Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

By nie było różowo,ostatnio mam problem z acrami.Jedna z fioletowej zrobiła się brązowa a teraz podciąga sukienkę,druga zbielała całkiem a trzecią szybko musiałem ciąć by coś odratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, żebyś nie wiem co robił to wszystkim koralom nie przypasujesz, zawsze któryś w określonych warunkach będzie czuł się lepiej a inny gorzej i nie ma się co tym przejmować, każdemu od czasu do czasu lecą spsy i oby tylko nie poleciały wszystkie :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pozostaje,ale jak się klient na całość by trafił to bym sprzedał,czyli zostaje na 100%.

Jakoś nie zrozumiałem sensu wypowiedzi - tzn zbiornik chcesz mieć nadal, ale jak by był kupiec na obecne to byś opchnął i nowe postawił? Większy/mniejszy/ inny?

Dobrze rozumuje?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pozostaje,ale jak się klient na całość by trafił to bym sprzedał,czyli zostaje na 100%.

Marek, biorę całość z miejsca, ale Ty zorganizuj transport ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, świetne masz te nowe lpsy :)

Tak na marginesie, świetne masz te nowe lpsy :)

One są od bardo dawna,ale urosły mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz - przegapiłem. Kwesie wyzbycia się życia przy przeprowadzce rozumiem - ale odkupić potem od nowa cały sprzęt to czysta strata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się martwię moją temperaturą,dziś dzień chłodny,wentylator chodzi od samego rana a temperatura 28,2. Tak się zastanawiam co mi ją podbija,ale chyba to będzie lampa z świetlówkami.Taką temperaturę mam od dawna a przez noc zbiornik nie nadąża się wychłodzić.

W sumpie tylko pompa odpieniacza i obiegowa,grzałki brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za mały ten wentylator.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz ten wentylator ustawiony?

Ja kupilem dwa 120mm (takie jak do kompa), ale na dziale samochodowym ;) podlaczone pod zasilacz od routera.

Jeden ustawiony na koronie nad kominem zbija 1.5° w 3h. Troche szumu slychac, ale mozna by sie nim chlodzic w salonie ;)

Tylko ze mam jedna hybryde, druga same led.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio problem był ten sam. Okazało się, że termostat w grzałce się rozregulował i grzałka zamiast grzać do 25*C grzała do 28.5*C


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A w nocy wiatrak chodzi?

Z tego co wiem to Ty lubisz cisze :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, najwyższy czas skorzystać z kiepskiej pogody, ubrać ciepłe skarpety i wychłodzić trochę mieszkanie - na pewno pomoże.

Założę się że w pokoju masz przynajmniej 24-25 stopni, więc taka temperatura w akwa to norma ( niżej nie zejdzie ), jak dodasz do tego grzanie pomp i co ważniejsze oświetlenia to się nie dziwie że masz tyle stopni w akwa i przez noc ci się nie umie wychłodzić, to nie jest 30 litrów które wychłodzi ci się w ciągu kilku godzin do temperatury pokojowej


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to nie wina temperatury w pokoju. Ja mam teraz w salonie 23-24*C a w baniaku twardo 25, w upalne dni które były w maju podniosła się do 27 i tyle samo miałem w pomieszczeniu. Mam mały zbiornik w porównaniu z Twoim więc u Ciebie powinno być łatwiej utrzymać temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to niech pochodzą w nocy i wtedy w dzień dasz sobie radę z temperaturą w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to nie wina temperatury w pokoju. Ja mam teraz w salonie 23-24*C a w baniaku twardo 25, w upalne dni które były w maju podniosła się do 27 i tyle samo miałem w pomieszczeniu. Mam mały zbiornik w porównaniu z Twoim więc u Ciebie powinno być łatwiej utrzymać temperaturę.

Soobeek, ale Ty masz ledy nad akwarium, a jednak 8x80 w T5 ładnie grzeją wodę.

Ja teraz mam 8x54W w T5 i tez mi ładnie grzeją więc wiem o czym mówie. Jk miałem 2x250HQI + 4x54W T5 to prawie ugotowałem akwa. Miałem wtedy 36 stopni w akwa - masakra

Ostatnie lato miałem 270W w ledach i temperatura w akwa była taka jaka w pokoju


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10x80, temp wody 24,5 rano 25,5 wieczorem w gorące dni, w najwieksze upały 26,5 wieczorem. Nie mam żadnego chłodzenia. Musisz mieć straszny war w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10x80, temp wody 24,5 rano 25,5 wieczorem w gorące dni, w najwieksze upały 26,5 wieczorem. Nie mam żadnego chłodzenia. Musisz mieć straszny war w pokoju.

A jaką masz temp. w pokoju ?

Ja u siebie zauważyłem że temp w akwa jest jakieś 3 stopnie wyższe niż w pokoju.

A marek już gdzieś pisał że ma problem z temperaturą w pokoju i zastanawiał sie nad Klimą.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W największe upały dochodzi do 25, normalnie ok 21, pomieszczenie duże na parterze wolno sie nagrzewa a w nocy dobrze wietrze. Taka masa wody szybko sie tez nie nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.