Skocz do zawartości
qba25

mieszanie wody na podmianke

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie , jak dlugo mieszacie wode przed podmianka??

ja osobiscie zasalam wieczorkiem a na nastepny dzien robie podmianke

a jak jest to u was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami 5 minut mi to zajmuje :) a tak to z reguły 5 minut + stoi przez noc.

Rodzi sie pytanie czy sypiecie wode do soli czy odwrotnie :) Ja sól do wody, bo to robi różnicę...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje wode i napowietrzam brzeczykiem. Gdy jest ciepla to powoli wsypuje sol, mieszam reka i ide testowac wode w akwarium. Po zakonczeniu testow (30 min?) robie podmiane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już temat o podmiankach to zapytam :D jak podmieniacie wodę np 10% zbiornika wyłączacie obieg???? czy jak bo chciałbym wiedzieć.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak Luft, sypie sól do wody :) która jest już odpowiednio podgrzana (do 25C), po czym wszystko miesza się ok 24h i dopiero podmianka..


Szkiełko 43l - kostka 35xx35x35, 36W Led (6x Cree Royal Blue, 6x Cool White), Easy Heater 50W, FZN-3, Koralia Nano 900; Odpieniacz "by Tomko"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30l co tydzien - jakies 10% obiegu

ja wylaczam cyrkulacje, obieg - odpieniacz sobie pracuje w sumpie... wezyk w lape - co wieksze nieczystosci do kibla, podmiana wody, wlaczam obieg, jak juz poziom sie podniesie wlaczam cyrkulacje... siadam i patrze sie jak zaczarowany ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, stani piszesz ze podgrzewasz wode, a co jesli ja wsypuje do zimnej prosto z osmozy, jest to jakis blad , wplywa to na jakosc soli po rozpuszczeniu ?? jestem ciekaw czy w duzym stopniu to jakos wplywa na sol??ja mieszam ok 18-24H ,sol sypie :) do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewam do 25st. sypie sól i mieszam to 24H oczywiście pompa i napowietrzam .

Pozdrawiam Robert.


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, stani piszesz ze podgrzewasz wode, a co jesli ja wsypuje do zimnej prosto z osmozy, jest to jakis blad , wplywa to na jakosc soli po rozpuszczeniu ?? jestem ciekaw czy w duzym stopniu to jakos wplywa na sol??ja mieszam ok 18-24H ,sol sypie :) do wody

w cieplej latwo sie rozpuszcza ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to pewne @vdr tylko czy nie ma innych przeslanek do podgrzewania soli?? jesli podgrzewanie i napowietrzanie pomoze to tak zaczne robic , tylko czy ma to uzasadniony sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda , sól , pompa i idę spać . Następnego dnia podmiana .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie podgrzewasz ? Ja przed podmiana wyrownuje temperature wody na podmiane z temperatura wody w akwa. Mniej wiecej. Aby nie szokowac nagla zmiana warunkow. Nie natleniam bo nie mam zadnej wolnej pompeczki - skazuje odpieniacz na ta robote.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Większość tańszych domowych urządzeń pomiarowych pokazuje poprawnie zasolenie w 25 stopniach :)

Ja robię jak Stani, grzeję do 25 i napowietrzam. Sypię sól, ciągle mieszam i napowietrzam. Jak jest już rozpuszczona to daję jej jeszcze z godzinkę i siup do sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzinka niecała i do akwarium


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podgrzewam wogole , taka jak wyjdzie z osmozy jest mieszana i lana do baniaka , przez czas mieszania napewno trochu sie nagrzeje bo w mieszkaniu mam bardzo cieplo, ale nie jest to to co nagrzewanie przez grzalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadro, woda, pompa, i sól, miesza się różnie - czasem dwie godziny, czasem 2 dni, jak mi wyjdzie,

wody nie dogrzewam, pompa czasem aż za bardzo ją nagrzeje, te 10-20% pojemności akwarium do podmiany gdy temp. w wiadrze różni się do 5stC od temperatury w akwa (zakładam - w akwa jakieś 25stopni, a woda do podmianki chyba zdąży ogrzać się do temp pokoju - zakładam że nikt nie ma poniżej 20stC w domu :p ) to chyba nie aż taka różnica,

// snurkując nie raz miałem wrażenie większych różnic temperatury ;)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w ciepłej wodzie lepiej się rozpuszcza i dokładniej idzie zmierzyć zasolenie.

Ja wsypuje sól bo wody w bańce 5 litrów i bawię się bańką oglądając jakiś film, zostawiam na noc i następnego dnia wieczorem robię podmianę ^^


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewam wodę sypie sól, mieszam przeważnie 1-2godz. Podmieniam około 10% (70l) raz na miesiąc.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam zwykle do rozpuszczenia + 1h, rzadko dłużej niż 3-4 h.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól do wody (ok 15% objętości)... Bez grzania i napowietrzania. Mieszam min. 24h (czasem do 4-5 dni) i podmieniam co 1-1,5 tyg... Długość mieszania i podmianki zależą u mnie od wolnego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś obszerny artykuł na temat sposobu rozpuszczania soli i podobno najlepsze mieszanie nie jest pompą a kamieniem napowietrzającym i ja tak od zawsze robię.Jeśli chodzi o czas to jednak nigdy krócej niż noc i nie podgrzewam.Stani,zdziwiłem się,że tak szybko można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieram piwko i zaczynam wyciagac grarty. Stary Eheim ktorym mieszam sol podgrzewa mi RO z teperatury pokojowej do 25 w jakies dwie godziny. Przez ten czas robie tetsy, pucuje szybki, koncze kolejne piwko. Odwazona wczesniej porcje soli wsypuje przez lewe ramie malymy dawkami. Odprawiam modly szamana, spiewam piesni ku czci boga wody :fish:

W miedzy czasie jakis telefon, albo jakas pierdolka i znowu browarek. Po wymyciu kubka zazwyczaj lapie juz lenia i podmianki juz mi sie nie chce. Czekam do dnia nastepnego. Nic nie mierze, wlewam wylewam.

Tak czy inaczej kazada podmianka przypomina mi pierwsze solenie i pierwszy baniak. Ekscytacja bez zmian


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mieszam minimum 48h, pompa Hailea 3000l/h, pompa ma 100W więc woda ma z reguły odpowiednią temperaturę.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer,drogo cię wychodzi mieszanie solanki (100W) jak Grześka podmiany doliczając browarki :thumbup:

Z tą temperaturą jest tak,że jak podmieniam 35 litrów zimnej solanki to komputerek pokazuje jeden stopień mniej a kto pływał na przykład w Morzu Czerwonym to pewnie zauważył jakie są duże skoki temperatur w zależności od miejsca,fal czy wiatru i jakoś to koralom nie przeszkadza.Na pewno trzeba podgrzać RO jeśli jak Stani szybko robią podmiankę bo wtedy szybciej i na pewno lepiej się rozpuszcza sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsypuje sol do wody wkldam pompke i grzalke - wode mam klarowna po 10 minutach, czekam tylko na te 25 stopni. potem przelewam pompka do sumpa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.