Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

ale po co mam jechac na zlot ? aby sie cos o soli dowiedziec? Bez sensu.

Po to mam internet. Nie chce mi sie bić piany na żywo skoro moge się dowiedzieć tutaj.

No i skoro pytam o sol ktora miesza prawdopodobnie Aquaforest to po co mam pytac chińczyków?

PS. ale chyba producent z Nowego Sącza nie chce odpowiedzieć. No trudno. :baby:

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kilku się upiera że to polski produkt, a ja w to szczerze wątpię. Oczywiście nie neguje jej wartości w stosunku do innych soli i sądząc po opiniach użytkowników, warto ją wypróbować. Sam mam w planie odpalić kolejny zbiornik właśnie na tej soli.

Mirek,produkcja jest w Nowym Sączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu inmar ma racje niestety. Firma zarejestrowana w Nowy Sączu a na stronie mylna informacja że to Brytyjska firma.

Ja tez się dałem na to nabrać.

To brand sklepu akwarystycznego. To juz wiem skąd taki lobbing południa :ninja: :ninja: :ninja:


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brand sklepu akwarystycznego.

Jakiego sklepu?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym zrobiłem pierwszą podmianke na soli Aquaforest. Wcześniej stosowałem Preisa. Sól sypka, nie zbrylona i woda w akwarium klarowna. Mieszałem 15 min. W środę zrobie testy to będe widział różnice. LPS i miękie jak do tej pory bez różnicy, otwarte na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak po testach?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to różnicy żadnej nie widze. Woda po podmianie krystaliczna, parametry niewiele się zmieniły minimalnie wyzsze mg i ca ale to raczej kwestia pomiaru. Miękkie i LPS bujają jak wcześniej. Pojawiło mi się cyjano w małej ilości ale nie przypisuje tego soli. Ogólnie ok a cena w promocji 120 zł za wiaderko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jedno wiaderko mam 500 g a inne 20 kg. Czyli tanio te 120 zl.

Wydaje mi sie, ze jesli podstawowe parametry sa ok, to to czy sol jest dobra czy nie, mozna bedzie stwierdzic za rok lub dwa a nie po jednej podmianie.

Ciekawe, juz napisalismy 27 stron - moze o to chodzi w reklamie ? :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja uwaga przy zasoleniu 1,026 potas na poziomie 450 ,pomiar trzy krotny salifertem trochę za dużo chyba .

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

moja uwaga przy zasoleniu 1,026 potas na poziomie 450 ,pomiar trzy krotny salifertem trochę za dużo chyba .

pozdr.Jarek

u mnie 390 - osoba postronna mi robiła testa też salifiertem

mówił ze ma to weź ze sobą i mi zrobił testa zasolenie 1,026 (knoop)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć co robię źle? Od jakiegoś czasu mam mleko w akwarium... Wczoraj chciałem podmienić wodę więc miałem okazje do wyczyszczenia sumpa. Cały umyty i zalany czystą RO+Di. Zasoliłem i było ok woda klarowna, ale po jakimś czasie zaobserwowałem że wytrąca się osad, włożyłem szare pcv bo nie dowierzałem i teraz gdy go wyciągnąłem mogę palcem zbierać osad z niego taką białą maź. I nie jest to nie rozpuszczona sól. Oczywiście piszę tutaj o soli Aquaforest.

Edytowane przez Tetro (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie leje, miesiąc temu wystartowałem, i przez jakiś czas woda była klarowna, później mleko. Ale to nie o to mi chodziło tylko o osad z tej soli. Czy jest to możliwe czy ja jakoś źle rozpuszczam ją :/ Bo z czystej solanki taki osad już cały sump ma wodę mętna i osad na ścianach!


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to osad czy maz bo tu mowa o soli wiec osad kazdy skojarzy z czyms innym. Juz bylo tyle gadania o zmetnieniu wody i itd a o zbierajacej sie mazi na twardych przedmiotach bylo tez sporo. Ale powiem szczerze ze po paru godzinach dostales jakiejs mazi to chyba nikt nie uwierzy. Ale napisz do producenta soli bo ten przypadek jest szczegolnie interesujacy.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymieszaniu woda w beczce jest krystaliczna, po podmianie w akwarium też. Osad na szybach czyszcze co 2 dni ale to bez względu jaką sól stosowałem. Woda jednak mleczna nigdy nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zbiorniku gdzie rozrabiam solankę taki właśnie osad na dnie i ściankach,ale co jakiś czas przy rozrabianiu solanki czyszczę to i wlewam w całości do zbiornika.W sumpie takiego czegoś nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetro ,popraw parametry wody bo skoro wystartowałeś miesiąc temu na naszej soli to dlaczego poziom magnezu jest tak niski u Ciebie ,skąd masz amoniak w wodzie i po4 ,no3 na takim poziomie .Bo rozumię że jeszcze nie ma tam zwierząt ?.

Nasza sól zawiera bakterie probiotyczne i w chwili gdy sól zostanie rozpuszczona w zanieczyszconej wodzie zacznaja się gwałtownie namnazać mogą tez powodować galaretowaty osad na różnych przedmiotach dokładnie tak jak przy np przedawkowaniu wódki .

Kolejna sprawa osad moze to byc wytrącony węglan wapnia przez np wsypanie za dużej ilości soli do wody ,zbyt zimnej wody itd .


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 u Tetro wziely sie z obumarlych zyjatek z zywej skaly. To normalne.

Aquaforest;

czy moglo sie cos wytracic zwiazanego z Mg, bo tu parametry sa dosyc niskie, czy to blad w testowaniu lub zly test, albo sol ma go tak malo?

Z opisu Tetra raczej stawialbym na wytracenie sie czegos a nie zakwit bakteryjny. Zakwit - to bylby sluz a on pisze o osadzie.

Tetro;

czy woda byla przed rozpuszczeniem soli podgrzana i napowietrzana, czy wsypales sol do zimnej, stjacej wody ? Czy nie robiles solanki o wyzszym stezeniu, zeby potem rozcienczyc ? Dlaczego rozpuszczasz sol w sumpie a nie w wiadrze i po wyklarowaniu nie dodajesz do akwarium ? Moze opisz troche obszerniej.

Mysle, ze wytracilo sie Ca z powodu b. niskiego Mg :welcome:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani zgadza się ,jednak to już miesiąc .Co do magnezu to brakuje go 30% w wodzie .Magnez jest to drugi składnik po NaCl w soli a brak 30% jednego z podstawowych składników soli dla mnie jest osobiście dziwny .

Tester jedną z głównych przyczyn wytrącania się węglanu wapnia jest między innymi właśnie mała ilość Mg


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz napisal Stani. Ja jednak nie rozumiem mechanizmu tego procesu. Znam wplyw magnezu na dostepnosc wapnia dla korali i go rozumiem ale ni jak nie kumam czemu przy obecnosci Mg ma sie nie stracac weglan wapnia.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.