rozsądna obsada. Gdybym tam wpuścił jeszcze np. ze 3 pokolce, to już mogłoby nie być tak różowo :)

Co do pomnian, to średnio co tydzień, dwa - 20 litrów, woda po RO + DI, TDS pokazuje 0, sól NYOS Royal Atlantic.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wszystko świeci i jak zarośnie to bedzie czad :thumbup:


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko bez sumpa, bałem się takiej innowacji, a teraz trochę żałuję :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko bez sumpa, bałem się takiej innowacji, a teraz trochę żałuję :clap:

Jarku to nie innowacja

Andrzej pokazał i wytłumaczył jak można bez sumpa


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.