Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Marek pisze już do ciebie kilka razy a Ty ignorujesz , dodatkowe pompy w obiegu nie pomogą próbowałem, ustawienie cyrkulacji też . Nie widziałem twojego akwarium ale opis jest identyczny z tym co i ja mam w dwóch baniakach na tej samej skale postawionych. jeden ma 640l a drugi 125l . I na te 125l ma pompe obiegowa 3000l !!!! to policz ile razy przewala wode i wata i w srodku 4400l i nic. Zostało Ci wymienić skałę tak jak niektórzy piszą. Niestety mi też. Tylko czy przy tej podmianie wymienić tez wodę i piach? Bo moze to być cos w wodzie i przejdzie na skałe i bedzie sie rozwijało. Nie wiem sam?

Szukam odpowiedzi i wiesz ile osób tak ma. U mnie akwaria maja rok a drugie 10 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jeśli masz jakąś pompkę/pompki to dołóż, poczekaj z tydzień albo dwa i zobaczymy.

Zmieniaj ich położenie i obserwuj ile i gdzie się zbiera syfku na dnie. I postaraj się to tak ustawić, żeby leciało do komina.

Skałę zawsze możesz wymienić, choć uważam, że to akurat ostateczność. Gdybym miał w perspektywie wymieniać skałę to najpierw przez dwa/trzy misiące przedmuchiwałbym ją. Albo nawet dłużej. Tym bardziej, że jak mówisz, zwierzaczki mają się dobrze.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej umawialiśmy się w Katowicach miałeś być wczoraj!!

Serio? Lo kurde..musialem cos przeoczyc..:o:o:o

Zte Lefonu Pisz Ese


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza aktualizacja,aparat nie naprawiony więc filmik z komórki wstawiam.Czwarty raz pojawiło mi się cyjano,ale czekam jeszcze z podaniem chemiclenu.Parametry nie najgorsze NO3-2 PO4-0,03 Ca-400 Mg-1360 zasolenie 1.025 Kh jedynie spadło do 6,7.Korale zwiększają zapotrzebowanie na ballinga i rosną nadal trzymając przy tym kolory.Syfek w wodzie oczywiście dalej pływa.Dziś podmiana 70 litrów z odessaniem resztek piasku.Akwarium już kula się bez niego dwa tygodnie.Pierwszy film pochodzi z początków jego istnienia gdzie woda była jeszcze kryształowa.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze jak Ca i KH są za niskie to odrazu pojawia sie cyjano,takze pilnuj żeby Ca nie spadało ponizej 400 i KH 7-7,5. to nie będzie się to brązowe swiństo pojawiać.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze jak Ca i KH są za niskie to odrazu pojawia sie cyjano,takze pilnuj żeby Ca nie spadało ponizej 400 i KH 7-7,5. to nie będzie się to brązowe swiństo pojawiać.

Podwyższę,bo spadło mi nagle.Myślę jeszcze nad dodatkową przegrodą w sumpie bo jednak sporo detrytusu ląduje w siporaxie,wata ani watolina tego nie wyłapuje.Przed chwilą przegrzebałem siporax a robię to minimum raz w tygodniu i w akwarium drugiej szyby nie widać.Większość wody idzie przez odpieniacz ze spływu,na wyjściu którego jest skarpeta i nieduża część rewizją,ale ogólnie mam słabe zatrzymywanie tego syfu.Chyba dorobię jakieś dodatkowe przegrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku kiedyś miałeś ten sam piasek tą samą skałę i syfku nie było .

Tak jak zauważyliśmy na spotkaniu u ciebie wszystkiemu jest winien białobrody a bardziej jego rozpylona kupa ,chętnie uwolnię cię od problemu mnie syfek nie przeszkadza a przy okazji jeszcze :wine:

Wiesz chętnie go przytulę :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Ci to wszystko buja. Nic tylko się cieszyc baniakiem. Pozdro z Kielc


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkiemu jest winien białobrody a bardziej jego rozpylona kupa

Truskawa ma racje ja ten fakt opisuje w poscie #1198


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w domku ma ocean super . Muszę się jeszcze raz do niego wprosic w celach edukacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że paprochów ubywa,ale jeszcze są.W sobotę byłem u Truskawy,ma nowy baniak,skała stara,woda częściowo z poprzedniego,wsypał świeży,żywy piasek,ma też chyba Twoją Pandorę a woda kryształ.Pomimo,że tylna szyba jest czysta i ma jasną ścianę czyli prześwit na drugą stronę to żadnego paprocha nie ma.

Generalnie akwarium ma się dobrze,kilka SPS-ów jeszcze marudzi,ale inne rosną ładnie.Do akwarium dojdzie niedługo,może jeszcze w tym tygodniu BK300 i następny w kolejce,może w kwietniu dojdzie reaktor.W sumpie zorganizowałem sobie szczepkarium,dziś doszła dodatkowa lampka od Lufta.Postaram się o jakieś foto lub filmik.Co się jeszcze zmieniło to wywaliłem dawno temu siporax i specjalnej różnicy nie zauważyłem w żadną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te obiecane zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wstawić dziś jakieś aktualne fotki,na razie bawię się z aparatem i z Picaso bo mam dość niebiesko w akwarium i fotki trzeba obrobić.

post-8194-0-86967200-1364824677_thumb.jpg

post-8194-0-20075000-1364826682_thumb.jpg

post-8194-0-40275000-1364828660_thumb.jpg

post-8194-0-16462100-1364829526_thumb.jpg

post-8194-0-36722400-1364830842_thumb.jpg

post-8194-0-46178900-1364831888_thumb.jpg

post-8194-0-55978200-1364832737_thumb.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jednym słowem piękne, korale do pozazdroszczenia tylko co nie które zdjęcia mało ostre ale to szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wstawić dziś jakieś aktualne fotki,na razie bawię się z aparatem i z Picaso bo mam dość niebiesko w akwarium i fotki trzeba obrobić.

Widzę ze akwarium wygląda coraz lepiej i zmiany w ustawieniu światła pomogły.. :-)

Postaraj się zrobić tak - zmniejsz kanał niebieski do ok. 20-30% - ustaw balans bieli na białym talerzu(lub czymkolwiek białym ;-) ) w akwarium - następnie podbij kanał niebieski do poprzedniej mocy.

Będzie naprawdę ok :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda, nie wiem czego się czepiasz z tymi paprochami :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaki piasek wsypałeś a jaki miałeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.