Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez wiele miesięcy nie podawałem żadnych bakterii,nie wiem czy się nie wytworzył jakiś jeden szczep,pisałem o tym wcześniej,że podawanie wódki czy VSV nie powodowało redukcji fosforanów a tylko mętnienie wody.Próbowałem ustalić dawkę bardzo długo i zawsze kończyło się mętnieniem,żadnych glutów w sumie nie widziałem.Dlatego też pomyślałem o jakichkolwiek bakteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , wsadź biopellets na miesiąc i obserwuj zobaczysz w którą stronę pójdzie zbiornik.

Zastanawia mnie jak te nowe pelletki będą się zachowywały dlatego z zaciekawieniem będę obserwował wątek :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz żywy piach, skale ,ryby plwają i sr**ą ,myślisz ,ze nie ma w systemie bakterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witm

@inmar

Sam sobie szkodzisz , miałeś wkład w sumpie , wy....ś dlaczego? .Teraz jeszcze kupujesz kolejne rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że bakterie są,ale może jeden szczep zawojował mi cały baniak.

Jurek,o jaki wkład chodzi ? Rybka wpadła do mnie przypadkowo,ale i tak ich mam mniej niż w poprzednich 360L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym naszym hobby słowo przewodnie brzmi "MOŻE" Marek pewnych rzeczy nie da się stwierdzić i to jest prawda.

Ja odnoszę wrażenie , że jednak sporo kombinujesz i chyba nie potrzebnie , jeśli miałbym tobie doradzić to:

  • oddaj na przechowanie test na PO4 przynajmniej na miesiąc do zaufanego kolegi , najlepiej tak 500 km od Ciebie
  • wsadź biopellets i oglądaj zbiornik , nic nie dodawaj żadnych bakterii system sam w końcu załapie.
  • jeśli miałbym coś zmieniać to chyba jednak wkład na Knopa

a co słychać z odpieniaczem ? Zmieniłeś na nowy , czy zostawiłeś tak jak było ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal mam peletki od prawie roku zasypalem 1L i od tamtej pory nie dokladalem

a nie ubylo ich znacznie. Jesli chodzi o BioGro podaje do swojego zbiornika dwa razy w miesiacu po 50ml.

nie jest to za tak duzy wydatek a efekty sa widoczne.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirekaju chodzi o prostote ponad wszystko i zminimalizowanie kosztów. Nie wiem jakich używasz pelletek małych czy dużych ?

Nie pamiętam dokładnie , ale wydaje mi się , że bakterie powinny być uzupełniane co tydzień ( mogę się mylić ) wówczas konsumpcja pelletek będzie większa , ale nie o to chodzi skoro jesteś zadowolony to wszystko ok. Ja mogę tylko napisać , że nie stosuję i też jestem zadowolony a dodatkowo bogatszy o 136 pln


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym naszym hobby słowo przewodnie brzmi "MOŻE" Marek pewnych rzeczy nie da się stwierdzić i to jest prawda.

Ja odnoszę wrażenie , że jednak sporo kombinujesz i chyba nie potrzebnie , jeśli miałbym tobie doradzić to:

  • oddaj na przechowanie test na PO4 przynajmniej na miesiąc do zaufanego kolegi , najlepiej tak 500 km od Ciebie
  • wsadź biopellets i oglądaj zbiornik , nic nie dodawaj żadnych bakterii system sam w końcu załapie.
  • jeśli miałbym coś zmieniać to chyba jednak wkład na Knopa

a co słychać z odpieniaczem ? Zmieniłeś na nowy , czy zostawiłeś tak jak było ?

Odpieniacz sprzedany,ale pracuje jeszcze u mnie,chyba jest nawet za duży dla mnie i coś mniejszego kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a nie wydaje ci się ze to wszystko dzieje się po wywaleniu siporaxu ?

Pamiętaj że masz mało skały w zbiorniku


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , dlaczego uważasz , że odpieniacz jest za duży ?

Ja w obiegu mam 750L i u mnie pracuje RS300 , nie mam żadnych problemów więc dziwi mnie , że chcesz kupić mniejszy przy dużo większym litrażu.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , dlaczego uważasz , że odpieniacz jest za duży ?

Ja w obiegu mam 750L i u mnie pracuje RS300 , nie mam żadnych problemów więc dziwi mnie , że chcesz kupić mniejszy przy dużo większym litrażu.

bo to jest cały Marek no,dlatego hehehe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporaxu u mnie nie ma od ponad pół roku,dla mnie ten syf,który się tam zbierał był za kłopotliwy.Fosforany wzrosły po odpaleniu reaktora,wcześniej bez problemu miałem PO4-0,04.Teraz ująłem wkładu,zwiększy się prędkość odcieku więc może to coś pomorze.

Darek,jak włożyłem BK300 to w pierwszy tydzień wywalił mi naprawdę sporo syfu a teraz już nie ma co pienić i stąd moja myśl o mniejszym,ale nic nie przesądzone jeszcze.

Waldek jak zwykle ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, Nie obnizysz poziomu PO4 zwiekszajac odciek i odejmujac wklad. Wszystkie fosforany jakie sa bedziesz jedynie dawkowal szybciej. Musisz zadbac zeby filtracja nim sie zajela, Musi byc skonsumowany lub usuniety w nadmiarze z wody. To jest niestety cena reaktora, PO4 bedzie zawsze trafiac do baniaka, tego nie unikniesz..


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wczoraj sprawdziłem odciek u siebie - wyszło że ma 0.02 mniej jak w zbiorniu :) ale to raczej błąd pomiaru hanki. Z drugiej strony więcej też nie miał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamację producent odrzucił,ale jest prawdopodobieństwo,że mogłem kupić zanieczyszczoną partię.Poczekamy co pelletki pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstał mi mały problem bo pelletki w filtrze się,że tak powiem zgluciły i filtr stanął.Całość teraz leży w wiaderku a czyszczenie tego zajęło mi godzinę.Nie wiem w czym był problem,ale przypuszczam,że za wolny przepływ.Ja miałem to podłączone do pompy obiegowej i wydawało mi się,że przepływ był dobry.Filtr mam 1,5L i chyba będzie trzeba będzie dokupić osobną pompę,jeszcze nie wiem jakiej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie peletki kręciła NJ2300, musiałem ją nawet skręcać bo była za duża zadyma. Nic się nie kleiło i nie gluciło. Aha, dopiszę - filtr był 2,5 L, peletek 0,5 L.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstał mi mały problem bo pelletki w filtrze się,że tak powiem zgluciły i filtr stanął.Całość teraz leży w wiaderku a czyszczenie tego zajęło mi godzinę.Nie wiem w czym był problem,ale przypuszczam,że za wolny przepływ.Ja miałem to podłączone do pompy obiegowej i wydawało mi się,że przepływ był dobry.Filtr mam 1,5L i chyba będzie trzeba będzie dokupić osobną pompę,jeszcze nie wiem jakiej mocy.

u mnie po jakiś 10 dniach też się zgluciły jak napisałeś...trochę spęczniały i namnożyły się bakterie, też się posklejało....wystarczyło u mnie umyć sitko na górze, wyjąć gluta jak galaretę z odpływu filtra i wymieszać sklejone pelletki...po właczeniu znowu wszystko ruszyło...po dosypaniu pelletek taka sama sytuacja...znowu rozmieszałem i działa wszystko


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak inni używają tych pelletek XL.Przed chwilą się dowiedziałem,że one raczej powinny być w siatce i mogą sobie leżeć w sumpie.Generalnie w instrukcji pisze by je umieścić w silnym przepływie.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.5L XL w FR509, napędzane NJ1700 - lekko skręconą.

Pomiary z wczoraj : PO4 - 0 , NO3 -1

Tylko że też mam refugium więc nie wiem czego to większa zasługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kręcą się od tygodnia, wrzuciłem je do starego filtra po zeovicie, jak się przewinę przez sump to zawszę lekko je wstrząsnę. Do filtra wpiłem pompę 1500l skręconą do minimum, więc w mojej ocenie daje jakieś 600 / 800 l / h.

Na razie zaobserwowałem jedną fizyczną różnice, musiałem skręcić odpieniacz po zaczął mi fest na mokro wywalać.

W "chemii wody" różnic nie znam - jeszcze nie zdążyłem zrobić testu. Przed ruszeniem XLów PO4 - 0,15, NO3 ok 2.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w przegrodzie nie zapewnisz odpowiedniego przepływu po całości i wytworzą się martwe strefy przy dnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.