Skocz do zawartości
lukaszra

kolejna euphylia pada :(

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem też nie to.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też nie to.

wlasnie zjezdza kolejna :)

twardosc podnosze calustrea sie napompowala jak baniak :) a ta sobie powoli schodzi ztego swiata,,,,

tyle ze 50 jest teraz po moich tuningowych zabiegach,,,, po podlaczeniu tds bylo 78

cala uszczelka na membranie sie zsunela i puszczala wode z kranu ,,, i do tego wegiel byl w na sciankach w komorze z membrama ,,, zle odpalilem filtr ,,, takze calosc raczej do wymiany ,,,

wynik po membranie wskazywal 100 a po DI 78 ... wiec ogolnie dramat raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eupchylie żyją na kranówie, a ja np mam w kranie ponad 200. Tym bardziej że inne koralowce jak piszesz spoko.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eupchylie żyją na kranówie, a ja np mam w kranie ponad 200. Tym bardziej że inne koralowce jak piszesz spoko.

no to jakie pomysly ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphyllki najbardziej nie lubią świństw porastających ich szkielet i je urażających i zbyt mocnej cyrkulacji. Resztę w granicach rozsądku przeżyją. Sam musisz ocenić co im szkodzi u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma pasożytów, zanichaj gwałtownych ruchów. Wymień złoże DI na nowe. Pomyśl o zmianie prefiltrów w RO.

PS. A nie masz czasem jakiegoś dzikiego kraba który by je uszkadzał?

Edytowane przez mariusz_s (wyświetl historię edycji)

Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma pasożytów, zanichaj gwałtownych ruchów. Wymień złoże DI na nowe. Pomyśl o zmianie prefiltrów w RO.

zamawiam calkowicie nowy caly filtr,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

wlasnie zjezdza kolejna :)

twardosc podnosze calustrea sie napompowala jak baniak :) a ta sobie powoli schodzi ztego swiata,,,,

tyle ze 50 jest teraz po moich tuningowych zabiegach,,,, po podlaczeniu tds bylo 78

cala uszczelka na membranie sie zsunela i puszczala wode z kranu ,,, i do tego wegiel byl w na sciankach w komorze z membrama ,,, zle odpalilem filtr ,,, takze calosc raczej do wymiany ,,,

wynik po membranie wskazywal 100 a po DI 78 ... wiec ogolnie dramat raczej

to przemyj osmoze i zamów nowe wkłady i membrane i tyle

wszystko kupisz na tej stronie co podałem :) łącznie z uszczelkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przemyj osmoze i zamów nowe wkłady i membrane i tyle

wszystko kupisz na tej stronie co podałem :) łącznie z uszczelkami

tak tyle ze ja mam ten 2 komorowy plus membrama i DI liniowy i wklady sa mega drogie wiec jak zamowie wszystko to wyjdzie taniej kupic taki

http://www.waterpure.pl/index.php?p457,fro4-k3-osmoza-akwarystyczna-100gpd

przynajmniej wklady do niego sa tansze tylko ze do tego jeszcze chyba oddzielne DI prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być przyczyną, więc nie będę się mądrował. Przeczytałem wątek jeszcze raz i coś mi nie gra w wynikach Twoich testów. Nie ma soli która miałaby 2000Mg. Czy Ca poza skalą. Tendencja jest raczej odwrotna. Sól do rafy Red Sea ma 1350, BioActive pona 1400, ale 2000 nie ma nawet najbogatsza sól do ballinga. Więc skąd uCiebie taki wynik? Bardzo niskie kh. Biorąc pod uwagę niedokładność testów na pewno znajdzie się taki który wskaże 8 ale i taki co wskaże 4 czy 5. I co gdy ten drugi będzie miał rację? Wódkę też zacząłeś lać na pałę nie znając nawet poziomu po4. Nie potrzebne nerwowe ruchy a zbyt mało dbałości przy testach. Jak coś wychodzi nierealne to nie znaczy że widocznie tak jest, tylko najczęściej że coś zmaściliśmy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być przyczyną, więc nie będę się mądrował. Przeczytałem wątek jeszcze raz i coś mi nie gra w wynikach Twoich testów. Nie ma soli która miałaby 2000Mg. Czy Ca poza skalą. Tendencja jest raczej odwrotna. Sól do rafy Red Sea ma 1350, BioActive pona 1400, ale 2000 nie ma nawet najbogatsza sól do ballinga. Więc skąd uCiebie taki wynik? Bardzo niskie kh. Biorąc pod uwagę niedokładność testów na pewno znajdzie się taki który wskaże 8 ale i taki co wskaże 4 czy 5. I co gdy ten drugi będzie miał rację? Wódkę też zacząłeś lać na pałę nie znając nawet poziomu po4. Nie potrzebne nerwowe ruchy a zbyt mało dbałości przy testach. Jak coś wychodzi nierealne to nie znaczy że widocznie tak jest, tylko najczęściej że coś zmaściliśmy.

ph 7.8

kh 6

po4 0,1

no3 5-6

mg 1500

ca 425

to sa ostatni wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niskie masz to KH... podnosisz je jakoś powoli, czy pozostawiłeś samo sobie?

roztwor lyzki sody w 250 ml RO codziennie po 5 ml ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem całość i tak.

09.02

kH - 6

Ca - 424

Mg - 1700

11.02

kH - 6

Ca - 425

Mg - 1500

20.02

kH - 6

Ca - 424

Mg - 1500

Wcześniej pisałeś, Mg obnizałeś z poziomu 2000 do 1700 w ciągu 3 tygodni. Tymczasem później zjechałeś z 1700 do 1500 w 3 dni. Taki skok musi odczuć obsada. Na razie stabilne wyniki masz 8 dni. Na efekty trzeba czekać.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy robisz red sea ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 11 dni kh nie drgnęło to chyba nie ok?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie mg i ca wsumie samo spadlo bo zmienilem sol za I O

testy mg ca ph red sea kh jbl no3 jbl

a z tym kh to jakas lipa jest moze zwiekszyc dawke tego roztworu sody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste.

oczywiste dla kogos kto napisal 2705 postow ,,, oczywiste jest tez ze mozna pomoc odpowiadajac grzecznie lub / i ... wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się.

A nie lepiej podnieść parametry prochami do Ballinga. A później spokojnie je utrzymywać. Niby soda ze sklepu jest czysta ale kto ją tam wie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lukaszra to oczywiste dla każdego. Jak coś dozujesz a mimo to nie podnosi się poziom to chyba znaczy że za mało. Przecież tu nawet tłumaczyć nie ma co. A niegrzeczna to była raczej Twoja wrzutka, więc daruj sobie.

Poza tym napisz wreszcie co to była za sól z taką kosmiczną zawartością Mg i Ca.

PS. Mariusz, soda ze sklepu to też "proch ballinga"


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do kalkulatora jak i co dozować z Ballinga by podnieść lub obnizyć parametry

Kalkulator


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lukaszra to oczywiste dla każdego. Jak coś dozujesz a mimo to nie podnosi się poziom to chyba znaczy że za mało. Przecież tu nawet tłumaczyć nie ma co. A niegrzeczna to była raczej Twoja wrzutka, więc daruj sobie.

Poza tym napisz wreszcie co to była za sól z taką kosmiczną zawartością Mg i Ca.

PS. Mariusz, soda ze sklepu to też "proch ballinga"

nie jest to oczywiste bo moze ma sie podnosci bdzo powoli i dlatego dozuje tyle samo ,,,

sol byla ATI ale prosto od kolegi z fabryki :) zrobil mi taka ,,,,DOBRA OPCJE :) ... dal od serca myslal ze bedzie ok ,, i w sumie by bylo ale nie na start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak na mój gust tu może być przyczyna. Skoro te dwa składniki były nakładane łopatą to ciekawy jestem jak z resztą. Przecież to powinno być jakoś zbilansowane. Chyba że się mylę. Także rób podmianki na IO i koniecznie weź się za to kh. Podniesienie kh o 1-1,5 na tydzień jest bezpieczne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak na mój gust tu może być przyczyna. Skoro te dwa składniki były nakładane łopatą to ciekawy jestem jak z resztą. Przecież to powinno być jakoś zbilansowane. Chyba że się mylę. Także rób podmianki na IO i koniecznie weź się za to kh. Podniesienie kh o 1-1,5 na tydzień jest bezpieczne.

ogolnie miesza sie ta cala sol lopata ale ccciiii :)

ona jest ogolnie super ale za mocna jak na start wg mnie i kolegi ktory mi nieco pomaga ,,, nie nadazaja wciagac tego dopalacza ,,,, i do tego jescze ten filtr RO ,,,pewnie sie skumulowalo ,, niestety ,,,, ale tera juz od prawie miesiaca tylko IO wiec mam nadzieje ze sie uspokoi ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.