Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

ja się wcale nie uparłem ,jest wypas sam bym chciał taki mieć ,ale obsada jak na razie może kolidować z zdrowo rosnącymi koralami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie da rade :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego ladnie to wszystko wyglada ... ale z rybolami to szalejesz :coffee:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie,uzbierało się pytań więc odpowiem hurtem a w razie jak o czymś zapomnę to proszę przypomnieć.

Zbiornik mam wysoki i na dodatek jest na wysokim stelażu i z koroną,ale całość się prezentuje za...fajnie.Rękoma do dna nie dosięgam,ale na razie nie miałem potrzeby więc później się będę martwi,są szczypce,drabiny a w razie czego Wojtes pomoże lub żona będzie mnie trzymać za nogi.

Diacanthus na razie nie je mrożonek,ale skubie skałę i wszędzie go pełno,pływa po całym baniaku cały dzień,bicolor jest na razie bardzo nieśmiała.Z ryb jeszcze w sobotę dojdzie borsuk i potem już będę się rozglądał za koralami,choć mam tam już clavularię zieloną,montiporę zieloną,kilka szczepek capnelli,to tak na początek.

Od początku pisałem,że jakoś ryby bardziej mnie fascynują niż korale,ale na pewno będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar jak pienidło już chodzi ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko się kula dobrze,lub prawie dobrze.11 rybek sobie śmiga,korali na razie jak na lekarstwo czyli kilka miękasów.Dzisiejsze parametry to Ca i Mg do podbicia,Kh wysokie bo koło 11 a No3-1 i PO4- 0,06.Dalej nie zdecydowałem na czym oprzeć filtrację,ale w 90% będzie jak u Staszka wódeczka.W tej chwili podaję ozon w ilości około 50mg/l przez cały dzień a redox mam 265.Światłem świecę 70% led bez świetlówek póki co.

Diacanthus wreszcie zabrał się za mrożonki,inne ryby od zaraz nie miały z tym problemu.Borsuczek trafił się odważny bo pływa gdzie popadnie,zawsze w centrum uwagi i do żarcia pierwszy.Oprócz żółtka od Oliwiera (niestety daleko jest do jego sklepu)reszta życia jest z Skrzydlicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Marek. :thumbsup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy akwarium.....nie podoba mi się,wyskoczyły okrzemki,diacantus jako jedyna ryba dostał ospy. :crybaby:

Pomału szukam LPS-ów,ale raczej nie szczepek.Jeśli ktoś ma propozycje to proszę foto z ceną na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Marku w twoim przypdaku to szczepki giną w otchłani :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy akwarium.....nie podoba mi się,wyskoczyły okrzemki

Inmar - masz świeży baniak, mineły 2-3 miesiące od zalania a tobie się nie podoba :wallbash:....... Marku - czassssss, potrzeba czasu, wrzuć koralowce, skopletus podstawową odsade i czekaj.. zajmij się czym innym, raz kiedyś zrób podmianę, skoryguj parametry i czekaj....Za jakiś czas spojrzysz na baniak z dystansem skoryguj to co ci się nie będzie podobać i dalej czekaj :) Piękno przyjdzie z czasem, razem ze wzrostem koralowców i ryb.

Widzę że to twój trzeci baniak więc trochę doświadczenia już powinieneś mieć w tej kwestii.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację Tomiooo.Jestem dziś po pierwszej podmiance 90L.Musiałem wyliczyć ilość spuszczanej wody do kanalizacji by wylana i wlana woda ilościowo się zgadzała i coś mi nie wyszło bo pomyliłem się o 12 litrów.Wczoraj zmieniłem oświetlenie a więc ledy poszły na 50%, ale dołożyłem świecenie świetlówkami od 12 do 21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Marku daj fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Elegancko, może jakaś fotka..??

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś rano odszedł na wieczną rafę Diacanthus,nie nauczył się do końca jeść jak powinien.Skubał skałę,skubał czasem mrożonki,specjalna mrożona gąbka też nic nie pomogła. :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem ostatnio to samo. Ja mówię pass, póki co.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przykro czytać. Choć jeśli mogę Ci coś na przyszłość doradzić, to jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na jedzącego Diacanthusa powinieneś raczej wybrać odmianę z żółtym brzuchem. Zwykle są w lepszej jakości (jest większa szansa, że były "dobrze" złowione i przechowywane w lepszych warunkach, a na pewno krócej leciały).


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wstyd się przyznać,ale coś się dzieje i nie wiem co.Na piasku mam brunatne glony tworzące takie pajęczyny,skała jest w całości porośnięta jak by watą,meszkiem,tworzy taki kożuch.Padły po kolei wszystkie anthiasy,dziś widzę,że bicolor jedno oko ma już białe.Od dawna nie widzę ślimaków,zostały jakieś dwa niedobitki.

NO3,Po4,Ca,Kh,Mg,zasolenie w normie,innych parametrów nie mierzyłem bo nie mam testów.Redox pokazuje dziś 408,ale od tygodnia nie podaję ozonu.Lałem Biodigest i Bioptim na zmianę z Nite Out II i Specjal Blend.Korale mają się dobrze,sarcophyton,zielona clavularia,sinularie otwierają się normalnie.Montipora digitata ładnie polipuje a talerzówka ma widoczne przyrosty.

Zastanawiałem się,czy nie mam za dużo piasku bo w wielu miejscach jest go 4-5 cm,ale chyba za wcześnie by coś tam się działo i wychodziło do wody.Planuję go trochę wybrać odciągając przy okazji syf z piasku.Zmniejszyłem dziś oświetlenie.:crybaby:

Wydaje mi się,jak by ryby miały srebrzystą skórę.Przedwczoraj zapodałem węgiel.Wodę mam lekko mętną.

07406e8a4a08b607med.jpg

7eba4ff61ba58ca6med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych rybek.

A jak świecisz ledami - moc ?

Nie masz za mało światła ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba przedawkowałes pozywke dla bakterii, ja tak zrobiłem i wybiłem wszystkie pokolce i właśnie Diacanthus i navarhus padły jako pierwsze

objawy podobne a i dokładnie po biodigeście -to naprawdę silne bakterii-w sensie że w sprzyjających warunkach mnożą się na potęgę i zabierają tlen rybom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje straty to kilka tys w rybach-oczywiście to nie wina biodigestu tylko moja bo go przedakowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie raczej podawałem w mniejszych dawkach niż zalecane.BioDigest jest ampułka chyba na 1000L i jedną co 2 tygodnie dawałem.W starym zbiorniku też całą dawałem,ale to było na 360L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a nie jest to cyjano tylko w niestandardowym kolorze? Jak jest go dużo to jest toksyczne?

Ja bym podał chemiclean raczej nie zaszkodzi a może pomoże.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.