Skocz do zawartości
bleq

RO- start nowej membrany. Jak to bylo???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis wymienilem wszystkie wklady w swoim RODI

Z racji ze zgubilem instrukcje ktora mialem przy zakupie mam pytanie

Mam 2 wklady sedymentacyjne oraz 2 weglowe

Z tego co pamietam trzeba bylo najpierw puscic wode bez membrany i odczekac dobe ...

Zgadza sie ???

Czy moze szybciej trwa "moczenie" wegla i sedymentu???

Oraz pytanie nr 2

Dzwonilem do firmy od ktorej zakupilem filtr z pytanie w jakiej kolejnosci ustawic prefiltry

koles poinstruowal :

Sedyment- wegiel- wegiel - sedyment i dopiero RO i DI

czy tak jest poprawnie

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to tak sedyment- węgiel-RO-DI. DLACZEGO CHCESZ DAWAĆ PO DWA sedymenty i dwa węgle ? to bez sensu,przepłucz prefiltry ,każdy osobno po 5 minut i jazda i nic nie mocz.Pierwsze 5 litrów RO DI wylej i gotowe.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze poinstruwał: najpierw sedyment 5 mikronów, później węgiel (może być razy dwa), a później sedyment 1 mikron i na końcu RO i DI.

Każdy wkład możesz przepłukać w filtrze 10-15 minut. Tzn. wkładasz pierwszy i puszczasz wodę na np. 10 minut, później dokładasz następny i znowu 10 minut i następny i...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem juz taki 5cio stopniowy ....

z tego co wiem ten sedyment musi byc zeby sie jakies mechaniczne zanieczyszczenia do RO nie dostaly....


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przygotowaniem to jest tak ze jezeli nie mamy sedymentu poza weglem to pluczemy przepuszczajac tak z 5-10 minut przez zestaw bez podlaczania RODI. A jak mamy sedyment za weglem to podobno (ten sedyment 1mc ma powstrzymac wegiel aby nie dostal sie do RODI) skladamy wszystko i lejemy kilka litrow celem przeplukania i odpowietrzenia uklady i korzystamy z wody.

Ale namacilem:). Mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, przed membraną obowiązkowo wkład 1 mikron, bo pył z węgla pójdzie na membranę i ją pozatyka. Stan żywicy i membrany kontrolujesz TDS-em (sonda przed żywicą i po żywicy).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja daję węgiel -> 5 mikron -> 1 mikron -> RO -> DI

Dlaczego węgiel pośrodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na pierwszym wkładzie osadza się cały syf, żebazo itd. widzisz wtedy kiedy filtry wimienić jak pierwszy filtr jest brązowy.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sendyment,węgiel,membranę,di.Prawie cztery lata temu poskładałem wszystko nic nie płucząc bo w sklepie nie powiedzieli i specjalnie nic się nie stało.Dziś za membraną a przed DI mam z tego co pamiętam 5 na TDS-ie. Miałem kiedyś jakiś czas zdublowane prefiltry,ale potem ktoś doradził po co to i lepiej w zamian częściej wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja instrukcja ale moze napiszecie tak naprawde co ile jaki wklad wymieniacie? lepiej wymianiac terminowo czy patrzyc na wskazanie TDSa i wymieniac jak wzrosna wartosci? zamontoalem czujniki TDSa jeden za membrana przed Di a drugi za DI i kolejno mam odczyty na pierwszym 5-6 a na drugim 0. wymienic dopiero jak ktoras wartosc poleci do gory czy wczesniej?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po blisko dwóch latach, w zasadzie bardziej dla świętego spokoju niż z konieczności. Przy zawalonych prefiltrach spodziewałbym się raczej spadku wydajności RO niż wzrostu wskazań TDSa (no, może poza zużyciem węgla).

Czasu wymiany prefiltrów nie da się określić uniwersalnie, bo zależy od czystości wody w kranie i ilości wyprodukowanej osmozianki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze też jakoś u mnie były chyba z dwa lata,teraz wymieniam co 5 miesięcy dla świętego spokoju,to w końcu jakieś 40zł za oba.Bodajże Andrieniew powiedział,że to TDS ma nam wskazywać czas wymiany a nie kalendarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.