Skocz do zawartości
bahama

160 l bahama

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem we wczesniejszym temacie a konfliktach które spotkały mnie po drodze zakładania iiii.. w końcu udało sie bezpiecznie odpalic mały słoiczek :)

Nie powiem bo było kilka błedów z mojej strony , jak i wynikających z całego zamieszania

Staneło na akwarium 70/55/40h

Sump 80l

Światełko 6x24 w

Cyrkulacja 2xjvp 101

Odpieniacz Diy na pompie AB2000/l

Pompa obiegowa or2500/l

RO/DI

Skała jakies 17 kg

Masa testow

I kilka różnych pierdułek

Kilka dni przed wpuszczeniem zalaniem RO/DI zalałem akwarium kranówką stała tak 3 dni kilka niedociagniec odrazu poprawiłem i zabralem sie za lanie wody , ogólnie lałem ja 4 dni ale jakos wszystko poszło po mojej mysli :thumbup: posolone sola i czas na skałe fajnie ze moglem ja odebrac osobiscie w lodzi wiec szybko wyladowała w baniaczku

narazie nie ma czego zbytnio odpisywac woda przy sływie tak bulgocze jak spłuczka w toalecie ale mam nadzieje ze jakos sobie popradze

Zdiecia robione "szuperfonem" wiec nie ma zbyt czego oczekiwać

Pozdrawiam bahama

post-12452-0-50780300-1321314239_thumb.jpg

post-12452-0-46931600-1321314250_thumb.jpg

post-12452-0-79703400-1321314263_thumb.jpg


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje startu nowego akwa. Jesli moge dac jedna konstruktywna rade to zmien troszke ustawienie skaly. Takie mocno pionowe "scianki" po bokach sa trudne pozniej jesli chodzi o obsadzenie koralami. Dalbym te wyzsze skalki blizej siebie a najlepiej zrobic jeden szczyt zgodnie ze "zlotym wspolczynnikiem" (+/- 1/3 dlugosci baniaka od lewej lub prawej strony).

Teraz jest latwo kombinowac z ustawieniem. Pozniej juz nie :).

Zycze sukcesow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się udało teraz tylko cierpliwość :thumbup: Co do spływu to podnieś poziom wody w kominie i zapomnisz o jakimkolwiek chlupaniu ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy one sa tak "mocno pionowe" do tafli wody jest jakies 15 cm z prawej strony ponad polowa czyli 25 , myśle ze jeszcze koncepcji bedzie kilka ta jest początkowa :welcome:

Pozdrawiam bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zadowolony :) i cenowo tez niczego sobie naprawde fajny szklarz :)

A zamawiałem na Popiełuszki 21


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, akwa fajnie się zapowiada, ja bym troszkę poprzesuwał skałki tak żeby po lewej i prawej można było spokojnie wyczyścić szybę magnesem ale to jak kto woli. Albo chociaż z jednej strony wtedy będziesz miał fajne view nie tylko z frontu. A no i czy bedziesz zapodawał piasek? bo też trzeba wybrać czy dawac teraz czy po jakimś czasie, ja wsypałem po pierwszym mocniejszym zaglonieniu, ale to też zależy od gustu.

Pzdr.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc tak jak pisalem skała była wsadzona od tak włożyłem ułożyłem i zostało skałki juz sa odsuniete od szyb tak aby latwiej czyscic :)

A co do piasku dodam go ale cieniutka warstwe za jakies miesiac moze dwa .. wszystko powoli


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem dlaczego wałkujecie temat odsuwania skały od szyby z powodu czyszczenia szyb! ja myślę, że o wiele ważniejsze jest odsuwanie skały od szyby z powodu lepszego obiegu wody i większego przepływu w ciasnych miejscach . Odsuwanie głównie ma pomagać w obmywaniu skały z wszelkich możliwych stron i zapobiegać powstawaniu tzw martwych stref! co do czyszczenia szyb to powiedzcie mi ile osób to robi??? ja np czyszczę tylko szyby tzw "wystawowe" heheh a tylnią i boczną od strony ściany pozostawiłem glonom wapiennym, bo uważam, że akwa o wiele lepiej wygląda przystrojone w wapienne gloniki niż z niebieskim czy chociażby czarnym "czystym tłem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej chyba chodzi w tym oto aby moje oko cieszyło :thumbsup:

post-12452-0-68506000-1321382942_thumb.jpg

post-12452-0-05041900-1321383039_thumb.jpg


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mamy juz dwa powody odsuwania skałek od szyb:), błachy temat, wiadomo że ta cyrkulacja jest ważniejsza od zaglonionych szyb.Ale jak mam gdzieś glony na bocznej to mnie to po prostu drażni, dla mnie chociaż jedna boczna musi być czysta.

Pzdr.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie ma co pokazywać ale dojrzewanie powoli przychodzi tylko jest jakoś marne ;d troszkę brązowego wyskoczylo na skałach pojawiło się sporo rurówek i... tyle co udało się zauważyć

leje bakterie probidio 1/3 ampułki co 4 dni ,odpieniacz ładnie wywala brudu jak na razie ..

stan z dziś ..

aha wie ktos moze co lać aby woda sie wyklarowała?

Pozdrawiam

bahama

adsasdad.jpg

Uploaded with ImageShack.us


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem i wiem , ale tak poza tym chciałem coś lać

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jutro za Andrzeja lac w siebie :)

:wine::cheers:


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lałem juz dziś wiec niech i to było za Andrzeja !

STOWKA !!!

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak narazie to dobrze ci wychodzi lanie wody gdzie moj odpieniacz za ktory zapacilem czego telefonow nie odbierasz czyzby to WAŁ. Sory dla wszystkich za off topa


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku o czym ty mi tu wypisujesz chciałes paczke wyslana poczta to Ci wyslalem dalem skan nadania paczki a telefonu czasem jest tak ze nie odbieram bo pracuje .. Całe akwarium złozyłem od ludzi z tego forum jakos nikt niemiał problemu poczta to poczta trzeba było zaplacic za kuriera

A po 2 to chyba takie sprawy na pw sie zalatwia a nie tu

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko loko ale jak cos to bahama ;d

Pozdrawiam


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm od wczoraj woda jakos strasznie zaczeła metniec ;/ nie wiem ocb ale jest tak metna jak bym wsypał piasek

Czy to normalne ? leje prodibio 1/3 co 4 dni moze za duzo ?

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze powinienes jedynie spokojnie odczekac. Bakterie juz dodales, wiec jesli miales przez jakis czas wylaczony odpieniacz, to powinny zasiedli dekoracje. Zmetnienie moze byc spowodowane zakwitem bakterii. One juz tam sa i nastepna "dawke" wlalbym za pol roku, bo juz sie nie mieszcza. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm odpieniacz chodzi non stop no chyba ze przerwa na 2 godzinki cos zmienia czyli odstawic bakterie ?

Pozdrawia

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodajesz bakterie to odpieniacz powinienes na pare godzin wylaczyc, inaczej niepotrzebnie wydajesz pieniadze, bo co wlejesz to za 10 min jest w kubku :welcome:

W Twoim przypadku jednak chyba sie rozmnozyly, dlatego mysle, ze dolewanie nowych bakterii jest bez sensu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.