Skocz do zawartości
lukaszra

Zywy piasek

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi prosze na dno mojego akwa 80 x 35

wsypac jeden worek 9 kilo czy moze 2 ,,, nie wiem wlasnie nie moge sie doczytac

czy im wiecej piasku tym lepiej ??

w sensie filtracji i parametrow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na podobny rozmiar wsypałem 9 kg i było ok

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj sypałem piasek i na dno 35*35 wsypałem 4,5kg,z czego połowa dna pokryta skalą.Warstwa jakieś 3cm,ale jeszcze jutro bede próbował coś rozgarnac bo dzisiaj w akwa mleko. :) .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ozdoby wystarczy jeden worek a filtrację będzie robiła skała. Możesz też poczytać o DSB jeżeli chcesz, żeby piach pełnił funkcje filtra, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ozdoby wystarczy jeden worek a filtrację będzie robiła skała. Możesz też poczytać o DSB jeżeli chcesz, żeby piach pełnił funkcje filtra, pozdrawiam

wlasnie czytam o tym dsb i ciezko cos wywnioskowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsypiesz worek 9kg jak do takiego akwa to wyjdzie 2-3 cm czyli dekoracja i jakas tam filtracja (dodatkowa powierzchnia dla bakterii) Zrobisz z glowa DSB bedzie mega filtracja, ale o dekoracji mozna zapomniec.

Piask to ciekawy temat jest. Tak po krotce... Drobny, mialki ma znacznie wieksza powierzchnie jako medium dla bakterii i rodzajow. Mniej wnika detrytusu i jest bardzie przyjazdny dla mikroorganizmow. Latwiej uzsyskac strefy beztlenowa przy cienszych warstwach. Minus jest taki ze juz slaba cyrkulacja robi zadyme i praktycznie uniemozliwia jego zastosowanie w akwarium

Gruboziarnisty oprze sie cyrkulacji, ale dla najbardziej pracowitych ziarenka sa jak wielkie glazy. Pozostaja nam ryby i podstawowa ekipa czyszcaca. Idac dalej, gubozairnisty ma mniejsza powierzchnia dla bakterii, wiecej magazynuje detrytusu, ale daje z koleii mozliwos zastosowania odmulacza.

Jest jeszcze aspekt przenikalnosci swiatla w zaleznosci od wielkosci ziaren i cala dobrocznnosc fotosyntezy w piasku, ale mialo byc po krotce :p


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsypiesz worek 9kg jak do takiego akwa to wyjdzie 2-3 cm czyli dekoracja i jakas tam filtracja (dodatkowa powierzchnia dla bakterii) Zrobisz z glowa DSB bedzie mega filtracja, ale o dekoracji mozna zapomniec.

Piask to ciekawy temat jest. Tak po krotce... Drobny, mialki ma znacznie wieksza powierzchnie jako medium dla bakterii i rodzajow. Mniej wnika detrytusu i jest bardzie przyjazdny dla mikroorganizmow. Latwiej uzsyskac strefy beztlenowa przy cienszych warstwach. Minus jest taki ze juz slaba cyrkulacja robi zadyme i praktycnzie uniemozliwia jego zastosowanie w akwarium

Gruboziarnisty oprze sie cyrkulacji, ale dla najbardziej pracowitych ziarenka sa jak wielkie glazy. Pozostaja nam ryby i podstawowa ekipa czyszcaca. Idac dalej, gubozairnisty ma mniejsza powierzchnia dla bakterii, wiecej magazynuje detrytusu, ale daje z koleii mozliwos zastosowania odmulacza.

Jest jeszcze aspekt przenikalnosci swiatla w zaleznosci od wielkosci ziaren i cala dobrocznnosc fotosyntezy w piasku, ale mialo byc po krotce :p

taka pomoc to ja rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 4,5 kg i mm do 1 cm warstwę! wystarczy i nie mam gnijącej brei o kolorze brąz ;) akwa 80x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.