Skocz do zawartości
szarykruk

Wifi w Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę już jakiś czas z problemem WiFi w lapku z windows 7. (problem nie występuje na XP)

Sieć hotelowa niezabezpieczona, hasło podaje się w przeglądarce.

Lap łączy się z siecią ale wyświetla ją jako sieć niezidentyfikowaną i wtedy nie pojawia się w przeglądarce pytanie o użytkownika i hasło. Czasami po połączeniu widzi ją jako sieć Hotel i wtedy wszystko działa, ale tylko przez parę minut.

Ma ktoś pomysł?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałeś tą sieć do zaufanych ? I pytanie czy to na każdej przeglądarce czy tylko na chromie (wiem że takie jaja na chromie nie raz były)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje uaktualnić sterowniki do karty sieciowej. Oraz wyłączyć antywirusa jeśli jest (zwłaszcza Kaspersky).

Sprawdź czy nie masz włączonego monitorowania karty sieci bezprzewodowej. Jeśli jest włączone to przez masz problemy z tym bo można ona zapobiegać połączeniu z siecią bezprzewodową.

Wystarczy wyłączyć i powinno być OK :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się też, czy masz dobry sygnał. Czasem zasięg na "3 kreski" jest za słaby, bo często do lapków wkładane są karty nie eliminujące sygnału wielokrotnie odbitego. Jeżeli masz co najmniej "4 kreski" i problem nadal istnieje, to przyczyna jest gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg jest ok. Przeglądarka to niestety ie ale nie w przeglądarce szukałbym problemu. Antywir to mcafek (tez niestety, bo wyłączenie nie bedzie takie proste).


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki AP?

dlaczego pytam, jak AP obsługuje a/b/g/n a a sterownik WIFI nie, to u mojej znajomej się pojawia dziwny komunikat że jest problem z certyfikatem

wyłączyłem jej g/n zostawiłem 56Mbps i działa jak ta lala :)

jak masz hasło to je wyłącz do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki AP, jako że to hotelowy to raczej nic w nim nie zmienie, hasła do sieci lokalnej brak. Zabezpieczenie RADIUS


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki AP, jako że to hotelowy to raczej nic w nim nie zmienie, hasła do sieci lokalnej brak. Zabezpieczenie RADIUS

czyli PPPoE, na xp nie pytał o login i hasło, RADIUS konfiguruje się jak połączenie telefoniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.