Skocz do zawartości
Andrar

Świetlówki t5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...nie mam pojęcia...czytam i czytam i mam coraz wiekszy mętlik w głowie...chiałbym zamawić świetlówki t5.. a dokladnie 6x39W i zupełnie nie wiem jakie...ktośmi pomoże?pozdrawiam...pomocny link http://www.aqva-light.pl...ale co ja tu z tym linkiem...pewno wszyscy znacie ten sklep..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w ati, dwie aktyniki dwa bluplusy i dwie purple plus, załadaj od krawędzi aktyniki, potem blu a środek purple


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię skoro jesteś początkujący podobnie jak ja zresztą zamiast purple plus dałbym dwie białe 15000.Na razie nie masz korali więc purple Ci nie potrzebna a poza tym trzeba je częściej wymieniać ale fakt kolor jest fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x bluplus, 3 x specjale :thumbup:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co morszczak to inna konfiguracja :)

Kup wszystkie polecane po sztuce i konfiguruj.

Ja zanim dobrałem odpowiadająca mi barwę kupiłem ponad 10 świetlówek :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem dalej niz blizej ;-) a co z Arcadia Marine Hybrid...czyli lepiej zakladac po 2...i jaka zywotnosc swietlowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też proponuję 3x ATI blue plus , 3x ATI aquablue special to dobra kombinacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywotnosc takich swietlowiek to max ile?poprawcie jezeli sie myle...pozniej musze zmieniac swiatlowki parami co 2-3 miesiace tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie to: http://www.reefmania.pl/swietlowki-t5-ati-aquaristik-1438 i to: http://www.reefmania.pl/nowa-swietlowka-ati-aquaristik-ati-coral-plus-2486

na koniec pierwszego artykułu jest zalecana konfiguracja świetlówek - bardzo sensowna propozycja. Możesz ją nieco zmodyfikować o świetlówkę z 2 artykułu. Odnośnie wymiany świetlówek to najlepiej tak jak piszesz, w cyklu 6-miesięcznym np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też myślę o zakupie świetlówek Ati ...tylko nigdzie nie ma konfiguracji 3x24 :question: jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywotnosc takich swietlowiek to max ile?poprawcie jezeli sie myle...pozniej musze zmieniac swiatlowki parami co 2-3 miesiace tak?

spokojnie możesz w większości przypadków liczyć 6 miesięcy, są też ludzie na forum którzy wymieniają jeszcze rzadziej ale to już jakieś ryzyko.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność świetlówek T5 w zależności od producenta oraz temperatury barwowej wynosi ok 2000 godzin. Zależy od czasu świecenia.

I nie jest to oczywiście czas jaki świetlówka będzie świecić ale czas utrzymania barwy świetlówki.

Podobno im wyższa temperatura barwowa tym krótszy okres jej utrzymania barwy, ale czemu tak jest to nie wiem.

robiąc 3 sekcje po 2 świetlówki gdzie pierwsza sekcja to aktynika i świeci się najdłużej, nastepnie dołącza druga sekcja z kolejnymi dwoma i na końcu 3 z pozostałymi.

W konfiguracji którą podałem załączaja się:

8-22 aktynika

10-20 blueplus

12-18 purple

łatwo obliczyć że na dobę poszczególne sekcje świecą 14, 10 i 6h, co przy przewidywanym czasie zużycia się świeltówki producent zaleca wymianę poszczególnych sekcji co 4,5, 6,5 i 11 miesięcy.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x15k white

3xblue

1xfiji

lub bez fiji i zamiast jej blue/15k według własnych preferencji.

Świetlówki sylvani,am czy ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak proponujecie rozmiescic swietlowki patrzac od przodu akwarium przy ukladzie 3x ATI blue plus i 3x ATI aquablue special ??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak proponujecie rozmiescic swietlowki patrzac od przodu akwarium przy ukladzie 3x ATI blue plus i 3x ATI aquablue special ??

niebieska, biała na przemian :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x bluplus, 3 x specjale :thumbup:

pozdro Grzegorz

a w jakiej kolejności - tzn od czoła akwarium zacząć od niebieskiej czy białej?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg uznania, od niebieskiej jest u nas.

Z czerwonymi radzę uważać. Ładny efekt (dla niektorych) ale cienka granica do pewnych plag...

Dobór konfiguracji i firm jest kwestią gustu, metoda prób i błędów.

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od niebieskiej. Jest wyrazna roznica. Zreszta, bedziesz i tak kombinowal  :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie aktyniki dwa bluplusy i dwie purple plus - czekają na lampę...lampa będzie za około miesiąc...nie pytajcie dlaczego...tu gdzie mieszkam to norma...ale są i plusy...dostane ją ze świetlówkami więc te 6 zakupionych będzie jak znalazł..;-) teraz jadę na 2x 35W juwel...etap zielono mi...do kubła włożyłem chemi pure elite i purigen...woda kryształ...jedno ale..parametry...NH3 - 0.5, NO2 - 0.3, NO3 80!!!!!!!, PO4 1...reszta ok....wiem wiem dojrzewanie...zastanawia mnie NO3 - nie za duże?...czy czas już na podmianę?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna konfiguracja tyle że 24W, zastana po @marbecz'u 3x aquablu spec. 2 x blueplus 1 kz fuji purple... wymieniłem tylko kz na ati purpleplus...światełko mile dla oka i co najważniejsze dla zwierzaków :welcome:


500l w obiegu, 6 x 54W T5, JVP 202,201, H&S, NJ 3000

4172_4177.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniłem 20 litrów wody....nie za wcześnie?halo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu, potrzebuję jakąś konfigurację świetlówek dla 3x24W t5, nie mam pojęcia jakie wybrać w tym temacie były chyba wymienione wszystkie dostępne na rynku świetlówki i mam już mętlik w głowie.

Pomożecie ?

Pozdrawiam Kuba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie wymyślimy, a temat był już przewałkowany dość porządnie. Zerknij choćby tutaj.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.