Skocz do zawartości
Stani

Aqua Stanika po roku

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne ułożenie skały, no i piasek nie jest poobtykany jakimiś szczepkami czy czymś w tym rodzaju... bajka :unworthy:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

jak to nie koksowane ?  :realmad:

Od pierwszego dnia leje Doppelkorn! :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musialem cos dowalic do przeciw wagi :thumbsup:

Masz centropygi flame, Lemon, i jeszcze jeden gagatek, ale slabo widze. Jak z ich miloscia do korali korali.

Korale gube,zdowe, wybarwione. Podoba mi sie bardzo a to dopiero poczatek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję, że tak jak w temacie zobaczę wreszcie akwarium podobne do mojego... rok bez mycia przedniej szyby...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

korale podlaczone sa pod mala bateryjke (przerobione ogrzewanie denne ze slodkiego)  i jak ryba podplywa ... sam wiesz.

Robi sie czerwona, jak ta Bispinosa, ktora niektorzy biora za Loricule.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegiąłeś pałkę... Oooooogieeeeńńńńńńńńńńńńń!!!!!!!! :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło, to TY Stasiu masz akwarium ? :question: :question: :lol:

Super przejrzysty setupik - zwróćcie uwagę na szerokość i wysokość baniaka. Pewnie dlatego tak to ładnie udało się ułożyć.

Ave Papa :unworthy:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj :unworthy::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: panie Stanislawie tos mnie tera milo zaskoczyl,akwa malina czekalem i czekalem i sie doczekalem nawet z zona rozmawialismy dwa tygodnie temu o twoim akwa czy jeszcze istnieje a tu popatrz przyrosty sa bo widze ze millipora sie rozrosla ladniuska z malej szczepki,ogulnie czysto i przejzyscie noi jak bym wiedzial ze skala zostala tak ladnie ulozona to bym cie sciagnal do szkocji piec tygodni temu jak zalewalem moj nowy baniak na lekcje architektury rafowej :yes Juz widze jak za rok bedzie zbiornik wygladal.

Powiedz mi co sie stalo ze z Infinity na Sunpowera przeskoczyles,150w nie dawalo rady.U mnie tez od wczoraj zawisla nowa ATI 8x39w Giesemann poszedl na urlop hehe.

Gratuluje ladnego szkielka i oby tak dalej a TOTM gwarantowany.

Pozdrawiam Grzegorz. :welcome:


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze niech ktos cos znajdzie i obsmaruje Staszka bo potem powiedza ze kumoterstwo...

ehm ehm co by tu.... no ale dwa pokolce w 400 litrach? Wstyd :harhar:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkoczekPL to gdzie są te guziki od TOTM-PL bo klikam wszystko co możliwe a tego nie mogę trafić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleeee lukruja aleee lukruja ;) ;) Panowie Staszka na zlocie nie bedzie zdaje sie :( :( :( :( Nie bedzie tych fajowym malych buteleczek :/ :wallbash: :wallbash:

A tak na powaznie -- fajny setupik :) Dla mnie powierzchnia dna bajka ! Z kazdym takim baniakiem dochodze do przekonania ze 50cm to jest dobre ale dla slodkowodnego baniaka a nie do morszczaka.. :/


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

akwarium pod HQI wyglada z pewnoscia ladniej, swiatlo jest ostrzejsze, no i te bliki. Czlowiek sie cieszy, ze korale rosna, az tu nagle pojedziesz do Seba i zobaczysz wybarwienie pod T5. No i zaraz wymyslasz, ze zarniki drogie itd, sam wiesz :yes Do tego, akwarium stoi w pokoju z drewniana podloga. To wymusilo dobor rozmiarow (wysokosci). A jak takie niskie, to i T5 wystarcza. Ta lampa ma 100 W mniej niz 2 x 150 HQI i 4 x 54W T5. Moze kiedys... skusze sie na 10 x 54W, albo na tylnej scianie z ceramiki posadze LPS-y ?

Tester,

na dzien zabieram Hepatusa do biura, do wiekszego akwarium :thumbup: (ze tez nic tu sie nie ukryje :lol::noB))

VDR;

bedzie zjazd "Wdzydze", bedzie wszystko jak dawniej :nuke:

Seb;

tu jest wiadro Twoich szczepek

Rafal, gdyby nie strop, to obecnie, z pewnoscia robilbym 120 x 85 cm x 55 :sweat:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Staszek ,a teraz rece do góry :police: ,pod ściane odwróć się i gadaj co im podajesz!!!!! :doc: opowiadaj,oprócz wódki i ballinga????

baniak tak jak poprzedni swietny


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

stani

pokaż dla porównania jak wyglądał zbiorniczek w zeszłym roku :welcome:

LxcV4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem wiele akwariów z podobnymi koralami (wielkość, kondycja) - ale to dopiero ułożenie skały decyduje jak prezentuje się całość - i tu Stani co już mówiłem kiedy pokazał sama konstrukcję odrobił lekcję na 5+

nic tylko naśladować!

a co do przyczepienia się - to jak dla mnie do poprawienia obsada rybna :) choć być może za małe akwarium na te cukiereczki :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanik? Miałem kumpla Stanika w średniej, tylko wiek się deczko nie zgadza ;)

Staszek, baniak tragedia, same patyki ;) Dawaj jakiegoś filma! :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar; skale nanizalem na kija :rambo:

W0l62.jpg

a tu kupna ceramika

Xg4DV.jpg

i tlo

oE8ax.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no :) całkiem całkiem :thumbsup:

już widzę jakie szczepki będę chciał przy kolejnej wizycie na Pomorzu :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelke jodu, kropelke zelaza, kropelke amino i kropelke Coral Vitalizer KorallenZucht. Do tego 3 ml wodki.

Tajemnica moga byc bakterie, ktore pewien usluzny uczestnik zjazdu na Wdzydzach, po prostu rozdawal butelkami :welcome:

Tak sobie popatrzylem, ze pod HQI tez nie bylo tak zle w starym akwa

Kolory byly jakby ostrzejsze

CiVOc.jpg

221XD.jpg

BDGR9.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelke jodu, kropelke zelaza, kropelke amino i kropelke Coral Vitalizer KorallenZucht. Do tego 3 ml wodki.

Tajemnica moga byc bakterie, ktore pewien usluzny uczestnik zjazdu na Wdzydzach, po prostu rozdawal butelkami :welcome:

Jod - Lugol na bazie wody czy coś innego?

Żelazo w jakiej postaci ??

Amino od KZ ?

:))

osobiście leje od miesiąca po 2ml dziennie M Grotecha i faktycznie coś musi być w tych aminokwasach..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co podalem jest od KZ. To drogie koncentraty. Po kropelce, wiecej nie trzeba, tylko aby, aby :no To widac po szybach. B) 2-3 dni po podmiance nic nie leje, wszystko potrzebne jest w soli.

Zamiast roznych adsorberow podaje minimalnie ozon. Ozonator juz sie dawno zwrocil, choc byl drogi. No i ta bezobslugowosc...

Pompe z odpieniacza BK 200 Mini wyprowadzilem na zewnatrz korpusu i obnizylem sitko (zadnych wiercen, nawet jedna czesc zostala). Wlot wody do sitka jest teraz na wysokosci otworu, ktorym wczesniej pompa zasysala wode. To jeszcze zwiekszylo wydajnosc. Taki uklad z pompa w korpusie jest dobry dla tych, co nie maja miejsca, ale wykorzystana jest jedynie polowa rury reakcyjnej... Teraz pracuje jak BK 200 Maxi.

gviMe.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani,takie akurat pręty wczoraj kupiłem fi 8mm i 10mm,poza tym zamówiłem klej Milliput do tego.Mam nadzieję,że też tak ładnie mi wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore kamole maja naturalne otwory, moze je wykorzystasz ? Ja znalazlem jakas plytke pleksi, wywiercilem w niej otwor do ktorego wcisnalem i wkleilem pionowy pret. Pod pierwsza nanizana skale i do otworu w skale, dalem silikon do klejenia akwariow. To go ustabilizowalo. Reszte budowalem na nastepny dzien.

Ale najpierw, pod plekse, zrobilem rowniez z silikonu ok 2 cm 3 nozki. Skala od spodu jest wklesla - to sa miejsca, gdzie babka sobie podsypuje piach i pozostawia jedynie otwor do wejscia do jaskini ;)

Z robota mozesz sie nie spieszyc, wilgotna skala wytrzyma dlugo poza woda.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.