Skocz do zawartości
ejerzyk

ATI Coral Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się ciekawa propozycja od ATI, tzn. nowa świetlówka ATI Coral Plus. Więcej info: http://www.reefmania.pl/nowa-swietlowka-ati-aquaristik-ati-coral-plus-2486

Może to być bardzo ciekawa propozycja do wspomagania światła z LED, czy HQI, ze względu na sporą zawartość widma niebieskiego oraz piki w zielonym i czerwonym kolorze. Z tego co wyczytałem ma zwiększony PAR, więc koraliki oprócz pokazania ładnych kolorów, ucieszą się też z większej ilości światła. Myślę właśnie nad dodaniem takiej i jeszcze Blue Plus do moich LEDów.

Podobno ma niedługo wejść do sprzedaży, a może już ktoś coś o niej słyszał? - kiedy ma być dostępna i czy rzeczywiście jest taka fajowska na jaką wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale to spektrum przedstawione w linku wyżej jest identyczne jak dla "ati blue plus" ,które wczoraj wsadziłem do lampy. Ta sama "rura" a inne nazwy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica

ATI Blue Plus

file_2_8.jpg

ATI Coral Plus

ATI-Coral-Plus-Spectrum_2.jpg


500l w obiegu, 6 x 54W T5, JVP 202,201, H&S, NJ 3000

4172_4177.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Robal pisze. Ten Coral Plus jest dlatego ciekawy, że to jest właściwie Blue Plus z dodatkiem czerwonego. A przy tym ma większy PAR podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ilość niebieskiego koloru nie jest taka sama...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Coral Plus jest odpowiedzią firmy ATI na świetlówkę Korallen-zucht new generation która jest połączeniem świetlówki białej oraz niebieskiej. Światło z korallen-zucht new generation jest właśnie połączeniem ATI aquablue z ATI blue plus. Pytanie czy ktoś używa kz ng i jakie są jego spostrzeżenia?


500l w obiegu, 6 x 54W T5, JVP 202,201, H&S, NJ 3000

4172_4177.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też czytasz Refmanie :)

Ciekawa propozycja ta świetlówka - na pewno jak się pokaże to ją kupię i zobaczymy co i jak.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ilość niebieskiego koloru nie jest taka sama...

Moim zdaniem nie jesteś w stanie tego stwierdzić. Nie mamy dokładnych wykresów widm zwymiarowanych w jednostkach bezwzględnych. Poza tym nawet jeżeli ilość niebieskiego jest nieco mniejsza, to ten dodatek czerwonego jest bardzo zachęcający.

A w polsce juz ktoś widział tą świetlówke ?

Jeszcze chyba nie, ale możliwe, że w tym tygodniu będzie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po sklepach, ale na razie nie znalazłem :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już stosuje? Jak wrażenia?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem zaświeciłem ale na razie bez wody, jutro przyjrzę się i porównam z kilkom innymi które mam.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już widziałem z miesiąc temu u Marcina1982. Porównaliśmy ją do Aquablue i różnica wygląda tak, że Aquablue świeci na biało barwą ciepłą (ma lekki odcień żółtego), a Coral Plus świeci też na biało, ale zimne biało. Moim zdaniem ten Coral Plus to alternatywa dla Aquablue dla tych, którym obecnie w zbiorniku jest za żółto i najlepiej byłoby ją stosować jako zamiennik poprzedniej Aquablue w konfiguracji: 50:50 - Coral Plus i Blue Plus. Ewentualnie zamienić jedną Blue Plus na Actynic.

Mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi, bo trochę zagmatwanie to opisałem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już widziałem z miesiąc temu u Marcina1982. Porównaliśmy ją do Aquablue i różnica wygląda tak, że Aquablue świeci na biało barwą ciepłą (ma lekki odcień żółtego), a Coral Plus świeci też na biało, ale zimne biało. Moim zdaniem ten Coral Plus to alternatywa dla Aquablue dla tych, którym obecnie w zbiorniku jest za żółto i najlepiej byłoby ją stosować jako zamiennik poprzedniej Aquablue w konfiguracji: 50:50 - Coral Plus i Blue Plus. Ewentualnie zamienić jedną Blue Plus na Actynic.

Mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi, bo trochę zagmatwanie to opisałem... :)

amen

nie wiecie jak z jej źywotnościa?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko powiedzieć, bo premiera była 2 miesiące temu, ale pewnie standardowo: słabsze max pół roku, a jak mocniejsze (dłuższe), to może i 8 miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Jak sprawuje się świetlówka?

Bo zamierzam dać konfiguracje 3x Blue Plus, 2x Coral Plus i 1x Purple Plus


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro mam zamiar kupić nowe świetlówki i się zastanawiam czy warto ją kupić ,słyszałem że po miesiącu tracą swoją barwę


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marbecz skąd masz takie informację ? Mógłbyś podać link ? Sam za miesiąc zmieniam świetlówki i zastanawiam się jaką konfigurację dać . Myślę nad ATI coral plus x1, Giesemann pure actinic x1 lub ATI actinic ,ATI blue plus x1.

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z Andrzejem z Grajewa(andrniew),testował tą świetlówkę i tak mi powiedział,wiec podpytuję dalej :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ciekawy jak to wyglada moze sobie luknac na link sa tam zdjecia z roznymi wariantami swietlowek ATI http://www.wohnzimmerriff.de/wbb1/index.php?page=Thread&threadID=11903


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.