Skocz do zawartości
lukaszra

Rozgwiazda czy ja ja chce ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bo znalazlem dzisiaj rozgwiazde powiedzccie czy ja ten gatunek to chce miec w akwa czy nie ? bo ja zlapalem :)

post-12468-0-07678000-1326716770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz jej. to asterina. szkodnik


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem Goodbye my love goodbye :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takich "stworków" więcej, a nie masz innych rozgwiazd, to możesz zainwestować w Harlequin shrimp:

http://pl.reeflex.net/tiere/861_Hymenocera_elegans.htm

lub

http://pl.reeflex.net/tiere/860_Hymenocera_picta.htm

Te krewetki żywią się tylko rozgwiazdami a przy tym są przepiękne :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą że szkodnik a u mnie taka jedna franca śmiga po baniaku od początku i nie widać żadnych szkód :question:

Czy to też zależy od osobnika czy jak?

A te krewecie to przypadkiem nie będzie potem trudno wykarmic jak skończa się rozgwiazdy :coffee:

Z tego co czytałem to ponoć ciężko je przstawić na inny pokarm.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że jeśli jest tych gwiazdek więcej. To prawda że rozgwiazdy to ich jedyny pokarm ale to nie znaczy że pożrą wszystkie w godzine ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna byla :) juz poszla ... do krainy wiecznych łowów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zjedzą w dwie godziny to będą głodne :harhar:

Jeśli gwiazdki będą się mnożyć szybciej niż kreweci apetyt to OK ale to faktycznie baniak musiałby być słusznych rozmiarów a krewetka 1-2... tak myślę :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna byla :) juz poszla ... do krainy wiecznych łowów

a nie lepiej było poznać jak żyje?jak się rozmnaża?czym się odżywia?na tym polega akwarium ,żeby jak najwięcej organizmów tworzyło tą małą rafkę a póżniej zacząć kontrolować ich populację a nie na łatwego śmietnik i koniec................

idę o zakład że są następne :yes


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co robia takiego zlego te gwiazdy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko mnożą się w niekontrolowany sposób (przez podział - wystarczy jeden osobnik), zostawiają białe plamy po żerowaniu na glonach wapiennych, potrafią wykończyć osłabione koralowce (zoa, clavularię), w typowym akwarium nie mają naturalnych wrogów. Jak już zdecydujemy, że to jednak nie takie fajne stworzonko, to trudno się asterin pozbyć - szczególnie w dużych zbiornikach. Ręczne usuwanie to mordęga, a harlekina z uwagi na dietę nie da się wrzucić do baniaka z innymi rozgwiazdami.

Moim zdaniem stwór co najmniej do przemyślenia, czy aby na pewno go chcemy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ich dosc sporo i nigdy nie zauwazylm jakiegos niekotntrolowanego przyrostu, tym bardziej zerowania po koralach. Najbardziej lubia nieczyszczona tylna szybe gdzie, glon czy nalot bakteryjny, meszek. Najwieksza ma juz 2,5cm. Drugim ulubionym ich miejscem to refugium gdzie smigaja po Miracle Mud w detrytusie. Wyglada na to ze moje najbardziej lubia resztki odpadki czegokolwiek niz korale wiec chyba mamy asteriny "dobre i zle"

Zdjec asteriny w necie mnostwo z czego 99,9% na szybach i skalkach. Sporadycznie a moze przypadkiem na koralach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Cale stadko smiga i czysci szyby. Nie spotkalem ich na koralach. Wydaje mi sie, ze wargatki robia z malymi Ordnung. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisów żerowania na zao jest sporo. U mnie asteriny w słabszym okresie baniaka wykończyły piękną clavularię, żerowały na niej non stop. Nawet jeśli zżerały tylko glony, to nie pozwalały się koralowcowi otworzyć i w efekcie padł. A ja naiwnie myślałem, że są po mojej stronie :wallbash:

Mam dwa gatunki asterin, jasną i ciemnoszarą. Ta druga jeździ tylko po wapiennych i zostawia paskudne plamy. Jasna "pomogła" clavularii. Chrysus oba gatunki omijał z daleka, a żarłok był pierwszoligowy.

Brzydal u jednych wcina aiptasję, a u innych zoa i xenię. Chelmon to samo. Zwierzaki są różne, dlatego warto wiedzieć, którym gatunkom nie możemy ufać w 100%. Asterina należy do nich na pewno.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie upodobały sobie czerwone zoa (nazwy nie pamietam)... dlatego mam połączone patyczki sushi z igłą na końcu i tak z pasją co jakiś czas je nabijam na pal.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft, ale z ciebie brutal


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te france zjadły prawie cale glony wapienne. Skała czysta. Z drugiej strony ktoś pisał, że algi zatykają pory w skale. Wykończyły też wszystkie zoa, rodactis itp. Po tym dopiero wyniosły sie na szyby i jadą glony.

Inne korale omijają z daleka.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolnie ,,, zrobilem dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - jak nasadzi się gnida na polip zoa - w ciągu dnia może go dosyć porządnie obgryźć....


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem zanim "nabijecie gnide na pal" ktora podgryza korale, wrzucta jakasa fotke dla porownania

Jeszcze dzis wieczorem cykne swoim. Rano widizalem dwie, roznego koloru obok siebie. Jedna popielata druga zoltawa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to moglbym zrobic juz niezly naszyjnik z tego gwiazdorskiego suszu :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam są 2 rodzaje tych rozgwiazd - jedne szkodliwe drugie nie, a swoją drogą im więcej życia w zbiorniku tym lepiej.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jest i tak jak mowisz Tomiooo :) No ale bardziej interesuje mnie czy te 2 radzaje moga miec różne ubarwienie w zależności od mnogości suplementów w jakich miały okazje wyrosnąć. Niby im wiecej zycia tym lepiej, ale jakoś majano, aiptasie, bryopsis eliminujemy... rozgwiazdy też... bo nie pasują swoim zachowaniem/dietą etc. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne, ja przez 2 lata wyrzuciłem 1 sztukę - siedziała na koralowcu, reszta była pożyteczna bo siedziała tylko na szybach i wcinała glony, te rozgwiazdy u mnie raz się pojawiają raz znikają, wiadomo trzeba je mieć na oku, ale nie żeby od razu kibel i sru :no

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.