Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie przyjmuje sie pompa musi zasysac powietrzawa w ciagu godziny tyle co pojemnosc akwarium- to jest naprawde minimum. Biorac pod uwage ze w praktyce to czesto mija sie z prawda i wiekszoci producenci probuja nasz oczarowac. Nie majac mozliwosci pomiaru danego modelu po prostu podpatrzec u kologi jak odpieniacz ciagnie dany system.

Obieg bez znaczenia jaki model pompy wybierzeemy po wszystkich podnoszenia lukach , kolankach zaworach w praktyce powinna pzrepompowac zbiornik 4-5 razy.

Przy probiotyce powinnismy zwrocic szczegolna uwage i nie tylko dlatego ze bakterie zuzywaja wiecej tlenu, ale dokarmiamy i je one biora sia za rozklad wszystkicj czastek i materii organicznej. Jezli z powowdu slabej cyrkulacji, obiegu i pompy odpieniacza nie laduje to w kubku nie ma sie co dziwc ze paprochy beda w akwarium. Resztek pokarmowych, tkanek roznego rodzaju Bog wie jeszcze czego w akwarium nigdy nie brakuje

Wiem ze to info zostalo juz wiele razy powiedziane, ale byc moze powodu rutyny wpadamy zapomniane.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, juz tu tyle porad...

Mysle, ze jesli nie masz klopotow z NO3 i PO4 to ten odpieniacz jest ok.

Moze postaraj sie przez miesiac nawet nie patrzec w strone akwarium (niech ktos "zaufany" dolewa wode) i po Sylwestrze sprawdzisz, czy tez w akwa snieg sypie. Cos sie wytraca i moze rozpuszcza, zaleznie od swiatla, temperatury czy czegos na ksiezycu, ale juz tam narazie nic nie zmieniaj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos sie wytraca i moze rozpuszcza, zaleznie od swiatla, temperatury czy czegos na ksiezycu, ale juz tam narazie nic nie zmieniaj.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie okaze ze taki dziadoski niemarkowy odpieniacz pozwala na hodowanie pięknych koralów to świat się zawali. no ale nadchodzi koniec świata, może Majom właśnie o taki przełom w akwarystyce chodziło a nie realny koniec swiata.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek już jest ewenementem, bo nikt nie pisze "dawaj foty" tylko raczej "Witam, jaką łamigłówkę dzisiaj rozwiążemy?"


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to wina skały a nie faz księżyca i w ramach doswiadczenia zamontuje odpieniacz na stozku i pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040 do akwarium 125l z obiegiem 3000l/h. Chyba już bedzie dostatecznie przewymiarowany i odpieniacz i obieg, a w akwarium według saliferta NO3 i PO4 =0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Dziwi mnie jedno,skoro odpieniacz muszę skręcać bo za bardzo mi wyczyścił wodę sprowadzając NO3 i PO4 do zera to po co mi większy ?

inmar prosze Cie ;)

a zreszta ja pasuje za "ciezki" temat jak dla mnie :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek zalozylem kumplowi 100L na Soli AF w sobote po podmianie NO3 25, w niedziele lekkie zmetnienie w poniedzielk 0. Nie sadze zeby to byla zasluga opeiniacza.

Nie zapominaj ze stosujesz Probiotyke

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ze odpieniacz bezposrednio nie usuwa PO4


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ATI Powercone 250i i też paprochów trochę pływa :/ nie stosuję bakterii, wódki ani nic z tych rzeczy. skarpeta zapycha się w max tydzień

no3 mam 0,2 a coś szwankuje ... u mnie sól preis - ktoś pisał, że chce spróbować, więc ona raczej problemu nie rozwiąże

sam jestem ciekaw co u ciebie pomoże to i ja wtedy zastosuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, juz tu tyle porad...

Mysle, ze jesli nie masz klopotow z NO3 i PO4 to ten odpieniacz jest ok.

Moze postaraj sie przez miesiac nawet nie patrzec w strone akwarium (niech ktos "zaufany" dolewa wode) i po Sylwestrze sprawdzisz, czy tez w akwa snieg sypie. Cos sie wytraca i moze rozpuszcza, zaleznie od swiatla, temperatury czy czegos na ksiezycu, ale juz tam narazie nic nie zmieniaj.

stasiek ma racje, to nie jest wina odpieniacza- nie kombinuj !!

Ja niemam odpieniacza i co tez mam zmienić na większy :thumbup: , a nie mam takich problemów

odstaw narazie probiotyki i zobaczymy efekty, wydaje mi sie że namnożyło się tyle bakterii-czyli za dużo że system nie może tego przełknąć i one w tej chwili stanowią większość jeżeli chodzi o filtracje

a wiadomo co za dużo to niezdrowo!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inmar jak wyglądają szyby w akwa ? u mnie przy czyszczeniu szyb ilość paprochów się wzmaga a biały nalot robi się przez pół dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasiek ma racje, to nie jest wina odpieniacza- nie kombinuj !!

Ja niemam odpieniacza i co tez mam zmienić na większy :thumbup: , a nie mam takich problemów

Nom. Gdyby to była kwestia odpienacza, to powinienem mieć paprochy jak konie :)

Te syfki, to pewnie welonki kopią w podłożu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ skoro przez tak krótki okres czasu masz nalot to jest za bogato w akwa. Ja porobił bym kilka podmian na ubogiej soli, np IO. Miałem ten sam problem wcześniej. Szyby przyprószone praktycznie po 2 - 3 godzinach. Zmniejszyłem częstotliwość podmian, raz na ....miesiąc 10%, sól IO. Później wróciłem do poprzedniej soli i jest git. Wg mnie co za dużo to niezdrowo. Te wszystkie "specyfiki" to jedynie są dobre, ale na ból głowy (moja opinia).

Inmar, ja na Twoim miejscu zostawił bym sprzęt. Wstrzymał bym się z podmianami tak do miesiąca, później 10%, najlepiej na ubogiej soli. Odstawił wszystkie specyfiki. Nalałeś do akwa tyle chemii, że system nie może tgo przerobić, za dużo kombinacji wg mnie. Prostota jest najlepsza. Akwa ma odprężać, a nie martwić.

Powiem tak, stosuję jedynie ballinga, podmiany raz w miesiącu, a może nawet rzadziej 10% (obecnie na soli AF). Raz w miesiącu, niekiedy dwa razy ABCM po 4 ml, no i raz w tygodniu albo miks mrożonek, albo reefboster 1 ampułka. Koralowce chcą wyjść z akwa, nie bieleją, mają fajne przyrosty. Parametry w normie, tzn. NO3 - 0, PO4 -0,03 (salifert), Kh - 8,2 , Mg 1430, Ca 420. Woda kryształ. Praktycznie jak się patrzy na akwa to ryby poruszają się w próżni. Aha, świetlówki mają ponad rok :p, zmienię je może na wakacje.

Tak więc przystopuj, daj odpocząć systemowi, a będzie oki.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura w odpieniaczu na czerwono dopiero wtedy będzie wymiatał :ball: Nie wiem jak ludzie mający dużą wiedzę na temat akwarystyki morskiej mogą pisać takie rzeczy. Ja nie chciał bym być w skórze Inmara bo tyle propozycji tu padło że zwariować można :baby: Wiem nie znam się to tylko taka moja luźna myśl. Jeśli kogoś obraziłem przepraszam :ninja:

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Marek ma silną cyrkulację w akwa. Cyrkulacja Marka: Wawebox 6215+1 x Tunze 6085+2 x Tunze 6105 i ta cyrkulacja mu wymiata ze skały drobne osady, które potem latają po zbiorniku. Do tego dochodzi jeszcze pewnie babka kopiąca i paprochy gotowe.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ skoro przez tak krótki okres czasu masz nalot to jest za bogato w akwa. Ja porobił bym kilka podmian na ubogiej soli, np IO. Miałem ten sam problem wcześniej. Szyby przyprószone praktycznie po 2 - 3 godzinach. Zmniejszyłem częstotliwość podmian, raz na ....miesiąc 10%, sól IO. Później wróciłem do poprzedniej soli i jest git. Wg mnie co za dużo to niezdrowo. Te wszystkie "specyfiki" to jedynie są dobre, ale na ból głowy (moja opinia).

pozdro Grzegorz

tylko, że od początku akwa (powiedzmy 2 miesiące) nie robiłem podmian, żeby właśnie nie dozować zbędnych pierwiastków do wody, nie leje żadnej chemii, nie dozuje nic do akwa oprócz żarcia dla ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,spokojnie wszystko przeczytałem i dziękuję za rady,na pewno każda jest z dobrych chęci.Darek,nie zniechęcaj się :thumbup: Każdy ma u mnie piwko jak się spotkamy.

Właśnie przerobiłem powrót do akwarium i normalnie szok,teraz mam wodospad do komina,nie wiem jak dziś zasnę bo na pewno tego dziś jeszcze nie wygłuszę.

Dopiąłem do odpieniacza tą pompę Hydora 2800 i widać,że mleka trochę więcej niż wcześniej.Chętnie bym kupił potwora do sumpa,ale jeszcze nie dziś (względy finansowe) a na razie poczekamy kilka dni i się zobaczy czy będzie jakaś poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty lepiej nie obiecuj bo jak wszyscy przyjadą do Milówki to będziesz miał problem :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w postaci filmiku,obszerniejsza dyskusja w sprawie bielenia moich acropor wywiązała się na sąsiednim forum w wątku "Inmar"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz miecz?

Bo moc jest z tobą:):clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzę że akwarium idzie cały czas do przodu, Marku ile lejesz wapna dziennie ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.