Skocz do zawartości
bleq

uparty zawor - jak wyragulowac ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy prosze o pomoc bo powoli puszczaja nerwy...:/

Otoz zawor za prawie 90zl... ( bo niby orginalny i lepszy ) a tu klops

od 2 godz probuje go ustawic tak zeby miec taki poziom wody w kominie zeby nie chlapalo...

W malym akwa robie to w 3 minuty a jest tam zawor za 4 zl......

Odrobinke popuszcze zawor to woda splwa do polowy komina i mam chlupawke glosniejsza od tv....

znow odrobinke zakrece to woda w kominie wyrownuje sie z poziomem wody w akwa i przelewa sie przez rewizje.....

Najgorsze ze ten zawor nie ma precyzyjnej plynnosci...... staram sie jaknajdelikatniej go przykrecic a i tak przeskakuje za bardzo.....

prosze o pomoc bo z taka fontanna moge zapomniec o nowym akwa....

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze jak delikatnie ci sie przeleje przez rewizje bo bedziesz mial cisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDL tak ma, do regulacji ciezko z nim. do regulacji lepiej effasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem się wyrobi a teraz spróbuj młoteczkiem lekko pykać w uchwyt jeśli nie jest okrągły.U mnie to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym zeby przez rewizje sie nie przelewalo... walcze caly czas..... dramat


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 2 rencamy! :lol:

Piszę poważnie... Też mam uparty zawór ale techniką "na 2" będziesz precyzyjniejszy. ;%29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Rurę rewizji przytnij tak, zeby była krótsza o jakies 2 cm od poziomu wody w akwarium, wtedy zaworem wyreguluj tak żeby woda minimalnie przelewala się rewizją, wtedy będziesz miał ciszę. I jeszcze jedno, to że w malym udaje Ci się wyregulować, a w duzym nie to kwestia nie zaworu, tylko pompy :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rewizję naciętą lekko z 2 stron, w sensie że zrobione 2 małe rowki ... po 20 minutach kręcenia zaworem udaje mi się dojść do szewskiej pasji i takiego stanu, że woda ledwo sączy się tymi rowkami ... i wtedy właśnie jest cisza. Tak więc jak pisze Seb coś w tym przycięciu rewizji jest.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dopisać,że nie ma opcji wyregulowania tego na stałe bo w razie różnic prądu pompa będzie różnie podawać.U mnie się lekko się przelewa przez rewizję i jest ona nacięta dosłownie brzeszczotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie powinno być.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas pronuje dwiema rencami ;) niestety nic.... juz uleglem patentowi z przelewaniem przez rewizje ale i tak poziom podnosi sie do poziomu wody w akwa....

zaczynam obawiac sie czy pompa nie jest za mocna.... wiecej wody pompuje niz zdazy zlac sie przez splyw....


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż drugi zawór, będziesz mógł dokładnie regulować.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zawór na pompie powrotu i jak czasem zaczyna mi się przelewać przez rewizję to po prostu minimalnie przykręcę zawór :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest patent Skiby... Jeden zawór główny , drugi mały pomocniczy do dokładnego wyregulowania.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie zawór na bajpasie i nim reguluję dokładnie . Jak go odkręcę to więcej wody w sumie a mniej w akwa i odwrotnie a dużego zaworu wcale nie ruszam.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest patent Skiby... Jeden zawór główny , drugi mały pomocniczy do dokładnego wyregulowania.

Mam dokładnie tak samo, nie wiem czy to czyjś patent ale jak miałem problemy podobne do kolegi założyłem drugi zawór do dokładnej regulacji i pomogło.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też zawory bramowe,mam taki na spływie i nie ma problemu z regulacją,ale cena ich niestety powala

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z dodatkowymi zaworkami nie wyszło i wywaliłem,ale to dawno było.Bleq,spróbuj ten zawór rozruszać czyli kręć do oporu w obie strony przez jakiś czas a może się rozluźni.Reguluj po dosłownie 1ml i zostaw na minimum 15 minut i dopiero korekta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam w planach (jeszcze tego nie sprawdzałem) dorobić dźwignię do kulowego VDL. Dzięki temu, przynajmniej teoretycznie regulacja będzie bardziej precyzyjna i znaczniej lżej.

Mam na myśli ok 30-40cm drążek przymocowany do rączki.

Pozdr,

JB


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy problemach z regulacją na milimetry VDL-a robię tak: kilka razy energicznie zamykam i otwieram. Później delikatnie ustawiam do właściwego położenia.

Podczas "machania zaworem" chyba się nieco przeczyszcza i łatwiej go ustawić.

Trzeba nabrać trochę wprawy. Wcześniej godzinami siedziałem w szafce :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze "co kraj to obyczaj" :)

Zauwazylem ze jak poluzuje nakretki, te ktore trzymaja caly zawor to dzwignia chodzi bardzo lekko. niestety wtedy zawor cieknie. z drugiej strony zawor mam nad sumpem wiec moze sobie tam kapac ale czy to dobre rozwiazanie ??

Niestety na drugi zawor nie mam juz miejsca...

Parent z dorobieniem dzwigni bylby dobry jakby cala dzwignie ta ktora jest terz wymienic na taka z dluzsza raczka poniewaz ta orginalna jest dosc elastyczna i przy przykrecaniu zaworu najpierw sie lekko wygina a dopiero pozniej przeskakuje domkniecie zaworu.... moze jakby ta dzwognia byla 100% sztywna to precyzyjniej by sie nia manewrowalo


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.