Skocz do zawartości
taszyn

Wyjście z alkoholizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce planuje zacząć dozować Grotecha ABC+M. Aktualnie regularnie alkoholizuję zwierzaki ;).

Po pierwsze, czy zanim zacznę dozowanie ABC+M powinienem je od tego odzwyczaić? Jeśli tak, to jak długo powinien trwać taki odwyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszywka :rofl: żarart


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to są całkiem oddzielne rzeczy i nic do siebie nie mają.

No właśnie nie jestem pewien, a wolę nie eksperymentować. Jest tutaj może ktoś, kto stosuje jedno i drugie naraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABC i M to masz mikroelementy a wódka jest pożywką dla bakterii.Stosowałem kiedyś,ale później zrezygnowałem z tych preparatów bo zmian nie było widać a niejednemu ściemniały korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABC i M to masz mikroelementy a wódka jest pożywką dla bakterii.Stosowałem kiedyś,ale później zrezygnowałem z tych preparatów bo zmian nie było widać a niejednemu ściemniały korale.

Inmar ,a tak że się tu wcisne ,to co dozowałeś zmiast ABC i M :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inmar: Widziałem w sobotę akwarium Darka na ABC+M. Niech mi też tak korale ściemnieją... :thumbsup:

@robert26: Dzięki za info.

Czyli najlepiej kupić jakiś sterownik 5-cio kanałowy: ABC+M+Vodka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek75,nic nie lałem.Podmiany i ta chyba bogata sól bez NaCl,która zagloniła mi akwarium na jakiś czas a także wspomagała koralowce.

Taszyn,ABC i M leje się w bardzo malutkich dawkach więc będziesz musiał mieć dokładny dozownik,może też Grotecha.Lałem te preparaty 2 lata potem zaprzestałem i nic się nie zmieniło.Jest nawet długi temat o tych preparatach,ale na sąsiednim forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taszyn,ABC i M leje się w bardzo malutkich dawkach więc będziesz musiał mieć dokładny dozownik,może też Grotecha.Lałem te preparaty 2 lata potem zaprzestałem i nic się nie zmieniło.Jest nawet długi temat o tych preparatach,ale na sąsiednim forum.

Dozownik planuję Aqua-Trend. Powinien być wystarczająco dokładny?

To ciekawe co piszesz o praktycznym braku efektów stosowania ABCM. Dozownik plus preparaty są dosyć drogie. Może jeszcze ktoś podzieli się doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie krótki wątek - z puentą raczej na TAK. Ale bez jednoznacznego wskazania... Jak to jest u Was - lejecie, nie lejecie? ile lejecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na TM bio active, więc oprócz aminokwasów nic nie leję. Sebuś zrobił tu dobrą prasę i przez jakiś czas słyszałem ze ABC gdzie nie gdzie zniknęło z półek. Jeśli jednak myślisz że jest to lek na całe zło, to się przeliczysz, zwłaszcza że jak widzę myli Ci się metoda filtracji z dozowaniem i zapotrzebowaniem zbiornika na mikroelementy. A jak lać? Na początek zacząć od połowy czy nawet mniej zalecanej dawki. A potem obserwować zbiornik i dawki dobrać według własnego wyczucia. Nie ma recepty, każde akwarium ma inne zapotrzebowanie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja leję ale z wyczuciem :welcome:

2 ml/24 h z każdego płynu na 500 litrów wody

co do wódki jakieś pół roku temu zrezygnowałem na koszt zestawu Bakterii Biogro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taszyn

z dokladnoscia nie ma duzego problemu - jesli dozownik ma zbyt mala, nalezy podawac bardziej rozcienczone plyny... np zamiast 2ml oryginalnego roztworu rozcienczyc go w stosunku 1:10 z RO i podawac 20ml...

(pod warunkiem ze mamy doczynienia z wodnym roztworem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua-Trend może specjalnie dla mnie wyprodukować następującą konfigurację:

- trzy pompy sterowane razem (do podawania ABC tyle samo każdego preparatu)

- pompa sterowana niezależnie (do podawania M)

- pompa sterowana niezależnie (do podawania Vodka)

- pompa sterowana niezależnie (opcjonalnie, rezerwa)

Czy ABC zawsze podaje się tyle samo?

Czy to ma sens / sprawdzi się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć, czy lanie ABC naraz jest dopuszczalne? Na sąsiednim forum znalazłem jedną informację, że należy jednak lać w odstępach kilkuminutowych. Czy aby na pewno? Lanie naraz oszczędziłoby mi parę złotych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz wężyki w różne kąty i po sprawie.Jak by można było mieszać to dali by do jednej butli.Na pewno M leje się na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kategorycznie odradzam lanie wódki przez pompę, może inaczej przez silikonowy wężyk.

O mało nie położyłem baniaka przez to.

Wężyk po pewnym czasie zrobił się biały jak mleko i zaczął coś oddawać do VsV.

Korale zaczęły lecieć od dołu, odpiąłem wężyk i "sukienki" na koralach zaczęły po pewnym czasie opadać na dół :)

Nie polecam ...


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wodka nie wyklucza ABC. Wodka jest na nutrienty a ABC to mikroelementy. Czemu chcesz zrezygnowac z wody?

Sebastek - stosuje od prawie pol roku wezyk z kompletu od chinskiej pompki. Jest caly czas czysty (niematowy). Tyle ze stosuje sama wodke. W przypadku VSV powstaje octan etylu ktory moze (nie wiem na pewno) reagowac z tworzywem wezyka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua-Trend oferuje takie wężyki do pomp:

http://www.pompydozujace.com/weze-pomp-dozujacych-perystaltycznych-c-23.html

Zrobione z santoprenu. Zakładam, że są obojętne dla cieczy innych niż silne kwasy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.