Skocz do zawartości
SkoczekPL

Zadanie z matematyki....proste ale

Rekomendowane odpowiedzi

mapa skala 1:750 000.

Uzupełnij zdania.

1cm na mapie to w rzeczywistości......cm= ....m=....km....m;

Odległość między miastami w rzeczywistości jest.......razy większa niż na mapie.

Pierwsze zdanie.... banał:

skala 1:750000

1cm-750000cm

1cm-7500m

1cm-7,5km

Ale kolega mnie zastrzelił drugim, na razie nie powiem co mi napisał :) może ktoś podpowie ? :)

A przy okazji wam zaraz pokażę jak internet może zrobić w konia.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy strzelać, co napisał kolega, czy jaka jest ta odległość?

Bo na moje łoko 750 000 razy większa.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie , no podać rozwiązanie - nie strzelać.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość między miastami w rzeczywistości jest .jeden. razy większa niż na mapie.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość między miastami w rzeczywistości jest.750 000 razy większa niż na mapie.

Mój geodezyjny umysł nie widzi tu haczyka... Albo potrzebuję wrócić do szkoły jeśli się mylę


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kapuhy podał... tylko nie wiem czy nie strzelał czasem..."..nam strzelać nie kazano..."


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra, to teraz zobaczcie to. Portal ze ściągami, to samo zadanie i dwie różne odpowiedzi:

nr1. http://zadane.pl/zadanie/2037507

nr2. http://zadane.pl/zadanie/3338314

O ile bym może jakoś zrozumiał nr.1 to nie kumam jak w nr2 im wyszło 5

I teraz jeśli nasze dzieci, będą korzystały z internetu to......... łatwo dostać dwóję :)

A żeby było śmiesznie, jego dziecko właśnie dostało takie zadanie i......... już pogłupieliśmy co jest prawdą a co nie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek drugie pytanie jest dziwne ;)

Odleglosc na mapie i odleglosc w rzeczywistosci bedzie taka sama...

Gdyby zas brac to doslownie...

to wezmy miejscowosci oddalone od siebie o 7,5km

na mapie to bedzie 1cm ;)

1cm=7,5km

przechodzac na te same jednostki...

1cm=750000cm

czyli tyle razy wieksza co podzialka mapy ;)

P.s dla mnie te odpowiedzi w necie sa bledne ;P ale moze sie myle ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak obstawialiśmy, ale potem..... przez wujka google......... totalna głupawka :)

czy pytanie jest dziwne ? Zwykłe zadanie ze zwykłego zeszytu ćwiczeń dla klas 4tych :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale skad wiesz ze to jest dobre rozwiązanie? to co jest napisane nie znaczy że jakiś idiota z tego nie stworzył, pokaż obliczenia jak wyszło 100000 i 5 razy większe, wtedy uwierzę, ja mam rozwiązanie dla mojej odpowiedzi, po za tym zadanie jest źle sformułowane bo jest niejednoznaczne pytanie.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala 1:750.000 czyli 1 cm na mapie równa się 750.000 cm w rzeczywistości.

Jeśli na mapie miasta są oddalone o 10 cm to w rzeczywistości 7.500.000 cm czyli 75 km.

Nie wiem skąd tam im wyszło 5 czy inna liczba niż 750.000


3927_3930.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale skad wiesz ze to jest dobre rozwiązanie? to co jest napisane nie znaczy że jakiś idiota z tego nie stworzył, pokaż obliczenia jak wyszło 100000 i 5 razy większe, wtedy uwierzę, ja mam rozwiązanie dla mojej odpowiedzi, po za tym zadanie jest źle sformułowane bo jest niejednoznaczne pytanie.

PozdrT

Tom, masz rację. Ale założę się ze cześć z dzieciaków w ogóle olewa udowadnianie.... jest wynik to go przepisze.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować!

Na mój skromny inżynierski umysł, odpowiedź Kapuhego w drugim poście jest poprawna i już.

A ściągi w internecie?

No cóż....

To w końcu tylko ściągi i tylko internet....


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, pytanie jest dosyc jednoznaczne. Jesli np do mapy przylozymy calowke i zmierzymy, ze odleglosc miedzy wioskami jest 1 cm to w rzeczywistosci, odleglosc miedzy tymi wioskami jest 750 000 x wieksza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mierzyc odleglosc miedzy wioskami jak drogi rozkopane i jedzie sie dwa razy dluzej :vava:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy dobrze gada, nie ma innej opcji.

5, 100 to zgadywanki, Ci ludzie pewnie sami nie wiedzą dlaczego podali takie odpowiedzi.


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi w necie są bardzo dobre, dzięki nim w szkole będzie dłuższa pogadanka nt. "dlaczego nie należy bezmyślnie wierzyć w każdą bzdurę w internecie" i latorośle się czegoś "naumią".


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdyby to dzieciom dało do myślenia. Kiedyś człowiek umiał tabliczkę mnożenia, liczył w pamięci....a teraz wszystko dzieciaki załatwiają kalkulatorem.

I po co mapy i umiejętność posługiwania się nimi...jak jest GPS??

W takich przypadkach technika NIESTETY wypiera naukę i logiczne myślenie...

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie moim skromnym zdaniem im chodzi cały czas o skalę ze skali 1:1 robi imk się 1:5 i dlatego te pięć panowie nie widzicie że przecinek przesówa się o pięć zer (0) (pozycji) i z 750 000 km robi się wam 7,5km

takie moje spostrzeżonko


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczek, bo przesuwając przecinek właśnie przelicza się jednostki. :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczek, bo przesuwając przecinek właśnie przelicza się jednostki. :harhar:

no oczywiste to jest


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz duma geografa zostala we mnie zaklucona. Po pierwsze to co to za pytanie. Przyjmujac to co wszyscy blednie przyjmuja to odleglosci pomiedzy miejscowosciami na mapie sa 750 000 razy wieksze w rzeczywistosci. I tutaj sie pojawia dylemat. Ta piatka rownie moze byc trafna jak i 100 000. Dlaczego?. Najwyrazniej orginator tego zadania nie zadal sobie trudu uzupelnienia pytania o odleglosci, informacja na jakiej mapie. Az dziw bierze, ze to edukacyjne zadanie ma juz wkomponowany blad. Wiec glosno ja zapytam autora o rodzaj siatki, na ktorej ma byc ta skala. Czy to "karto" czy "topo" bo w jednakowej skali na dwoch mapach odleglosci rozniacych sie a mieszczacych w przeliczniku skalowym jest tyle ile zdolacie postawic punktow olowkiem na kazdej z map. Na deser pozostawiam zagadnienie generalizacji mapy. No tu to juz na pewno z odleglosciami bedzie problem.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnym kartografem nie jestem ale skalowanych rysunkow uzywam na codzien w pracy. Zasada zawsze ta sama - wyuczona z podstawowki ;) Skala to ulamek. w tym wypadku 1/750000. Wiec mierzymy realny dystans z pkt A do pkt B, mnozymy przez 1/750000 i otrzymujemy wynik do naniesienie na mape. I nie ma bata ze moze byc inaczej.

W pracy niezwymiarowane dane na rysunkach konstrukcji mierzymy cyrklem, to na linijke - dzielone przez skale i mamy realny wynik ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odległości są te same tylko inne ich ujęcie :-P punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz duma geografa zostala we mnie zaklucona. Po pierwsze to co to za pytanie. Przyjmujac to co wszyscy blednie przyjmuja to odleglosci pomiedzy miejscowosciami na mapie sa 750 000 razy wieksze w rzeczywistosci. I tutaj sie pojawia dylemat. Ta piatka rownie moze byc trafna jak i 100 000. Dlaczego?. Najwyrazniej orginator tego zadania nie zadal sobie trudu uzupelnienia pytania o odleglosci, informacja na jakiej mapie. Az dziw bierze, ze to edukacyjne zadanie ma juz wkomponowany blad. Wiec glosno ja zapytam autora o rodzaj siatki, na ktorej ma byc ta skala. Czy to "karto" czy "topo" bo w jednakowej skali na dwoch mapach odleglosci rozniacych sie a mieszczacych w przeliczniku skalowym jest tyle ile zdolacie postawic punktow olowkiem na kazdej z map. Na deser pozostawiam zagadnienie generalizacji mapy. No tu to juz na pewno z odleglosciami bedzie problem.

pozdrawiam

darecky3 co to jest mapa kartograficzna ? Jak sadze w zadaniu tak jak w zyciu - dokladnosc mapy mozna pominac... :p


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.