Skocz do zawartości
Nikel

Stylophora pistillata różowa

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że ten gatunek jest najtrudniejszy w hodowli jeżeli chodzi o stylophory. Czy to prawda?

Mam parę akropor seriatopor, montipor, teraz chciałbym włożyć tą różową odmianę. Jakie macie z nią doświadczenia?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosnie w zasadzie jak kazdy inny, gdy warunki sa ok, to znaczy, jak dla akropor.  Maja rozne kolory i te zaleza od kilku czynnikow.

Lubia swiatlo, czysta wode, silny prad wody, regularne podmiany wody, stale parametry, czyli niby nic nadzwyczajnego.

Klopoty moga byc takie same jak z akroporami, ale chyba nie czestsze.

Powodzenia 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką:

1109_42_3.jpg

ona nie jest taka zupełnie różowa, bo polipki są fioletowawe, ale rośnie bardzo ładnie. Nawet mam wrażenie, że jest mniej marudna od fioletowej, bo fioletowej częściej zdarza się schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejerzyk, czyżby szczepka z Krakowa?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego co oczywiste i już zostało napisane, z moich obcerwacji wynika że różowa bardziej niż fioletowa lubi swiatło, dopiero wtedy robi się oczojebny pink :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taką bardzo mocno różową? Cieżko utrzymać ten kolor, wymaga to bardzo silnego oświetlenia i cyrkulacji oraz karmienia. Mam wrażenie, że trochę łatwiej utrzymać ten kolor pod HQI niż pod T5.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toście mnie pocieszyli. dostałem kilka tygodni temu 2 stylo w brązie od kolegi ktoremu uciekly kolory. jedna miała byc różowa, a druga zielonkawo rozowa. no i kolory nie chcą wrocić ::(

stosował ktoś może KZ stylo-poci glow - warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja różowa z pięknego różowego zmieniła sie w ciemny róż prawie fiolet , stoi na samej gorze pod T5 oraz led

I tez walczę by wrócił jaśniutki kolor .

Na zdjęciu jaka przyjechała

post-14197-0-11344300-1413719197_thumb.jpg

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gatunek uwielbia HQI :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 120x60x60 , wisi nad nim lampa 3x100W led plus 4x T5 54W czyżby to było za mało ?

Mam druga lampę 2x HQI 70W możliwe ze zrobię eksperyment i dołożę ja na tył do tej , zastanawiam sie tylko czy jest sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest na wysokosci 25cm (zbiornik 60cm/h) po tej stronie zbiornika tylko led I kolor ma caly czas rozowy


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ja pod ledami 3x150 ledy wisialy nad tafla wody 15 cm a sam koral byl pod tafla 15 cm i bylo OK


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.