Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

No to ca masz wysoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dzisiaj nabyłem aquaforest bio będę odpalał na niej nowy zbiornik. Liczę ,że tym razem może uda się bez większych plag na początku. Zastanawiam się tylko skoro te bakterie są tak ekspansywne i "żarłoczne " to co z cyklem azotowym - jeszcze się nie zacznie a już skończy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nie ma chętnych do wypowiedzenia się w świetle nowych badań nad cyklem azotowym a solą probio aquaforest . Jeżeli w pakiecie otrzymujemy zestaw bakterii i pokarm dla nich to chyba od razu cykl się zamyka. Może teraz się zacznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nie ma chętnych do wypowiedzenia się w świetle nowych badań nad cyklem azotowym a solą probio aquaforest

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na Twoje wnioski :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że jak pod solą jest ponad 700 postów to i są dużo mądrzejsi ode mnie ale ok, we wtorek zalewam i zobaczymy jaki to ten nasz ten polski wynalazek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Polski wynalazek" a inne firmy to nie wynalazki? słyszę takie głupoty to aż żal.Plagi też nie zależą od soli więc nie oczekuj cudów ale powiem Ci jedno lepszej soli nie spotkałem na tą chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynalazek ma już trochę lat i jak widać przekonali się do niego Polacy,ale sprzedawany też jest w innych krajach z powodzeniem.Jak co ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

określenie "polski wynalazek" nie było przytykiem a wręcz przeciwnie . po prostu miałem nadzieje ,że ktoś się wypowie w temacie reakcji azotowej tej soli. co do plag to zdaje sobie doskonale sprawę, że swoje przejść trzeba ale jeśli producent daje nam probiotyk to chyba uzyskujemy na starcie jakiś bonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny bo przeglądając forum tylko debhora odpalała nowe szkło na niej. A mi właśnie chodzi o wrażenia z dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bakterie które są w tej soli zawarte to nie są bakterie przyspieszajace czy wręcz eliminujace cykl azotowy. Gdyby tak było, sól nadawalaby się jedynie do zasilenia zbiornika plus wykonanie max 1-2 podmian.

Też zasolilem ta solą, zastosowałem na przyspieszenie cyklu azotowego bakterie BIOS. Po około 2 tygodniach NO2 było niewykrywalne.

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEŻ tak myślę ale jeśli one są w niej wraz z pokarmem to przecież są samowystarczalne. Oki wiem nie ma perpetum mobile, zaleje i sam się przekonam na ile i ile są warte. pozdrawiam wszystkich i dzięki a odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: w soli nie ma bakterii przyspieszajacych cykl azotowy. Bakterie które w niej są mają na celu związanie (przez konsumpcję) roznych związków xxxNO3 i xxxPO4. Bakterie te po obumarciu są usuwane z systemu przez odpieniacz. Poczytaj o metodzie probiotycznej na stronie producenta.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej w pewnym sensie ma rację. Denitryfikacja zachodzi w dwóch procesach. Pierwszy - tlenowy (asymilacja) i wbudowanie azotu czyli azotanów do komorek, nie tylko bakterii, ale tez koralowcow, glonow itd., drugi - beztlenowy (dysymilacja), czyli redukcja w/w do azotu. Dla nas chyba najwazniejsza jest czesc beztlenowa, dzieki której cykl azotowy się zamyka. Na rozwoj procesow beztlenowych trzeba niestety poczekac, poczytaj o dojrzewaniu denitryfikatorow, czy DSB, to jednak troche trwa. Stosowanie bakterii, tez soli probio nie zamknie Ci cyklu azotowego w jednej chwili, ale pomoze go dopiąć, uzupelniajac bardziej procesy tlenowe niz beztlenowe. Bakterie beztlenowe sa bardzo wrażliwe na obecnosc tlenu i (nie)stety w wiekszosci przypadkow gina jak tlen zobaczą ;-) . Bakterie w tej soli rzeczywiscie działają, ale cudów natychmiast nie zobaczysz. Zwroc tez uwage, ze w cyklu azotowym denitryfikacja i nitryfikacja zachodzą równolegle. Pomysl o tym w kontekście soli probio i tego co napisalem. A sol polecam.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można samemu zrobic sobie sol probiotyczna mianowice dodać bakterie startowe z AF do innej soli i będzie już sol bios.

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Moze teoretycznie tak, ale "prawie" robi wielką różnicę.

Co do bakterii w solach, to poczytaj w watku:

http://nano-reef.pl/topic/65251-bakterie-wegiel-odpieniacz-sol-czyli-co-z-czym-i-dlaczego/


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić bakterie probiotyczne w apteke za kilka zlosiszy i tez bedzie ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo probiotyczne dla czlowieka i dla akwarium to nie to samo, mimo to ciekaw jestem dalszych obserwacji.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprosić o radę. Od grudnia używam AFRS do tego Balling Light z Traceami. Więcej nic nie leje. Akwarium mam zasiedlone przez SPS i LPS. Na więcej nie ma miejsca. Teraz pytanie. Po każdej podmianie piasek robi się brązowy i powoli pojawia się cyjano. W ciągu tygodnia zanika i po podmianie znowu to samo. Ostatnio na próbę nie robiłem podmiany pezez 2 tyg i było ok. W obiegu jest ok 90 l a podmieniam 10.

Może zmienić sól na AFSS?

Co myślicie?

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz korale to sól seasalt nie bardzo się do tego nadaje ona jest dla zbiorników fish only oraz prostych koralowców. Zazwyczaj przyczyną taką jest woda a nie sól gdyż sól nie zawiera krzemianów a woda tak i bardziej szukałbym przyczyny w filtracji wody RO


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakieś rozwiązanie, ale filtry są nowe. TDS 000.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS nie pokaże ci Krzemianów


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS nie pokazuje zawartości krzemionki w wodzie bo nie jest przewodnikiem prądu wiec nie jest wykrywalny przez taki rodzaj pomiaru. Nowe filtry też nie dają 100% gwarancji ,pamiętam że Inmar miał długo podobny problem dodatkowy filtr na krzemiany zlikwidował problem .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wrzucę coś na krzemiany i zobaczymy.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.