Skocz do zawartości
Lizard

Rekordy głupoty

Rekomendowane odpowiedzi

Temat myślę ciekawy, przeglądając portal youtube znalazłem kilka filmów .. :wallbash:

Parka błazenków w 9 litrach ..

Myślę, że komentarz jest zbędny..

A może Wy widzieliście jakieś absurdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, może jeszcze rekina by tam zmieścić?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow...jaki szykowny ukwial...czy cos....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj coś o robieniu w konia błazenków...


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś nowe gatunki ukwiałów symbiotycznych :) plasticus pospolutus ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazeneki w 9L to jak zebrasoma w reefmaxie :rtfm: A u Nas tak nie ma?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazeneki w 9L to jak zebrasoma w reefmaxie :rtfm: A u Nas tak nie ma?

niestety jest :( błazny w 30 litrowych akwariach gdzie 1/2 to skała...


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat myślę ciekawy, przeglądając portal youtube znalazłem kilka filmów .. :wallbash:

Parka błazenków w 9 litrach ..

Myślę, że komentarz jest zbędny..

A może Wy widzieliście jakieś absurdy?

Wiesz to akwarium na filmie wydaje się większe dla tych blaznów niż dla niejednego zółtka 200l.Ostatnio bedąc u kolegi widząc puste szkło 250l zdałem sobie sprawę z tego jaki to mały ściek.

A mimo to trzymają żółtki w mniejszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam być szczery to trzymanie czegoś tylko dla przyjemności to też jest głupota mimo to wszyscy ją popełniamy napędzając cały system. Niestety człowiek to zło, a nie konkretna osoba czy przypadek. widziałem już nawet dwa Lineatusy w akwarium 60 litrowym więc ..., a dlaczego? bo ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiały pierwsza klasa, tajemnica sukcesu :D

zastanawiam sie tylko w czym lepsze sa morskie ryby nad ktorymi sie tutaj użalamy od ryb slodkowodnych, od świń trzymanych w klatkach, kurach, czy psach na metrowym łańcuchu. Niczym. Godne warunki to pojecie względne. Nie żal mi tych błazenków mniej od świeżo wyklutych piskląt, dzielonych przez sekserki na te które bedą jeszcze żyć i te idace od razu na pasze...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, musielibyśmy wszystkich pozamykać, a w temacie tym ograniczmy się tylko do naszego hobby.

Grześ, jest, ja sam swego czasu trzymałem narybek zebrasomy w 52 litrach, ale ta szybko znalazła docelowe lokum, wydaje mi się, że odbyła jedną z lepszych aklimatyzacji.

I też nie chce nic mówić, bo przygodę z akwarystyką morską rozpocząłem od zakochania się w zbiorniku z finezyjnym tłem, 2-ma błazenkami i filtrem kubełkowym ... Jak dobrze, że forum nano-reef wyprostowało moją skrzywioną psychikę :thumbup: Większość ludzi nie interesuje się tym problemem, widząc takie baniaki są zachwyceni. Dlaczego nikt nie wpadnie na to, by szerzyć jakąś kampanię informacyjną? Chronią rekiny, walenie, foki, orki, żółwie, jest jakas organizacja broniąca praw zwierząt akwariowych? Dlaczego 2 kraje UE są na tyle cywilizowane, żeby zabronić hodowli ryb w kulach, a reszta nie? Dlaczego najczęstszym widokiem w każdym sklepie zoologicznym jest półka z kubeczkami 0.2L z wiadomą treścią? Przykładów są tysiące..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety człowiek jest taką istotą, że często belki we własnym oku nie widzi, a zmysł krytyczny jakoś dziwnie stępia się przy samoocenie... Piętnując głupotę czy brak wyobraźni innych przymyka się oko na własne dokonania, na czwartego białobrodego lądującego w kiblu, na szkielety trudnych koralowców lądujące na śmietniku - może następnym razem się uda. A jak wygląda wywalanie w kibel bujnie rozrastającej się xeni albo zwalczanie jednych koralowców, żeby zrobić miejsce innym? Mało chlubnych działań w akwarystyce niestety jest na pęczki - taka jest smutna prawda.

Nie tak dawno ktoś wsadził 15 koralowców do butelki i tam krytyki specjalnej nie było, wręcz przeciwnie, więc widać i łaska forumowa na pstrym koniu jeździ - dla mnie cały tamten temat plasuje się bardzo blisko niniejszego.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości - absolutnie nie popieram trzymania błaznów w takich słoikach, do czego zresztą próbuję przekonywać w pytaniach o obsadę. Warto jednak przed zapałaniem świętym oburzeniem przy okazji spojrzeć również na własne podwórko, może i tam da się coś zmienić na lepsze?

EDIT:

Nie kieruję tego posta do żadnej konkretnej osoby, ot takie nudnawe przemyślenie w temacie ludzkiej natury...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil - BRAWO - jak tylko sie spotkamy to masz u mnie piwo za ta wypowiedz. Jednak chcialbym poruszyc sprawe z ksenia o ktorej wspomniales. W pewnych sytuacjach niektore korale czy glony wyzszerozrastaja sie tak, ze staja sie chwastami czy wrecz szkodnikami. Co wtedy?

Co do glupoty ludzkiej to istnieje jej lagodniejsza wersja spowodowana niewiedza. I mysle ze naszym obowiazkiem jest edukowac ludzi ktorzy maja stycznosc lub mysla o akwarystyce. Zakladam ze wlasciciel dwoch blaznow w 9 litrach ma szanse na rehabilitacje i wyrok w "zawiasach" gdzie producent brelokow z zywymi rybami powinien isc pod mur albo jeszcze lepiej, byc zakopany zywcem w trumnie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh dokładnie kapuhy, czasami brakuje trzeźwego spojrzenia na temat :(Znalazł ktoś coś jeszcze absurdalnego?http://www.youtube.com/watch?v=UlDLJAqQAMA

aha :) z tym że widać że to młoda osoba robiła

pytanie ile z nas tak zaczynało swoją przygodę z akwarystykę i nie tylko ;)

ja się przyznaje bez bicia że łapałem jakieś mały rybki i trzymałem w słoiku :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szanuje Łukasz twoją wrażliwość. Tematy takie jak ten to praca u podstaw i poszerzanie świadomości u morszczaków jeszcze nie wiedzących dobitnie, że są ryby, ktorych serio nie powinni pakować do swoich litraży.

Z drugiej strony formalizowanie tego odgórnie dyrektywami unijnymi to dla mnie zły pod wieloma wzgledami pomysł. Wystarczy mi unijna norma na ogórka.

p.s. Lizard - fajne te molinezje w wiadrze :D

Moja akwarystyka zaczeła się w 3 litrowym słoju po ogórkach z 1 gupikiem kotnym z 20 lat temu. Młode sie rodziły, kolejne słoiki stanely na biurku... mama musiała kupić prawdziwy sprzęcik. Co to była za radość. W 30 litrach z 30 rybek. Kosmos. Jakas tam swiadomość przyszła z czasem.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wiadomo że niektóre ryby się nie nadają do małych akwariów dlatego ja w swoim 300 litrowym największą rybą jest salarias :) i nic większego nie chce mieć bo uważam to akwarium za małe


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takie rzeczy powinno być surowe prawo. Mysle ze obecne litery prawa chronią w Europie zwierzeta przed takim sadyzmem.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się to jest po prostu masakra :(


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.