Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

@Jacek56,

Jacek, musiales gdzies pomylic moja wypowiedz, lub powiedzialem moze niejasno, malo wazne.

W kazdym razie mam ten teraz te sol Red See Coral Pro i tez jej nie rozpuszczam dluzej niz 15 min i chlup do akwa.

Wode jednak podgrzewam i napowietrzam, jak zawsze. Samo "napowietrzanie" ma jedynie za zadanie dostarczenie nieco CO2, dzieki czemu sol sie dokladniej rozpuszcza. Mozna zamiast tego chlupnac pol butelki gazowanej mineralnej.

Nie zauwazylem, zeby ta sol rozpuszczala sie gorzej lub lepiej od innych. Cala podmiana (z rozpuszczaniem) zajmuje mi 30 min. tygodniowo.

Po zrobieniu podmiany produkuje RO/DI na nastepny tydzien. Wiem, moze sie przez tydzien "zabrudzic" w wiadrze, ale lubie miec te pare litrow gotowej wody w zapasie, gdyby nagle cos sie przytrafilo i potrzebna byla natychmiastowa podmiana.

Moim zdaniem, to jedna z lepszych soli.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky wybacz ale głupoty gadasz. Czy miałeś ta sól? Ja używam ja od kilku miesięcy. Biorę wodę RO zebrana dzień wcześniej, odmierzam na wadze potrzebna mi ilośc soli, do wiadra wkładam tylko pompke cyrkulacyjna i wsypuje sól. Żadnej grzalka itp. Po 10 minutach mam sól rozpuszczona a wodę klarowna. Wtedy biorę sie za sprzątanie sumpa i odlewanie wody. Zajmuje to z pól godzinki. Na koniec świeża sielanka siup do sumpa i po podmiane. Żadnych grzalek, mieszania przez tydzień itp.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, lubie Cie chlopie, ale masz jakis dziwny upor w tym temacie. Dajesz linki do jakichs tam for gdzie tu na NR masz juz cztery odpowiedzi przeczace Twojej. Zobacz ile roznych opini jest na temat soli AF. Od takich co to nawet rosol gotuja na niej to takich co nawet do posypywania ulic by jej nie zastosowali. Tak samo jest z RSPC. Jednym dziala innym nie. I nie ma co tu strzelac fochow. Moze inna partia, moze inna woda RO, a moze inne oczekiwania. Kiedys zuzylem pol wiadra tej soli - bez problemow. Dzisiaj zrobilem juz podmiane itez nie mialem problemow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nam wszystkim ? Gratuluje rozmachu. Rozumiem 300tys litrow rozrobionej solanki na miesiac bez problemow, to mozesz napisac "nam wszystkim",Wybacz, nie wiem co sugerujesz.

Pozdrawiam i sugeruje co niektorym troche luzu.

:)

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, lubie Cie chlopie, ale masz jakis dziwny upor w tym temacie. Dajesz linki do jakichs tam for gdzie tu na NR masz juz cztery odpowiedzi przeczace Twojej. Zobacz ile roznych opini jest na temat soli AF. Od takich co to nawet rosol gotuja na niej to takich co nawet do posypywania ulic by jej nie zastosowali. Tak samo jest z RSPC. Jednym dziala innym nie. I nie ma co tu strzelac fochow. Moze inna partia, moze inna woda RO, a moze inne oczekiwania. Kiedys zuzylem pol wiadra tej soli - bez problemow. Dzisiaj zrobilem juz podmiane itez nie mialem problemow.

Bartek, napisalem w postach poprzednich to co sie pokrywa nie w teorii lecz w praktyce. Juz podkreslalem zeby dac na luz w tej rozmowie. To ze ktos uzywa innej soli i opinie o niej sa takie a nie inne nie ma nic do tego postu. Podjalem probe konstruktywnej rozmowy ale typowo sprowadza sie do komercyjnej przepychanki. Jak na razie nie zasugerowalem zmiany ani marki ani czegokolowiek. Pisze o mieszaniu, z ktorym sie nie zgadzam i tysiace osob a producent nie chce tego poprawic. O tym tu jest mowa. Nie pisze ze ta sol to badziew, pisze o tym ze trafia sie wiadro ktore wywala sens ulotki, wybacz ale jesli zrobiles kilka podmian na tej soli i jest ok to znaczy ze masz dobra partie, ale sa tez wadliwe i co mnie niepokoi to jedynie to ze wadliwe trafiaja sie zbyt czesto. Kilka postow nie robi przekroju o produkcie ale kilka tysiecy juz tak. A najlepiej w skali globalnej. Rozumiem wadliwe partie ale moze byc roznie z wadliwoscia, ale cos jest nie tak jesli ludzie pisza za kazdym razem o tym samym. Daje chyba do myslenia. I nie wazne ze innej soli ktos nie uzyje do posypywania chodnika, nie wnikam w to ale masz liste produktow, ktora sie w dziesiatce nie zamknie i jednak mimo wadliwych parti nie ma takiej regularnosci. A sa to produkty, ktorych ilosc niekiedy jest 3 krotnie wieksza w dostepnosci rynkowej.

Wiec jak mowilem wczesniej, wiecej luzu i tyle.

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje korale mówią nie soli Red Sea PRO i AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moje korale mówią nie soli Red Sea PRO i AF

Jakaś konkretna przyczyna?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrozumialem o co Darkowi chodzi.

No ale takie same zastrzezenia mozna znalezc czytajac o kazedej soli, takze tez dalbym na luz.

Musze powiedziec, ze jeszcze nie natrafilem na "zla" sol, takze moze nie mam porownania mimo, ze rozpuszczalem juz chyba wszystkie bardziej znane.

Czytajac o problemach zastanawiam sie, czy jakosc soli w innych krajach moze byc podobna do np: modnego ostatnio tematu o proszku Persil ? Znam jego jakosc w Polsce, dlatego od lat przywoze niemiecki (tez orginalny).

Moze z sola jest podobnie ? Dlatego nie oceniam innych krytycznych wypowiedzi, bo w koncu i Darek i wielu z nas ma juz troche doswiadczenia. :welcome:

Gdyby tak ktos poczytal nasze forum o klopotach z Bubble King to tez by tego odpieniacza nie chcial. Innym halasuja pompy Tunze a Marea sa cichutkie, Salifert przeklamuje a Sera jest ok - kazdy ma inne doswiadczenia i tyle. :rtfm:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrozumialem o co Darkowi chodzi.

No ale takie same zastrzezenia mozna znalezc czytajac o kazedej soli, takze tez dalbym na luz.

Musze powiedziec, ze jeszcze nie natrafilem na "zla" sol, takze moze nie mam porownania mimo, ze rozpuszczalem juz chyba wszystkie bardziej znane.

Czytajac o problemach zastanawiam sie, czy jakosc soli w innych krajach moze byc podobna do np: modnego ostatnio tematu o proszku Persil ? Znam jego jakosc w Polsce, dlatego od lat przywoze niemiecki (tez orginalny).

Moze z sola jest podobnie ? Dlatego nie oceniam innych krytycznych wypowiedzi, bo w koncu i Darek i wielu z nas ma juz troche doswiadczenia. :welcome:

Gdyby tak ktos poczytal nasze forum o klopotach z Bubble King to tez by tego odpieniacza nie chcial. Innym halasuja pompy Tunze a Marea sa cichutkie, Salifert przeklamuje a Sera jest ok - kazdy ma inne doswiadczenia i tyle. :rtfm:

Dobrze że jeszcze ryby pływają w tą samą stronę :-P

A w temacie też nie trafiłem jeszcze na złą sól , i dodam że każda sól zmętnieje bez cyrkulacji po jednej dobie.

Po każdej soli zostaje osad , nie widać tego w niebieskiej beczce ale w szklanym akwarium jak najbardziej.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - trochę zrozumienia w czytaniu ;-) Wszystkim, którzy piszą że nie mają problemów z tą solą. Skoro jednak cały świat ma z nią problemy, to ja lecę wysłać totka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Czytajac o problemach zastanawiam sie, czy jakosc soli w innych krajach moze byc podobna do np: modnego ostatnio tematu o proszku Persil ? Znam jego jakosc w Polsce, dlatego od lat przywoze niemiecki (tez orginalny).

Odmienna receptura dla Niemiec i Polski to nic nowego, nawet towar jest inaczej pakowany i paletyzowany, pod niemieckie normy :)

Sorki za off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu bardzo się cieszę, że mnie poprawiłeś.

Najważniejsze jednak jest to, że potwierdziłeś "jedynie słuszną drogę" przygotowania solanki. Podgrzać, napowietrzać, wsypać małymi porcjami, intensywnie mieszać (i tu mamy drobną rozbieżność w długości mieszania), wlać do akwarium. Być może dla innych są to mało istotne rzeczy ale wg mnie takie niuanse decydują o sukcesie w tym hobby, czego Stasiu Twoje akwarium może być przykładem.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i ... jak nie umiecie rozpuścić soli to nie bierzcie się za akwarium,taka rada moja. :animier:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie godzine po rozpuszczeniu w 20 RO litrach KH 16. Sprawdzalem 2 razy bo nie wiem jak to możliwe. U mnie albo jakas slaba partia albo sam nie wiem. Inne sole ok. Uzywalem wczesniej IO, teraz Aquaforest wzialem po problemach z Red Sea.

Po 24 godzinach KH wyszło mi (testowalem 3 razy) 15, 15 i 14. Ten sam test w akwa i w innych solach KH pokazuje "normalne".

Nie napowietrzam, akurat teraz tez nie grzalem - temperatura 22 stopnie.

Macie jakis pomysl czemu tak sie moze dziać? KH nie spada po wymieszaniu (pompka 900l/h przez 24 godziny). Przy następnej podmiance podgrzeje i wsypie na kilka razy, jednak nie chce mi sie wierzyć ze to zmieni parametry soli


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczanie soli stało się tu jakąś filozofią :)

A ja z innej beczki, nurtuje mnie pewna rzecz, ponieważ sól Red Sea jest pozyskiwana z naturalnych źródeł w mniejszym lub większym stopniu, czy w związku z tym jest możliwe aby w takiej soli zachowały się zarodniki rożnych gatunków alg ozdobnych. Sam startowałem na tej soli w swoim akwarium na odgazowanej skale a dojrzewaniu towarzyszyło kilkanaście gatunków alg. Pewnie w skale były zarodniki alg ale czy zasolona woda solą Red Sea też je posiadała.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet na wiadrze masz napisane, ze ta sól ma wyższe kH niż inne sole. Z tego względu przede wszystkim ja ja wybrałem.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę temat ile czasu mam mieszać ta sol Red Sea Salt ?


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszam tą sól o 19 godz. , następnego dnia koło 17-18 wlewam do akwarium. Nie mam problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji Red Sea Coral Pro

"3. Mix vigorously (without aeration) for 0.5 - 2 hours,

until all of the salt is dissolved and pH has stabilized

to 8.2-8.4. DO NOT mix for more than 4 hours" Jest z tej instrukcji http://www.redseafish.com/wp-content/uploads/2013/12/Coral-Pro-Salt__Multilanguage-Manual_GB_FR_DE_IT_ES_PT_JP_CH.pdf Czyli mieszamy maksymalnie 4 godziny.

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w instrukcji Red Sea Salt nie jest wskazany czas. Napisałem im @ z pytaniem. Dam znać, jak mi odpowiedzą.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wielkie dzięki czekam na info napisz mi PW


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pw , najlepiej tutaj aby wszyscy skorzystali z tej wiedzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.