Skocz do zawartości
nanorafa

New-Jet 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie ile prądu wciąga pompa New-Jet 3000 przy tłoczeniu wody na wysokość 1,5m w zależności od ustawionego przepływu... ?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55W plus i plus ryzyko szybszej awarii w czasie gwarancyjnym i wiekszy chalas. Pamietaj ze chcesz ja dlawic, wiec ja jeszcze bardziej zylujesz, watow nie zaoszczedzisz. Jak bedzie chodzic swoja moca bez regulacji przeplywu a jedynie zmieniajac wysokosc slupa unoszonej wody to im krotszy slup tym mniejsze zylowanie i bedzie mniej wiecej tyle co papiery podaja. Chyba ze troche elektryk i troche elektronik z ciebie to jakims regulatorem napiecia mozna by ja zdlawic. Wtedy pobierze mniej pradu a wydajnosc przeplywu spadnie. Ktos na forum w UK chwalil sie takimi wynalazkami. Ja sie na tym nie znam ale wiem ze nie kazdy silnik da sie tak regulowac jak by sie chcialo. Lepiej kupic juz z wbudowana regulacja


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile prądu wciąga pompa New-Jet 3000 przy tłoczeniu wody na wysokość 1,5m w zależności od ustawionego przepływu... ?

Z pewnością mniej niż bez obciążenia, ale o ile mniej, to już trzeba zmierzyć. :question:


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością mniej niż bez obciążenia, ale o ile mniej, to już trzeba zmierzyć. :question:

Czyli pompa bez obciążenia pobiera najwięcej prądu, a im bardziej obciążona, tym mniej? :whistle:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa bez obciążenia pobiera najwięcej prądu, a im bardziej obciążona, tym mniej? :whistle:

Powiem więcej, po przekroczeniu pewnego progu zwanego maksymalnym obciążeniem pompy przechodzi w tryb nadprzewodnictwa, ma kilkukrotnie zwiększoną wydajność i produkuje prąd zamiast go pobierać.

A tak w ogóle, to na pudełku pompy NJ3000 jest napisane po prostu 55W. Są wykresy wydajności w zależności od podnoszenia słupa wody, ale nie ma zależności od poboru prądu... Ciężko powiedzieć, trzeba zmierzyć. A pompa ma niby regulację wydajności na wlocie, ale to chyba tylko przez zdławienia ilości pobieranej wody, więc cały czas ma wtedy te 55W + coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli regulacja przepływu jest na zworze a nie w elektryce pompy...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

regulacja jest na ssaniu pompy

regulujesz ilością przepływu wody zasysanej :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

miałem takie z 3-4 pompy

ale jak dopadłem to : :)

Pompa obiegowa Silence 1073.040

Wydajność pompy: 3.000l/h

Zużycie energii: 42W

Wysokość słupa wody: 3m

Napięcie/ Częstotliwość: 230V/50Hz (115v/60Hz).

Wymiary bez dyszy i przyssawek: 118 x 94 x 75mm.

niem porównania NJ wysiada przy niej i co ważne ta cisza :)

Pompa obiegowa Silence 1073.040

Wydajność pompy: 3.000l/h

Zużycie energii: 42W

Wysokość słupa wody: 3m

Napięcie/ Częstotliwość: 230V/50Hz (115v/60Hz).

Wymiary bez dyszy i przyssawek: 118 x 94 x 75mm.

sorry za offa

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem NJ 6000 im ma ciężej tym mniej prądu pobiera, co ciekawe pompy OR oraz cyrkulacyjne JVP pobierają mniej prądu gdy mają lekko. :wacko:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos pomp tunze z tych wykresów wynika że im wyżej wodę tłoczy tym mniej prądu bierze?

-info90.91.jpg

Byłby to tez przypadek NJ6000 ?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale pracując 15 lat w przemyśle rafineryjnym nie spotkałem pompy, która by przy zwiększaniu wydajności zmniejszała pobór prądu.W poniższym linku jest to szczególowo wyjaśnione, a na wykresach na ostatniej stronie doskonale widać, że dławienie pompy powoduje spadek poboru mocy.

http://www.pjcee.pl/a_publikacje/a_artykuly_w_prasie/art_chlodnictwo_klimatyzacja_200708.pdf

A teraz możecie stawiać mi minusyharhar.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze pobor pradu mozna sobie porownywac do ilosci wpompowanych litrow a nie czy ma obciazenie czy nie. Jak ma obciazenie to wpompuje mniej litrow, wiec pradu wcale nie "oszczedza".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.