Skocz do zawartości
grzeniu

zmętnienie wody w jedną noc- co to

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co to może być to zmętnienie woda w jedna noc zrobiła się mleczna. Wczoraj akwarium dostało dodatkowe światło ale paliło się tylko godzinę może dwie i akwarium wygladało kapitalnie. Dzisiaj rano woda mleczna, czy to zapowiedź jakiejś plagi i co z tym zrobić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, bakterie wykwitły. Lejesz coś do akfa ? Bo może ciut przedawkowałeś ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś imprezy wczoraj w domu?

Jak się przedobrzy z Wódka to woda robi się mleczna następnego dnia. Może ktoś Ci ja wlał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jesli lales jakies bakterie to zakwitły sam to miałem mozesz zobaczyc :) poczekaj podnies cyrkulacje tak aby łapała powietrze i wsio samo zejdzie za kilka dni :)

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Tak jak ci kolega sPRYTNy sugeruje, moglo cos trafic do akwa co stalo sie czynnikiem zapalnym dla bakterii. Swiatlo tez moze spowodowac pewne zachwiania, zazwyczaj nawet dojrzale akwa zaczynaja kwitnac na nowo. Wazne jaka lampa, jak mocna w stosunku do juz posiadanej, chociaz osobiscie sadze ze tylko jedna do dwoch godz przez noc nie powinno miec to az tak duzego znaczenia. Dla pewniaka jak juz tu wspomniano napowietrzaj dobrze, monitoruj zwiazki azotowe na biezaco i notuj wszystkie zachodzace zmiany jesli sa takie. Zrob liste wszystkiego co wlales i wsypales do baniaka. A nie przelal ci sie kubek ze skimmera?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz obsade, moze cos ci padlo, np slimak i lezy za skalka


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się odpieniacz?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co zastanawiałem się i rozmawiałem z kilkoma biologami na temat tych "zakwitów" i ich zdanie było w zasadzie zawsze to samo! zakwit bakterii to raczej mało prawdopodobne zjawisko...i mało prawdopodobne by przychodziło tak szybko i powodowało białe zabarwienie. raczej takie białe zmętnienia wody mogą być wywołane wytrąceniem się jakiś pierwiastków z wody...

ale oczywiście nie chcę tu podważać czyjejś wiedzy i doświadczenia, raczej chciałem tym wpisem poddać pomysł do dyskusji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit bakterii to takie raczej stwierdzenie umowne, a pytałes tych bilogów może o pierwotniaki?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzebuję bo nie chce zakładać nowego tematu, mam podobny problem z mleczną wodą.U mnie jednak wygląda to tak:

rano godzina 7 woda lekko mętna ale widoczność w akwarium w miarę(światło jeszcze się nie pali)

rano godzina 9 woda coraz bardziej mętna, widoczności w akwarium praktycznie brak(światło jeszcze się nie pali)

około godziny 10 zapala się światło no i oczywiście mleko się utrzymuje ,zaczyna schodzić dopiero około godziny 17+ ,do godziny 20 akwarium zaczyna wyglądać "znośnie" ale nadal jest widoczna mgła ,światło gaśnie i następnego dnia znów historia się powtarza i tak juz od kilku dni. Próbowałem silnie napowietrzać kostką lipową + głowica cylkulatora i tak przez około 60h i woda zrobiła się przejrzysta jednak po kolejnej nocy znów to samo. Zbiornik ma około 3 tygodni no2 i no3 0,jako testera wrzuciłem 3 małe xenie i 2 kraby pustelniki które widać że mają się dobrze.Akwarium 45l zalane 3/4 stara i 1/4 nową wodą z sola kenta w kaskadzie węgiel,wata i odpieniacz.Przyznaję się że na początku przedawkowałem bakterie bo podałem pełną dawkę a przecież woda była w 3/4 już "używana"ale cały zakwit zaczął się po 2 tygodniach od ich dawkowania. Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolować parametry, obserwować zwierzaki i czekać. Dojrzewanie to własnie ustalanie równowagi więc pojawiają się nie tylko glony, plagi żyjątek, ale też właśnie takie zjawiska.

Pewnie to zakwit mikroorganizmów, wytrącanie czegoś? mało prawdopodobne, ale mozliwe, że woda jest cieplejsza i to coś się rozpuszcza własnie jak sie nagrzeje. Ale jak nie dodawałeś żadnych poprawiaczy to raczej nie. Po ilosci zwierzaków to też nie rozmnażanie.

Przeczekać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seaweed,

tak bywa we Wroclawiu...

Jesli uwazasz, ze dojrzewanie jeszcze sie nie zakonczylo, to po prostu odczekaj. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest ze to dziadostwo codziennie wieczorem jak znika robi mi nadzieje ze rano tego niebedzie.Dodam jeszcze ze na tafli wody unosi sie taki jakby kozuch,a cylkulator oczywiscie ustawiony jest tak zeby dosyc mocno to mieszal jednak nic z tego nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.