Skocz do zawartości

ACTA  

214 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeste? za podpisaniem przez Polsk? mi?dzynarodowej umowy ACTA?

    • Tak
      13
    • Nie
      184
    • Nie wiem o co w tym chodzi.
      12
    • Wstrzymuj? si? od g?osu
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o odpowiedź w ankiecie oraz komentarze mile widziane :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za, przeciw... i tak nie mamy nic do gadania te tej sprawie :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw. Nie popieram też piractwa, ale ten projekt ma chyba drugie dno - ograniczenie wolności i cenzurę. A wtedy dziecko po prostu zostanie wylane z kąpielą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przejdzie to juz wogole nie bedziemy mogli gadac :(


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Totalitaryzm się odradza, przecież w Polsce już jakiś czas temu PO wprowadziło nagrywanie rozmów i SMSów, tak samo zbieranie historii tego co robisz w internecie. I trzymane jest to 5 lat.

Najlepsze jest to, że najbogatsi na świecie uważają że są okradani :) i będą ścigać biednych.

Zobaczcie jak żyją muzycy i ich managerowie, jak żyją aktorzy - grupy uważające się za poszkodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze "wstrzymuje się od głosu " ja tak robie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h1fJYlQ9iJY


Robi - nadal wstrzymujesz się od głosu ?
Co nie zmienia faktu że i tak nie mamy na to wpływu wallbash.gif


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dystansu. Może to co nam serwują do ACTA to naciągnięta historia aczkolwiek jeśli tak ma byc na serio to internet prawie nie będzie miał prawa buty.

Niekiedy przydałaby się pewna weryfikacja tego co wrzuca się w siec ale bez przesady żeby YT i Wikipedia przestała istniec bo sa wykorzystywane tam nazwy własne i inne loga.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie idiocieją a świat dziadzieje,brak zdrowego rozsądku i honoru do czego może doprowadzić ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalitaryzm się odradza, przecież w Polsce już jakiś czas temu PO wprowadziło nagrywanie rozmów i SMSów, tak samo zbieranie historii tego co robisz w internecie. I trzymane jest to 5 lat.

I tak sie wlasnie rodza sie plotki :/ :/ A ustawa jest w Internecie, rozporzadzenie ktore uszczegolawia co trzeba w logach trzymac jest w Internecie i mozna siegnac do zrodel ! Nie 5 lat a 2 lata to po pierwsze. Po drugie zbieranie historii to podstawa - jak nie robisz nic nielegalnego to nie masz sie co obawiac, prawda jest taka ze cyberprzestepczosc to nie mrzonki to rzeczywistosc. To grube pieniadze tak prawde mowiac. Nie bede mowil ile wplywa zgloszen zwiazanych z przekretami w necie trafia do nas ale to calkiem spora liczba. A trafiaja sie i błahe sprawy ale i pedofilia !!! I dlatego logowanie jest potrzebne.

Co do ACTA mam mieszane uczucia. Natomiast nie da sie ukryc ze ochrona wlasnosci intelektualnej powinna miec miejsce. I to bez dwoch zdan. Co prawda nie w sensie patentow typu: one click shopping ktory nalezy do Amazona ale konkretnych rozwiazan czy autworow audio, video etc.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest po to aby ludzie nie mogli sie jednoczyc przeciwko wladzy, tak jak to bylo w innych krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenzura istnieje od czasów zimnej wojny tyle że większość jak dzieci we mgle jest nie świadoma. Teraz to nazwali i jest raban.

Inwigilację masz na każdym skrzyżowaniu dużych miast, w marketach, windach, szkołach, poczcie mailowej, banku itp...

No ale jak się tego nie wie to sie człowiek oburza jak chcą to nazwać :-)

Jestem ZA. Jak ktoś nie umie czegoś znaleźć bez google itp to znaczy że tak powinno być... bo za mało umie...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś nie umie czegoś znaleźć bez google itp to znaczy że tak powinno być... bo za mało umie...

to jest smutne bo są i tacy co z gojgle nie potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z piraceniem, i innymi cyberprzestempstwami Tak, ale jak to się ma do ACTA ?

Czy to do wykoszenia chomikuj, torentów jest konieczne.

Kolejna sprawa, moim skromnym zdaniem władza korumpuje, i w naturze ludzkiej jest wykorzystywanie władzy do własnych celów. Patrz decyzje U.S. , co z tego, że się możesz odwołać jak już jest po ptakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten projekt ma chyba drugie dno - ograniczenie wolności i cenzurę.

Ograniczenie o to trzeba walczyć zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Osobiście uważam, że wolny internet ma w sobie coś z romantyzmu dzikiego zachodu. I nie nalezy go ograniczać. To co jest tworzone dzięki internetowi jest znacznie bogatsze w treści niż to co "traci na internecie"

Weźmy takiego linuxa gdzie byłby ten system gdyby nie licencja GNU? Wszystkie poważniejsze instytucje maja sieci postawione na linuxie, np. Lotniska. Czemu nie ufa się komercyjnym oprogramowaniom tylko stawia się sieci tak ważnych instystucji na systemach GNU? Bo opracowała je i udoskonala na bieząco zbiorowa inteligencja......

I tak można było wy wyliczać i zanudzać.... Ale powiem coś co trafi do każdego użytkownika tego forum.

Co by było z akwarystyka morską gdyby nie internet? Co by było z działem DIY i nie tylko? Czy miałbyś swoje akwarium? Jaki masz odpieniacz w sumpie? Stać cie na jego orginał?

P.S.

Wiesz ile kamer zarejstrowało cie po drodze do pracy? około 40 szt. (stacje benzynowe, banki, parkingi, obiekty użyteczności publicznej, muzea, bankomaty, monitoring miejski).. oooo Cieżko uwieżyć?

Masz dwie komórki? W dwóch różnych sieciach? Służbowa i prywatna? pięknie.. można Cie zlokalizowac prawie tak precyzyjnie jakbyć miał w spodniach nadajnik GPS...

Podsumowująć: IMHO internet i postep eletroniczny w ostatnm 10 leciu to wielka wolność i wielka niewola.

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy takiego linuxa gdzie byłby ten system gdyby nie licencja GNU? Wszystkie poważniejsze instytucje maja sieci postawione na linuxie, np. Lotniska. Czemu nie ufa się komercyjnym oprogramowaniom tylko stawia się sieci tak ważnych instystucji na systemach GNU? Bo opracowała je i udoskonala na bieząco zbiorowa inteligencja......

A co to ma wspolnego z ACTA ??

Co by było z akwarystyka morską gdyby nie internet? Co by było z działem DIY i nie tylko? Czy miałbyś swoje akwarium? Jaki masz odpieniacz w sumpie? Stać cie na jego orginał?

Co to ma wspolnego z ACTA ? No moze faktycznie kopiowanie oryginałów i odsprzedawanie ich pozniej juz podlega pod ustawe. Nawet teraz ! Bez ACTA. Nie wiem czy ktos z Was chcialby prowadzic biznes i nie miec ochrony tego co wymysliliscie. Co innego kopiowanie a co innego inwencja tworcza ala np. Sebowy Frankenstein.Czym sie rozni APF600 DIY od chinskiego dresu Adidasa ? To ze Cie nie stac ma byc argumentem ? Prosze. Jak mnie nie stac to mam kraść ? Czy jak nie stac Cię na AMG 63 CLK to znaczy ze masz go ukrasc bo akurat sasiad posiada ?

Masz dwie komórki? W dwóch różnych sieciach? Służbowa i prywatna? pięknie.. można Cie zlokalizowac prawie tak precyzyjnie jakbyć miał w spodniach nadajnik GPS...

wystarczy jedna... do tego nie potrzeba wiecej niz 3 BTSy.

Wybaczcie ale "królowa internetu" Pani Basia dla mnie nie jest autorytetem i nigdy nie byla :)

Swoja droga czy ktos z Was wie co to jest ta cala ACTA ? Po co to wszystko ? Ale nie z tego co mowi jakas pani Basia tylko siegnal zrodel ? Zglebil temat troche bardziej niz krzyczenie przeciwko bo cala masa krzyczy ? Zacznijcie moze np. od tego: http://prawo.vagla.pl/node/9634 To dobre wyjscie do poznania troche bardziej tematu niz zainteresowanie sie od wczoraj bo... nagle strony rzadowe przestaly "gadac".


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Barbara podnosi skilla :w00t:

Patrząc na ankietę widać powoli zachodzące zmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko byloby ok z biezacym draftem umowy ACTA to dlaczego protestowaliby przeciwko temu profesorowie z najlepszych uczelni w USA - Harvard, Yale, Berkley, etc.

List do Obamy

Zastanawiajaca jest tez forma przygotowywania ustawy. Za zamknietymi drzwiami ale z udzialem zainteresowanych korporacji. Hmmmm....

Zakladajac nawet, ze nadrzedna idea ustawy jest sluszna to czemu nie poddac jej szerszej dyskusji i dlaczego Polska tak sie pcha zeby byc jednym z pierwszych krajow do podpisania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR jestes policjantem z zawodu ? (nie musisz odpowiadac :))

A co do ACTA to ja nie zgadzam sie na to, zeby rzad negocjowal w tajemnicy przed spoleczenstwem jakies akty prawne, ktore moga w jakikolwiek sposob naruszyc moja prywatnosc i ograniczac moją wolnosc.

Jezeli zapytasz sie mnie czy mam cos do ukrycia odpowiem Ci: TAK

Mam wiele do ukrycia. Jak kazdy z nas. Jest pokaźna sfera mojego zycia prywatnego i zawodowego do ktorej nie zamierzam wpuscic nikogo. Taka sfera jest miedzy innymi moja dzialalnosc w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale "królowa internetu" Pani Basia dla mnie nie jest autorytetem i nigdy nie byla :)

Myślę że dla nikogo nie jest, to był akcent humorystyczny wypowiedzi :)To był fragment postu kierowany dla tych z poczuciem humoru.

Przykład z linuxem był po to żeby zrozumieć co to jest inteligencja zbiorowa. To forum to też zbiorowa inteligencja dopóki ludzie nie boją się pisać o swoich pomysłach i problemach.

Mówisz, że ACTA niema nic wspólnego z np tym forum? Dasz sobie rękę obciąć, że nieda się tu znaleźć przepisu na podrobienie markowych produktów akwarystycznych? Np DIY? Można by prewejcyjnie zawiesić stronę?

Np. na bazie ACTA producent markowych produktów, może żądać od dostawcy internetu/administratora strony danych personalnych użytkownika wobec którego DOMNIEMAże złamał jego prawa autorskie. Może żądać od właściciela serwera na którym wisi ta strona prewencyjnego zawieszenia wyświetlania tej strony. A to wszystko bez dowodów, bez prokuratora, bez sądu.... PREWENCYJNIE.

Tak krok po kroczku kiedyś dojdziemy do tego co przedstawiono w "raporcie mniejszości" i będziemy mieć idealne społeczeństwo.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbdown: Nie będę pisał to co na prawdę myślę o naszym cudaku premierze,bo większość z was się obrazi

240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że ACTA niema nic wspólnego z np tym forum? Dasz sobie rękę obciąć, że nieda się tu znaleźć przepisu na podrobienie markowych produktów akwarystycznych? Np DIY? Można by prewejcyjnie zawiesić stronę?

Np. na bazie ACTA producent markowych produktów, może żądać od dostawcy internetu/administratora strony danych personalnych użytkownika wobec którego DOMNIEMAże złamał jego prawa autorskie. Może żądać od właściciela serwera na którym wisi ta strona prewencyjnego zawieszenia wyświetlania tej strony. A to wszystko bez dowodów, bez prokuratora, bez sądu.... PREWENCYJNIE.

Tak krok po kroczku kiedyś dojdziemy do tego co przedstawiono w "raporcie mniejszości" i będziemy mieć idealne społeczeństwo.

I tutaj dotknales sedna sprawy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR jestes policjantem z zawodu ? (nie musisz odpowiadac)

:) Ale odpowiem - nie, nie jestem policjantem :) Ale nie skłamie jeśli powiem, że obecna praca związana jest z moim hobby, które wywodzi sie z szeroko pojętego undergroundu ;)

A co do ACTA to ja nie zgadzam sie na to, zeby rzad negocjowal w tajemnicy przed spoleczenstwem jakies akty prawne, ktore moga w jakikolwiek sposob naruszyc moja prywatnosc i ograniczac moją wolnosc.

Dlatego ja napisałem, że mam mieszane uczucia.

Jezeli zapytasz sie mnie czy mam cos do ukrycia odpowiem Ci: TAK

Mam wiele do ukrycia. Jak kazdy z nas. Jest pokaźna sfera mojego zycia prywatnego i zawodowego do ktorej nie zamierzam wpuscic nikogo. Taka sfera jest miedzy innymi moja dzialalnosc w internecie.

Co ma do tego ACTA ? Anti-Counterfeiting Trade Agreement - czyli umowa dotyczaca zwalczania obrotu towarami podrabianymi ! W ogole to jakas paranoja z tym wszystkim. Dzisiaj mamy w prawie autorskim odpowiednie zapisy a underground kwitnie - chcesz najnowszą płytę Kazika na Żywo ? Na rapidzie znajdziesz w ciągu kilku sekund. Chcesz obejrzeć jakiś nowy film - znajdziesz wersję kinową zanim się na DVD pojawi. Prawo jest, a underground dalej istnieje i bedzie istniał czy będzie ACTA czy nie.

P.s Pante - to ze moze żadać nie oznacza, że musi dostać! Trochę demonizujesz IMHO. Co do kopiowania gotowych rozwiazań i sprzedawanie ich to - w zasadzie ACTA do tego nie potrzebna. Już teraz podpada to pod obowiązujące prawo. I za handel takimi "podróbami" DIY firmy mogą dochodzić swoich roszczeń. I bez ACTA na prośbę nawet policji nie prokuratury (bez sądu!) - administratorzy tego forum maja według obowiązującego prawa przekazać dane użytkowników - choćby adresy IP z jakich się logują. Nowe rozporządzenie określające co dokładnie należy zbierać weszło od 1 stycznia 2010 !, a ustawa o prawie telekomunikacyjnym jest z 2004 roku. Już teraz zbierane są u dostawców internetu wszystkie informacje choćby o tym od kogo do kogo są wysyłane wiadomości e-mail (bez treści) przez okres 2 lat ! Itd itd.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między podrabianym chińskim dresem z napisem adidas, a zrobieniem sobie w domu odpieniacza na wzór firmowego- jest IHMO pewna różnica. Jeśli uszyję sobie dres wg wykroju adidasa to też we drzwi załomocą ciemną nocą? A jak uszyję sobie spódnicę? ok 3,5 mld kobiet- ztego pewnie połowa ma ze dwie spódnice- na pewno moja będzie identyczna jak któraś z nich...

Już i tak tych praw jest za dużo. Dobrych kilka lat temu była afera z wieżą Eifla. Ktoś zrobił panoramę Paryża i chciał sprzedawać jako pocztówkę- A tu prawa autorskie do wizerunku wieży i płać karę.

Ja tam FB i innych nie używam, ale zdjęcia z wakacji z zabytkami w tle będą podlegać sprawdzeniu. Jęsli będziesz mieć za dużo to lubię to pewnie korzyści majątkowe więc już się robi groźnie. Zamiescisz zdjęcie gołego niemowlaka- pedofilia- w jakimś ubranku- prawa autorskie, jakaś zabawka to samo.

Chodzi o to,że w Polsce i tak najczęściej trzeba udowodnić swoją niewinność. Bo jest się winnym z założenia (tyczy to właśnie spraw skarbowych, komputerowych itp) a jeśli dojdzie jeszcze prawo które jest nieprecyzyjne, i do wszystkiego mozna się przyczepić to będzie jeszcze gorzej)

Prawo powinno być nieuchronne, a założę się że będą to pokazówki na zasadzie jak my to dobrze działamy. Ostatnio wchodzę sobie do marketu(całkiem duża sieć) na kasach się nie znam, ale na nieczynnej chwilowo kasie wygaszacz Windows HOME edition. To po prostu wygląda tak,że jak "ONI" będą chcieli kogoś ud... to podane na tacy za co.

Nigdy nie wierzyłam w teorie spiskowe, ale...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.