Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego to ja mam właśnie pecha,najpierw pierwszy odpieniacz na początku się zepsuł teraz kolejny zrobił to samo.Nie Wiecie nawet jakiego mam doła z tego powodu a jeszcze czeka mnie ogromny jak dla mnie wydatek na naprawę pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebrnęłam przez prawie całe 75str, oj żeby mi te mądrości w głowie zostały :) i byśmy mogli kiedyś podobnym baniaczkiem się pochwalić :)

czy moje oczy mnie nie myliły...i zakupy w erybce się udały? :D

marzena


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką lipę z pompą to powinien zapłacić sprzedający.Ja bym nie odpuścił.Na twoim miejscu za koszty naprawy obciążył bym Staniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wreszcie pierwsze info o mojej pompie.Nim będą kombinować z motorem wpierw chcą doprowadzić do porządku wirnik,który ma za krótkie piny i trzeba wymienić wlot do pompy bo ma za duży rozmiar.

Już nie pamiętam,ale ktoś mi proponował żółtą nakładkę na wirnik i teraz nie pamiętam,prosiłbym o kontakt.Powinna mieć 60mm.

A nie mówiłem żeby zmniejszyć wlot do pompy ??? :) :)

Nawet linki z częściami i instrukcjami na jednym z forów podsyłałem.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej pompie nie wystarczy wkrecic nową tuleje. Z tego co można wyczytać na AR są tam jakieś rozwiercenia, kable sylikonem klejone, igły na wirniku krótsze(zdarte), i co więcej niech się bardziej w temacie wypowiedzą, ogólnie lipa jak roman napisał.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaSS

o jakich rozwierceniach piszesz, bo ja o nich nic nie wiem ?

O jakim klejonym silikonem kablu piszesz, bo tez nic mi na ten temat nie wiadomo ?

Moze faktycznie pojdzmy Twoja zlota mysla: "i co więcej niech się bardziej w temacie wypowiedzą".

Ps: mam staly kontakt z Markiem i na wszystkie jego maile odpowiadam.

Roman, nie podniecaj sie. Inmar juz dostal pieniadze na konto mimo, ze jak mu proponowalem, nie wyslal jej do serwisu Royal Exlklusiv.

Mam natomiast pewne obawy co do serwisu ktory wybral, czy jest przez Royala autoryzowany, czy kolega w piwnicy mierzy dlugosc igielek. Mialem te pompe podlaczona przez dwie doby przed wyslaniem i chodzila jak zyleta, innaczej bym jej nie sprzedal.

Zawsze trzymaj sie zasady "Ja bym nie odpuścił". U niektorych to typowe mimo, ze nic w danym temacie nie wiedza.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować wypowiedź osoby która widziała tą pompę, ja jej nie widziałem wnioskuje z tego co czytam. Po tym wyrabiam sobie zdanie więc jeżeli nie jest prawdą co co napisane to napisz dla jasności.

"Marek, z zewnatrz widac ze ta pompa sporo przeszła tam gdzie wchodzi kabel od zasilania widziałem silikon co już dobrze nie wróży , wirnik skoszony przez zbyt głęboko wkrecana zwezke , brak pinu na wirniku , rozwiercony otwór poboru powietrza. Przecież to jest bk tam nie powinno się ingerować ale ktoś kto to sprzedawał albo jest laikiem i mógł o tym nie wiedzieć albo jest starym cwaniakiem i nabil ciebie ostro w bambuko.

Generalnie nie zazdroszczę bo remont tej pompy pochłonie majątek.

Pozdrawiam"


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja korespondencja z Markiem z 5-go maja:

"Czesc Marek,

jak moge pomoc ?

Pozdrawiam

Stach"

Marek:

"Może zwrot jakiejś części kasy na naprawę pompy ?"

Takze nie nakrecaj sie. Troche sie z Markiem znamy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaSS nie sądzisz, że jako kibic z boku ryjesz w tym wątku jak świnia w korycie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zwrócisz za naprawę to powinno być normalne, nie chwalebne. Wkleiłem ten cytat żeby udowodnić że coś tam wiem w temacie, a Ty podważyłeś moją wiedzę. Gdybyś napisał "ok pompa miała feler zwracam koszty naprawy" wcześniej nie było by tematu a Ty napisałeś że nic o tym nie wiesz.

PS nie nakręcam się ale jestem zdania że w tak wąskim gronie sprawy powinny być wyjaśniane bo później strach na targowisko wchodzić a brakiem kompletnej informacji szkodzisz też Swoim interesom.

LukaSS nie sądzisz, że jako kibic z boku ryjesz w tym wątku jak świnia w korycie.

Ja myśle że każdemu powinno zależeć na przejrzystości tranzakcji na targowisku, jeszcze niedawno był o tym temat.

Edytowane przez LukaSS (wyświetl historię edycji)

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani,

Ja widziałem tą pompę i powyższa wypowiedź jest moja , opisałem to co widziałem i nic innego. Co do mierzenia długości igiełek , to uwierz mi na słowo widać gołym okiem ścięte piny bez mierzenia , ale żeby była jasność ja nie serwisuje pomp :).

Jeśli proponowałeś , żeby wysłał pompę do Royala a on tego nie zrobił , to nie będę tego komentował.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że gdyby był to legalny (opodatkowany handel,pośrednictwo) nie było by żadnego problemu z reklamacjią,rękojmią itd a tak zawsze prędzej czy póżniej wychodza kwasy .I dziwi mnie to że nikt na to jeszcze nie zwrócił uwagi z moderatorów oraz włascicieli forum .Z całym szacunkiem ,ale posiadanie najwiekszej ilości postów na forum nie upoważnia to prowadzenie działalności handlowej na forum .Nawet w Niemczech regularny handel towarem powyżej 1000Euro jest zobligowany do zgłoszenia w odpowiednim urzędzie .Dlatego to tak samo powinno byc nie dopuszczalne jak konfekcjonowanie wegla czy stały handel koralami na forum .

ps.sorry Marek że nie w temacie ale ileż można sam prowadzisz biznes a kupiłes zajechany 5 letni odpieniacz za 75% ceny rynkowej .No chyba że był garażowany i dziadek jeździł nim tylko w niedziele :clap:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,mam z Staszkiem kontakt,odpowiada na maile i zaraz na początku zaoferował pomoc z swojej strony a następnie przelał na moje konto 200zł.Pompy do Royala nie chciałem wysyłać bo zależało mi na czasie,myślałem,że u Skiby zajmie to 2-3 dni a poza tym same wysyłki w obie strony to spory koszt a jeszcze bałem się kosztów naprawy u nich.To co chciałem naprawić to silnik pompy,o reszcie usterek nie miałem pojęcia.Może jutro będę miał jakieś wiadomości w sprawie pompy,teraz chodzi u mnie zastępczy odpieniacz więc jestem spokojniejszy.

To co wiem na razie to Skiba wlot pompy ma na miejscu,nie ma nakładki wirnika do tej akurat pompy a silnika jeszcze nie sprawdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zł? To może na przesyłki ubezpieczone może Ci starczy....


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,

"Gdybyś napisał "ok pompa miała feler zwracam koszty naprawy" wcześniej nie było by tematu a Ty napisałeś że nic o tym nie wiesz."

Napisalem, ze gdybym wiedzial o felerze to bym jej nie sprzedal lub go opisal. Pompe sprawdzalem dwa dni...

Naprawde mocno w tym temacie pomagasz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagam, a co lepiej zamieść pod dywan?

W jaki sposób przez 2 dni sprawdzałeś pompę? Bo u marka od początku nie pieniła?

Tu napisałeś, pare postów wyżej że nie wiesz.

LukaSS

o jakich rozwierceniach piszesz, bo ja o nich nic nie wiem ?

O jakim klejonym silikonem kablu piszesz, bo tez nic mi na ten temat nie wiadomo ?

(...)


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaSS - bardzo Cię proszę o nie zabieranie więcej głosu w tym wątku i w tej sprawie (pienisz gorzej niż stary odpieniacz i chyba chcesz sobie nabić postów).

I naprawdę zastosuj się do mojej prośby.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skoczekPL

Czy złamałem jakiś punkt regulaminu? Nie są to posty nabijające, zresztą na co mi one?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skoczekPL

Czy złamałem jakiś punkt regulaminu? Nie są to posty nabijające, zresztą na co mi one?

Regulaminu nie, ale już na aquareef-ie się wyładowałeś (przepraszam pomogłeś) w tym temacie i styka. Po co bić pianę dwa razy tak samo ?

EOT z mojej strony.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AR nie rozmawiałem ze Stanim, a chciałem poznać(i z tego co wie nie tylko ja) wersje Staniego, nie lubie sobie wyrabiać opini pochopnie. Chciałem żeby wyjaśnił sprawe i może zbyt mocno ciągłem za język, ale skoro sam sobie nie chce pomóc a władzom forum nie zależy na wyjaśnieniu tematu tylko uciszeniu to tylko ogranicze się do czytania go tutaj. Pisał będę tam gdzie nie ma ograniczen....

Obudz się pomocny człowieku. Bo to nie temat o odpieniaczach tylko temat o akwarium Marka, więc robisz syf i offtop. Przeczytaj dokładnie moją prośbę do Ciebie - wtedy być może zrozumiesz co miałem na myśli.

Skoczek


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły offtop sobie robicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na AR nie rozmawiałem ze Stanim, a chciałem poznać(i z tego co wie nie tylko ja) wersje Staniego, nie lubie sobie wyrabiać opini pochopnie. Chciałem żeby wyjaśnił sprawe i może zbyt mocno ciągłem za język, ale skoro sam sobie nie chce pomóc a władzom forum nie zależy na wyjaśnieniu tematu tylko uciszeniu to tylko ogranicze się do czytania go tutaj. Pisał będę tam gdzie nie ma ograniczen....

Wiec pisz tam i powodzenia :) swoja droga, planujesz cos kupić od staniego czy jedynie popisac sobie chcesz? Bo ja planuje zakupy w przyszlosci u niego i jakos Twoje posty nie robia na mnie wrażenia chociaż ani Ciebie ani Staniego nie znam. Jak kupujesz używany sprzęt to zawsze jest ryzyko wpadki, takie życie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,

"ale skoro sam sobie nie chce pomóc"

O czym Ty wogole piszesz ?

Czy jest jakas przez Ciebie wyznaczona suma pieniedzy jaka bys przelal na konto kolegi, po jego pierwszej wzmiance o tym, ze cos sie nie tak dzieje z pompa ktora mu dostarczyles ?

Jeszcze raz podpowiadam, ze z Markiem jestem w kontakcie. Prosze Cie, nie wchodz miedzy nas z Twoja pomoca.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze problem o ktorym Marek pisze sluzy nam wszystkim. Warto aby ta pomoc okazala sie skuteczna, czyli jesli ktos ma zamiennik, awaryjna pompe itd lub wie jak to naprawic po minimalnych kosztach to prosze pomagac natomiast inne uwagi dotyczace relacji Marka i Staniego niech pozostana miedzy nimi. Sa w kontakcie i to powinno innym wystarczyc. Nie sadze zeby akurat Stani chcial naciagnac kogokolwiek i na czymkolwiek. Dajcie wiec spokoj, jak nie umiecie naprawic pompy to o czym chcecie pisac?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że narazie musimy się wstrzymać w temacie " POMPA " dopóki Marek nie odbierze pompy z naprawy.Na pewno Marek i Stani dogadają się i być może zdradzą nam jak to potoczyło się dalej.

Edytowane przez PITER 1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.