Skocz do zawartości
imperator

Słone Imperium

Rekomendowane odpowiedzi

Artur!, zbiornik REWELACJA, widać że idzie wszystko w dobrym kierunku :D, tylko nie lej ballinga z reki, jak Cie proszę :D

Ps. widzę że idolek się zadomowił...


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, nie leję z ręki, mam przecież te pompki :) Zresztą niedługo będę miał reaktor, powoli kompletuję już sprzęt do niego.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach widać takie bardzo mocno zacienione miejsca jest tak w rzeczywistości czy zdjęcia tak wychodzą


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, to jest mankament ledów - jak się ich nie powiesi odpowiednio (z przodu skierowane pod skosem w dół) to będą cienie, bo ledy świecą pionowo w dół. Na linkach można to skorygować, ale brakuje mi linki w jednej lampie, dlatego wszystkie na razie leżą na szybach.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem , myślałem że wystarczy regulacja wysokości aby zmienić rozciągnąć kąt padania światła

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, ale w zależności od lampy, np, Artur swoją musiał by podwiesić pod samym sufitem . ..


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, ale w zależności od lampy, np, Artur swoją musiał by podwiesić pod samym sufitem . ..

niekoniecznie, wystarczy 10-15 cm wyżej, ale wtedy po oczach będzie dawać, bo nie ma korony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba korony, wystarczy pod kątem powiesić


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tak, ale wtedy światło odbija sie od wody i ściane oświetla, różnicę widać gołym okiem....

ciekawe ile światła sie tak marnuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur zostajesz tylko przy ledach czy może myślałeś o dołożeniu jakiś t5 . Ciekawy jestem jakbyś dołożył na całej długości z przodu takie doświetlenie czy zniwelowało by to te ciemniejsze strefy albo przynajmniej złagodziło te przeskoki od lampy do lampy . Ogólnie baniaczek extra. Zrób te oświetlenie tak jak chcesz mieć je ustawione i pstryknij fotę :thumbup:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na historię, to wkrótce będzie 2 lata jak zdecydowałem o tym, żeby postawić ten baniak. Niedługo projekt będzie ukończony, jak wyposażę akwarium w reaktor wapnia, akurat na 2 rocznicę od pierwszego szkicu.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,2,1 reaktor start! Zobaczymy co ten sprzęt Made in Poland potrafi :) Zasyp ok. 14-15 litrów, sterowanie komputerem Lajon 120, który będzie również utrzymywał temperaturę w zbiorniku włączając chłodzenie w razie potrzeby.

post-11401-0-89334700-1392450267_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj przywlokłem do domu coś takiego. Wcina suchy, mrożonki a że jest sprore bydle to sohal szybko jej odpuścił. Muszę chyba jakiś aparat kupić, bo komórką to fajnej fotki się nie zrobi... W każdym razie za jakiś czas będzie tak wyglądać jak na drugiej fotce.

post-11401-0-78915000-1392638868_thumb.jpg

post-11401-0-87234700-1392640296_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba wyrwana Chinczykom z patelni ?

Reaktor - :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor hula jak ta lala, nie ma jak polskie rzemiosło artystyczne. Wczoraj podłączałem Delteca u znajomej ale swojego bym nie zamienił :) ustawiłem wstępnie odciek kropelkę na minutę i ph 6,20-6,25. Sprawdzę jutro stan wapnia w baniaku i ewentualnie skoryguję ustawienia. A rybka póki co największa w moim baniaku, na patelnie już by się nadawała ale w tej cenie to można by jeść przez miesiąc obiady.

Tak Agnieszka, bardzo udane, szkoda że więcej nie miałem kasy przy sobie albo i dobrze, bo jeszcze z 10 ryb bym spokojnie przywiózł.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy14, to acanthurus fowleri.

Ten mój reaktor ma moc, po pierwszym dniu poziom wapnia wzrósł mi z 460 do 510 przy 1 kropelce na sekundę, KH natomiast jest na tym samym poziomie czyli 8 (chociaż moje testy na KH są słabej rozdzielczości, za to szybkie - Zoolek). Niemniej jednak przy Ballingu miałem parametry rozjechane bo KH skakało mi na 12-14 przy równym dozowaniu roztworów to co dopiero musi się dziać jak zatnie się jedna z pompek albo coś pójdzie nie tak. Teraz widzę że reaktor (poprawnie zainstalowany) jest o wiele bezpieczniejszy. Zasyp reaktora mam naturalny, grys koralowy.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniaczek fajny ,reaktor made by akvarius czy sebastek?favleri miałem u siebie fajna spokojna ryba je jak czołg.

pozdr.Jarek

Edytowane przez Jarek GRZESZCZAK (wyświetl historię edycji)

akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, reaktor to dziecko sebastka chociaż miałem spory dylemat, bo akvarius też świetne robi w tej samej cenie, ale ten sebastkowy bardziej mi przypadł do gustu wizualnie. Fowleri jest nawet za spokojna, u mnie rządzi 15 cm ryba-torpeda czyli Sohal. Na razie Acanthurus może pływać tylko najadlej 30 cm od prawego boku akwarium, bo jest nowy. Tak ma każda nowa ryba z tego co zauważyłem przez tydzień albo dwa. Próba wypłynięcia na szerokie wody kończy się spuszczeniem łomotu przez Sohala w przeciągu 0,5 sekundy, bo ona patroluje cały baniak i wszystko widzi. Inne ryby mogą pływać po całym akwarium...


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywlokłem do domu hybrydę białobrodego z nigricansem. Ponoć dość rzadki gatunek. Rybka jadła po godzinie od wpuszczenia, o dziwo nie dostała łomotu od sohala bo grzecznie podporządkowała mu się a są tej samej wielkości. Za kilka dni zaczną się pewnie poważniejsze potyczki, bo wątpię żeby białobrody ustąpił bez walki.

post-11401-0-88430600-1394246714_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy okaz i to już chyba dorosły osobnik?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką hybrydę, potem Twoja ryba powinna się zrobić bardziej fioletowa, ale tu nie ma reguły u kundelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest fioletowy i ma białe obwódki płetw, niestety telefon ma dziwną skalę barw, co innego szybka lustrzanka ale takiej nie posiadam. Kupiłem też stadko 10 chromisów, powoli wychodzą ze skał i próbują pływać ławicą.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artek to ile ryb teraz plywa ? nie pamietam ale jakie masz pienidlo teraz ? i jak parametry stoja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.