Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Ok. ale Imperator: nie samą solą akwarium żyje.

Zgadza się, Ant napisał co dodatkowo leje do wody, ja dodam od siebie, że oprócz soli dozuję też mikroelementy ABC Aquaforesta, pokarm dla korali Coral Food również z AF, sodę oczyszczoną żeby podnieść KH, wodorotlenek wapnia mieszam w mikserze i uzupełniam odparowaną wodę. Do tego dochodzi właściwie oświetlenie, mocny odpieniacz i refugium, które produkuje u mnie hurtowe ilości makroglonów, stabilizuje pH w nocy i jest siedliskiem planktonu. Podstawa jednak to sól, bo jak ona będzie do bani to cała reszta psu na budę.

Ja nie mówię że inne sole są do kitu bo stosowałem np. Kenta, Reef Crystals, Grotecha czy Instant Ocean i oprócz Grotecha, który jest generalnie bardzo ubogi we wszystkie składniki, to pozostałe sole były OK jednak na AF mam najmniejszy azot i fosfor, woda jest najbardziej przejrzysta a sps-y nabrały kolorów tempa wzrostu właśnie na tej soli. Ale nie wierzcie mi na słowo tylko każdy musi sam spróbować to za jakiś czas porównacie wyniki z tym co napisałem.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni dobrze prawisz tylko do d*py sie zrobilo ze akwarystyka zaczyna przeradzac sie w zawody. I jak w kazdej dyscyplinie sportowej gdzie pojawia sie wspolzawodnicywo zaczyna sie kasiorka.

Co z tego "on" ma racje, ze "ja" mam racje albo ze Ty. Racje zmieniaja sie co kilka miesiecy bo natura wszystko weryfikuje. Chemia biologia, zawsze zadziala tak samo.

Moze da sie sklonowac czlowieka zrobic super sol, ale czy sklonowany czlowiek bedzie duzej zyl ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni dobrze prawisz tylko do d*py sie zrobilo ze akwarystyka zaczyna przeradzac sie w zawody. I jak w kazdej dyscyplinie sportowej gdzie pojawia sie wspolzawodnicywo zaczyna sie kasiorka.

Co z tego "on" ma racje, ze "ja" mam racje albo ze Ty. Racje zmieniaja sie co kilka miesiecy bo natura wszystko weryfikuje. Chemia biologia, zawsze zadziala tak samo.

Moze da sie sklonowac czlowieka zrobic super sol, ale czy sklonowany czlowiek bedzie duzej zyl ?

Grzesiek wiesz jak jest, jeżeli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze :thumbsup: ,

ja nie mam zamiaru z nikim polemizować i wdawać się w utarczki bo wszyscy jesteśmy jak jedna wielka brać!! i szkoda to psuć, niech każdy używa co chce i święty spokój

:thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! I się atmosfera oczyściła :clap:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robimy zlot :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

No robimy zlot :thumbsup:

ja nie dam rady :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kawy nie, szkoda, od razu na lustro :thumbsup:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zróbmy zlot i porozmawiajmy o soli i PO4 :rofl: , Najlepiej na Wdzydzach i będzie konkurencja dodatkowa zbieranie grzybów :clap:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, że na jesieni ?

no no no czemu nie :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z rodzinką się wstępnie wpisuje. Tylko żeby teraz więcej całych rodzin przyjechało. Będzie COOL.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by się ktoś jeszcze wypowiedzieć jak korale miękkie zareagowały na tą sól. Bo zdania sa różne i cały czas się zastanawiam. Z góry dzięki :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ...

Właśnie wróciłem do domu.

Oczywiście nie obyło się bez sprawdzenia co tam w baniaku słychać :)

Daję fotkę bo nie mam co pisać ... zdjęcie mówi samo za siebie :D

gallery_9028_1785_119635.jpg

Komentujcie ...


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to że niby twój ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to że niby twój ?

oj chciałbym ... :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nieswoje akwarium w swoim domu ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nieswoje akwarium w swoim domu ?

Ja nie pisałem że to moje akwarium i nie stoi u mnie w domu.

Nie odbiegam od tematu .. to akwarium od początku na soli Aquaforest, o której jest ten temat, a że mam przyjemność oglądania go co tydzień to już inna sprawa :D

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się przekonywać do tej soli, co prawda nie planuje zmiany z obecnie używanej Reef Crystals bo nie czuje takiej potrzeby, ale w przyszłości większy zbiornik planuje odpalić na soli Aquaforest.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku podmianach jestem zadowolony, szczególnie z tego że wreszcie mam NO3 = 0 i PO4 = 0 czyli probiotyki w połączeniu z VSV działają doskonale, korale ładnie się prezentują i ruszyły ze wzrostem. Teraz muszę zacząć je mocniej karmić. Osobiście polecam.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu że stosuje sół AF od marca chciałbym równiez krótko przedstawić opinie na temat produktu.

.... w akwarium obsada mieszana sps , lps , a także miękasy . Prawde mówiac przez te kilka miesięcy nie zauważyłem jakichkolwiek zmian i reakcji korali na nową sól , nie mam żadnych "mega przyrostów" sps-ów, ani pogorszenia się kondycji miękasów (wcześniej stosowałem kenta). Niestety w tym okresie zauważyłem sporą różnicę w cenie tej soli która regularnie co pare tygodni drożeje - a nie ukrywam że przedewszystkim atrakcyjna cena miała wpływ na zmiane soli i rezygnacje ze sprawdzonego producenta .

Zdaje sobie sprawe że "business is business" ale mimo to miałem nadzieje że "rodzimy" produkt przez dłuższy czas będzie wyrazną ekonomiczną alternatywą dla soli zagranicznych.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówca sól bardzo podrożała i zaczynam się zastanawiać nad alternatywą powrotu do starej ,cena to ważny element naszego hobby ale mam nadzieje że pojawi się w promocji


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami napędziliśmy wzrost cen a teraz narzekamy?harhar.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekania i koszty to z całą pewnościa temat bardzo dyskusyjny. Bo przecież posiadacze "reef- maxów" , czy też innych mniejszych zbiorników ( którzy podejrzewam stanowią 3/4 naszej morskiej społeczności)- którym 25 kg. wiadro soli wystarcza na cały rok mają dylemat bo nawet ukończona ekonomia na uniwersytecie, nie będzie miała wpywu na ich decyzje.(jeżeli jakość jest porównywlna z innymi producentami a różnica w cenie już praktycznie żadna). Dlatego troche dziwi mnie ta "polityka" firmy "AF" która tak szybko przestała walczyć o klienta i zadowoliła sie pozyskaną w krótkim czasie promocji i dobrych cen klientelą


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze akvarius, trzeba poczekać na promocję taką, jak była w przypadku Euro


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.