Skocz do zawartości
ejerzyk

Halichoeres chloropterus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem Halichoeres chloropterus wielkości 6-7 cm. Rybka ma w zwyczaju zakopywać się w piachu, co z resztą na noc praktykuje. Problem polega na tym, że rano, jak światło się już jakiś czas świeci, a mrożonka jest już rozmrożona i gotowa do podania, to Chlorek nadal śpi. Pewnie będąc w piachu w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy, że śniadanie już czeka. Nie mogę dłużej czekać z podaniem żarełka, bo po pierwsze obeznane z życiem ryby już chodzą po wodzie, żeby dostać się do kubka z jedzeniem, a po drugie muszę wyjść. Na szczęście wiem, gdzie Chlorek się zakopuje, więc jednym ruchem palca po dnie go budzę i on rześko wstaje i jest gotowy do jedzenia.

Czy dobrze robię? Martwię się o niego, bo jest świeżak i oczywiście inne rybki go jeszcze czasem ustawiają i nie chcę, żeby omijał poranny posiłek, ale z drugiej strony nie widzi mi się tak codziennie go budzić...

Ciekaw jestem co doradzicie... czy budzić go tak na razie, bo może się przyzwyczai do porannego wstawania... czy dać mu spokój i jakoś sobie sam będzie musiał dać radę? Na razie są święta, więc mogę poczekać z jedzeniem, aż wstanie, ale do której czekać?

BTW Rybka bardzo fajna, bardzo towarzyska i spokojna, fajnie pływa po całym akwa i wszędzie jej pełno, no i jest przepiękna. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem, to zdecydowanie polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj miałem tą rybke ,i nie budziłem jej ,a też przesypiała pore karmienia nie dostanie z 3 razy to sobie budzik nastawi :lol: i będzie czekał na ciebie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty lubisz jak ktoś z wyra cię wywala ? :lol: i mówi "idz na śniadanie" a Ty chcesz spać oczywiście ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Odświeżam temat. Czy to prawda, że ta rybka kontroluje populację wieloszczetów? Może dlatego śpi bo sama się wyżywi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Czy to prawda, że ta rybka kontroluje populację wieloszczetów? Może dlatego śpi bo sama się wyżywi ?

Tak, zabija wieloszczety a nawet widziałem jak zjada wirki. U mnie też wstaje rano kiedy mu się podoba, nie martw się o wyżywienie tej rybki ona sama sobie bardzo dobrze radzi:) Pozdrawiam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A czy ta ryba i jej innego koloru wersje mogą też dybać na korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.ja się z tym nie spotkałem ,ale może być agresywna do innych ryb i kreweteki ślimaków A korale może przewracać

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

.

A to ciekawostka bo w opisach jest tylko wspomniane że może być agresywna dla innych wargaczy. Ktoś się spotkał z agresją tych ryb w stosunku do innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam macropharyngodon bipartitus i też jak ją zakupiliśmy to przesypiała pory karmienia, wtedy śmialiśmy się,że musi przejść zmianę czasu z Bali na naszą :) i faktycznie po około tygodniu przestawiła się i wcinała razem z innymi rybami i tak do dziś dnia :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Posiadam macropharyngodon bipartitus i też jak ją zakupiliśmy to przesypiała pory karmienia, wtedy śmialiśmy się,że musi przejść zmianę czasu z Bali na naszą :) i faktycznie po około tygodniu przestawiła się i wcinała razem z innymi rybami i tak do dziś dnia :)

O jakiej Ty rybie piszesz ? Bo wątek jest o Halichoeres. To 2 zupełnie inne gatunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że o innej potrafię czytać ale poruszyłam motyw zasypiania w piachu i problemy ze wstawaniem.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy ,czy krewetki są bezpieczne przy tej rybce ??

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, miałem tę rybkę od Jurka i u mnie była spokojna...miałem czyszczące i nic z nimi nie robiła.

Natomiast po sprzedaży dalej (z uwagi na jej wielkość) u Ani zaczęła właśnie tortury na krewetkach, i niestety był to egzemplarz ode mnie.

Czyli mogę pokusić się o stwierdzenie, że nie ma żadnej gwarancji, iż egzemplarz niejedzący wcześnie zacznie jeść krewetki.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - ja mam już spory okaz Halichoeresa i jedyna jej aktywność wobec innych to czasem się lubi poganiać z hexatenią :) - nie rusza ani czyszczącej, ani debeliusa (z nim jest już 1,5 roku u mnie i wcześniej u poprzedniego właściciela też byli razem więc żyją ze sobą od małego :) ), ani nie rusza wurdemanni


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak regularnego karmienia lub mało pożywienia w postaci mysis itd może pobudzić instynkty występujące w naturze.U mnie chrysus mniejszy krewny notorycznie rozgląda się za jedzeniem ryba dosyć żarłoczna.Można mieć wpływ na jego zachowanie na co wskazuje opinia Bartol ale nigdy nie ma gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu - ta rybka bardzo mi się podoba - pytanie - czy można ją trzymać w 160l razem z błazenkami, babką i MANDARYNEM (na nim mi bardzo zależy)? Czy nie zatłuką się miedzy sobą.

Posiadam jedną krewetkę i kraba perkona (był też Paguristes cadenati, ale zostały po nim tylko czerwone nóżki ;( )

Wolę się upewnić, zanim znów popełnię babola.

Edytowane przez APAP75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w ReefMaxie z dwoma błaznami, pterapagonem, mandarynem i hexatenią + 2 krewetki dał radę. Tylko znajdź mały okaz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.