Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Mój pierwszy kontakt z Oceanem w praktyce

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilka letniej lekturze za równo Forum jak i książek czas się zabrać za swoje Akwarium, w Listopadzie znikną z niego Ryby słodkowodne jedynie Bojownik dostanie inne Lokum a zastanawiałem się gdzie ta gadzina się ostatnio chowała, Pompa Cyrkulacyjna już zamontowana jednak nie aktywna i tam sobie skubany miejsce dogodne wypatrzył , Koralię dopiero założę jak już nie będzie ryb i przed zasoleniem :) Na Zdjęciu widać cwaniaka jak się zamaskował :)

Akwarium 60x30x40

Oświetlenie 2razy24 Hagen Glo

Pompy JVP 101 i Koralia Nano 1600

Grzałka 100 Watt Elite

do tego dojdzie jeszcze do 10 KG żywej skały,Piasek + Kaskada jak to wszystko się już ustabilizuje

z odpieniacza chyba jednak zrezygnuje na takie Akwarium spokojnie wystarczą co tygodniowe Podmiany

Na bieżąco będę dodawał zdjęcia z chwilą zasolenia wody w Akwarium

106251472.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile rybek planujesz? Jeżeli 3-4, to jakiś mały odpieniaczyk (np. BOYU) by się przydał.

A zdjęcia nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja bym dał jakiś tani, mały odpieniacz, jak wspomniane Boyu. Lub jakiś DIY na kostkę.

Czasem przyjdzie czas plagi, dino, albo jakieś inne świństwo. I stajesz w takim położeniu, że nie możesz robić podmian wody, aby nie dokarmiać plagi, ale zanieczyszczenia też musisz jakoś usuwać. I wtedy warto mieć odpieniacz.

Nie widać zdjęć Michale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Początku pojawią się 2 z czasem jeszcze może jedna dojdzie, rozmawiałem z Marcinem a przecież od niego ten sprzęt kupuję to on mówił że Odpieniacz przy takim Akwarium to wydatek dodatkowy bo kupisz jakąś Tandetę która przez pewien czas pochodzi i może się uszkodzić, Jeżeli wyczaję coś sensownego to nie wykluczone że dokupię wszak przy dojrzewaniu wody można się bez niego obejść damy radę :) A zdjęcie zmieniłem link powinien działać :)

a tak z przymrużenia Okiem, to jakby istniały Pół Ryby - Pół Laski czyt Syrenka to prawie każdy by je posiadał w nocy do Łóżka w dzień do Akwarium i jeszcze by się z nią nie kłócił tylko stara by miała pretensje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akwarium zbliżonym wymiarami do twojego mam AM Miniflotor. I nie uważam tego za bezcelowy zakup. A już nie uważam go za tandetę. Lepiej - u mnie przy 3 krabach ( 2 pustelniki i dzikus) i 3 ślimakach jakoś produkty przemiany materii trzeba usuwać, i Mini radzi sobie super.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to dam Ci to wszystko od RM ze free :) może Ci się coś przyda, ale odpieniacz jest bez pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem kolejne również ważne przyrządy mianowicie Termometr jednak co zwykły to zwykły na elektronicznym były lekkie przekłamania, Mata pod Akwarium również przygotowana przezorny zawsze ubezpieczony, Grzałkę ustawiłem już pod docelowe Morskie temp 25 C czasami waha się pomiędzy 25,5 a 26 W Listopadzie kolejne zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to musisz mieć ogromna cierpliwość :) widze z tego co opisujesz, ja to na Twoim miejscu wziął bym kredyt i od razu wystartował :D

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dokupiłem kolejne również ważne przyrządy mianowicie Termometr jednak co zwykły to zwykły na elektronicznym były lekkie przekłamania, Mata pod Akwarium również przygotowana przezorny zawsze ubezpieczony, Grzałkę ustawiłem już pod docelowe Morskie temp 25 C czasami waha się pomiędzy 25,5 a 26 W Listopadzie kolejne zmiany

Lekko przekłamują :) Zobacz na to, grzałkę ustawiłem na 25 stopni.

http://www.youtube.com/watch?v=l_7eFlaSM6s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę <_< <_< takiej wielkiej różnicy to się nie spodziewałem. I teraz gdyby ktoś miał tylko ten jeden termometr do pomiaru temp. aż strach pomyśleć co by mogło się stać ... :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za off-topic, ale tak odnośnie temp. to kupiłem ostatnio grzałkę Jagera 200W, bo w mojej starej padł termostat. Włożyłem do akwa ustawioną na 25 st. Jak temp. doszła do 26 to zacząłem się martwić i zmniejszyłem temp. na grzałce. Okazało się, że żeby woda miała 25 st. to na grzałce powinno być ustawione 22 st.!! Strach pomyśleć, jaka zupa by była gdybym nie sprawdził, jak grzałka działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nikt nie uzywa grzalki na podstawie wskazan termostatu ?

Jednak nie da sie wszystkich ruchow przewidziec, zeby niektorzy nie popelniali bledow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO.jpg

No teraz się tylko wpiąć w sieć i własna rozlewnia wody Mineralnej gotowa ;) a tak nawiasem to woda z tego drugiego (Czerwonego) nadaje się jeszcze do czegoś np do podlania Kwiatów i tym podobne ?? bo szkoda żeby tak litry się marnowały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak nawiasem to woda z tego drugiego (Czerwonego) nadaje się jeszcze do czegoś np do podlania Kwiatów i tym podobne ?? bo szkoda żeby tak litry się marnowały :)

Jasne, że się nadaje. Woda ze "ścieku" ma z jednej strony zwiększone 3-4krotnie stężenie minerałów i związków chemicznych, ale z drugiej strony spora część zanieczyszczeń jest wyłapywana przez prefiltry i węgiel. Co więcej, wcale bym się nie zdziwił, gdyby woda ze "ścieku" RO z czystszych rejonów kraju (w Łodzi jakość wody jest całkiem niezła, u mnie to okolice 100-120 ppm przed RO) była czystsza niż zwykła kranówa z ujęć np. w wawie (gdzie koledzy pisali o czystości rzędu 450-500 ppm).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w następnym tygodniu zaczną się konkretne zmiany Ryby słodkowodne opuszczą Zbiornik w środę i jednocześnie go przestawię bardziej pod ścianę i z dala od Grzejnika choć temperatura zasadniczo cały czas na poziomie 26 C się trzyma to i tak jest za duże parowanie :) w Czwartek dzięki uprzejmości Marcina (Niestety przez jednego domownika nie mam możliwości na chwilę obecną korzystania z RO u siebie) zaleje go wodą i zasolę, natomiast w Piątek włożę żywą skałę zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieje że uda mi się ją w miarę ułożyć i niech dojrzewa :) zdjęć nie będę miał możliwości do 29 zrobić gdyż tel pożyczyłem Mamie a obecnie są we Francji ale jak tylko wrócą to coś postaram się wstawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wodą akwarium zalane teraz tylko poczekać aż się nagrzeje woda i wsypać trochę co nieco soli Kenta i jutro skałkę wrzucę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo szczerych chęci zdjęć nie będę w stanie zrobić, Bo aparat pożyczyłem Mamie a one dopiero 29.12.2011 Będą w Polsce więc dopiero wtedy będę mógł coś wstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 25 C i Zasolenie 1,023 zrobione :) niestety Rybarium nawaliło bo miała być skała w Czwartek przywieziona a dali po prostu ciała o dziwo że Ryby jeszcze mają, Pompy już chodzą ale będę miał motywacje żeby zastąpić w przyszłości JVP, Drugą koralią która pracuje bardzo cichutko :) skała dojdzie dopiero mam nadzieje że 27.12.2011 w sumie 3 Doby jak pochodzi to będzie bardzo dobrze wymieszane i przygotowane pod skałę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostaniesz świeżą skałę z dostawy to lepiej dla Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o której jedziemy po tą skałę ? ;) Michał mam dla ciebie diody niebieskie ;p


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie otwarte od 11:00 do 15:00 to możemy jechać np o 12:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skała włożona 5,3 KG na 54 Litry to świat, Podłożyłem też Plexe żeby szyba się nie rysowała i z wsypaniem Piachu się wstrzymuje aż to wszystko z tej skały powyłazi, Pompy chodzą równomiernie rozmieszczone jedna na skałę druga bardziej ku górze, Odpieniacz gotów do działania lecz na razie odpoczywa chyba nie ma aż takiej pilnej potrzeby żeby już chodził :) Światło na początek ustawiam na 2-3 Godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.