Skocz do zawartości
luft

Lecznenie ospy i BioDigest?

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonił przed chwila do mnie kumpel i pyta mnie tak:

"zadzwoniłem do xxx sklepu i zapytałem o jakis tam środek na ospe. Pani odpowiedziała, że nie ma ale żebym kupił na ospe bakterie biodigest"

- nie rozumiem osobiście tej rady. Może ktoś mnie oświeci? Chcę być mądrzejszy :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bio Digestem to się ospę w latach '90 leczyło, a teraz są nowoczesne metody i przyrządy. Wyjmujesz kubek odpieniacza, wrzucasz do środka ryby, zamykasz i po 24h cała ospa jest odpieniona.

Można też kupić krewetki czyszczące które zjedzą pasożyty na skórze ryb, ale żeby działały szybko i skutecznie to trzeba wpuszczać jedną na każde 5 litrów wody w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem czy to zarty czy powazne rady. Zastanawiam sie tylko co "powiedza"ryby na 24-godzinny pobyt w pracujacym odpieniaczu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ewentualnie można też akwarium zanurzyć 3 razy w studni z zimną wodą i wszystkie plagi i choroby mijają. Oczywiście to się sprawdzi u tych co mają na tyle małe akwarium żeby je unieść ;)

Fachowość i wciskanie towaru w niektórych sklepach mnie po prostu dobija.

Najlepiej wejść do nowego sklepu ze zdezorientowaną miną i powiedzieć, że chcesz morszczaka i nie wiesz od czego zacząć.

Koleś zaraz zaprowadzi cię na półkę z suplementami, wsadzi do ręki z 15-20 buteleczek. Wychodząc przy drzwiach zostawiasz mu kartę kredytową i kluczyki od samochodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@kapitan - coś ty palił ale podeślij :smoke:

w ogóle nie rozumiem twoich wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Myślę, że te rady pomogą tak jak BioDigest.

Może tej pani chodziło o opis tego produktu:

Bakterie te uzupełniają się nawzajem, każdy szczep przejmuje zadania poprzedniego szczepu, czyszcząc podłoże i filtry, oczyszczając, redukując azotany i fosforany i zapobiegając rozrostowi alg. Poprzez konkurencję żywieniową zapobiegają również rozmnażaniu się organizmów patogennych, poprawiają jakość wody i zmniejszają w ten sposób ryzyko niewyjaśnionych chorób.

Jak ktoś dzwoni do sklepu z pytaniami to znaczy że nie ma pojęcia o tym co się dzieje i wciskają co popadnie. Ja bym zadzwonił do tej pani i zapytał o skuteczność wymienionych wyżej przeze mnie metod, pewnie powie że warto spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Fachowość i wciskanie towaru w niektórych sklepach mnie po prostu dobija.

Najlepiej wejść do nowego sklepu ze zdezorientowaną miną i powiedzieć, że chcesz morszczaka i nie wiesz od czego zacząć.

Koleś zaraz zaprowadzi cię na półkę z suplementami, wsadzi do ręki z 15-20 buteleczek. Wychodząc przy drzwiach zostawiasz mu kartę kredytową i kluczyki od samochodu :D

:clap: :czapki z głów:) teraz wiem czemu tak piszesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... Kapitan żartuje... jedyna skuteczna metoda, to rybkę do rozgrzanego piekarnika na trzy zdrowaśki

EDIT: Chociaż w sumie nie powinienem tak pisać, bo jeszcze ktoś się do tego zastosuje... OCZYWIŚCIE TO TEŻ BYŁ ŻART!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan - slyszales kiedys o emotikonach? takie zolte ludziki :) uwazaj chlopie na to jak piszesz bo ja mam wysokie cisnienie i mojej pompki nie da sie zastapic red dragonem :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.